Menu
WomanOnly
Krása

Kosmetika z konopí pomáhá na akné či ekzémy. Marihuanou se léčil i Ježíš

Redakce

Redakce

17. 1. 2015

Je jisté, že kouření marihuany je ilegální, návykové a zhoršuje krátkodobou paměť. Ale ne každý ví, že konopí má i další vlastnosti, které lidstvo objevilo již před tisíci lety, a které nijak nesouvisí s jeho omamnými účinky. Kosmetika s výtažky z konopí je velmi oblíbená, přírodní a můžete ji koupit naprosto legálně v každé lékárně. Přeneste se tedy přes onu kontroverznost a uvidíte, že konopí není jen placebo, ale opravdu vám může pomoci s kožními problémy.

Jedná se o prastarou rostlinu s velice širokým využitím. Z vláken se vyrábí textil, papír, lana a spoustu dalších věcí. Pro kosmetiku jsou ale důležitá především olejnatá semena. Ty jsou po sklizni za studena lisována a vzniká velmi čistý („panenský“) olej. Díky technice lisování bez vysoké teploty zůstávají v oleji zachovány jeho léčivé složky, jejichž množství by se teplem značně snížilo. Velmi důležité také je, že konopí seté má velice nízkou hladinu kanabinoidů (omamných látek), takže nemusíte mít obavy z jejich vstřebávání pokožkou.

Jak účinkuje konopná kosmetika

A co tedy vlastně konopný olej obsahuje? Především velké množství esenciálních mastných kyselin. Esenciální znamená, že je naše tělo nutně potřebuje, ale neumí si je samo vyrobit, takže je musíme dodat zvenčí. Jedná se o omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny, a to navíc v podobném poměru v jakém se vyskytují v naší kůži. Dále v oleji nacházíme hned 3 důležité vitamíny pro vaši pokožku a to A, D a E.

Konopná kosmetika je hypoalergenní

Je to vlastně takový léčivý koktejl pro vaši pleť. Koktejl, který hydratuje, pomáhá léčit akné i ekzémy a zklidňuje pálení a svědění. Je velice účinný na menší poranění jako jsou odřeniny a spáleniny, kde urychluje hojení. Navíc je hypoalergenní, takže je poměrně malá pravděpodobnost, že by vám konopná kosmetika přivodila alergickou reakci. Konopí také pomáhá při zánětu, je antivirotické a lehce tlumí bolest.

Říkáte si, že když je to takový zázrak, tak proč není jeho používání víc rozšířené? Dříve bylo..Používalo se ve starém Egyptě a posléze prakticky po celém světě. Až rozšíření bavlny a syntetických vláken konopí na čas odsunulo na vedlejší kolej. V posledních letech se ale začíná vracet na pole a zahrádky a internet je plný nápadů, jak si připravit konopnou mastičku u vás doma. Myslete ovšem na to, že konopí indické (tedy konopí s vysokým množství pryskyřice s kanabinoidy) je stále nelegální a návyková látku.

Konopná kosmetika je vhodná pro každý typ pleti

Pokud tedy nechcete nic riskovat, tak zajděte do lékárny nebo koukněte na internet a naleznete spoustu konopných přípravků ve všech možných formách. Krémy, gely, balzámy, možností je spousta a jsou vhodné pro prakticky každý typ pleti. Zvláště jedinci s pletí citlivou a atopickou ocení hojivé vlastnosti konopné kosmetiky. Je ale skvělá i na obyčejné promazávání vysušené pokožky rukou i celého těla.

Zapomeňte tedy na představu o marihuaně, která ve vás zbyla po shlédnutí Samotářů a nebojte se konopného listu na krabičce s krémem. Konopná kosmetika možná někdy nevoní úplně nejlépe, ale je přírodní a pomáhá lidem už tisíce let. A pokud historické prameny nelžou, tak konopí používal k léčení i sám Ježíš Kristus.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Kosmetika z konopí pomáhá na akné či ekzémy. Marihuanou se léčil i Ježíš