Menu
WomanOnly
Sex

Kotvičník zemní působí na pohlavní hormony v těle. Zvyšte svou sexuální vitalitu

Redakce

Redakce

19. 10. 2017

Chcete se cítit mladší a dodat svému životu i organismu chybějící energii? Potřebujete snížit hladinu cholesterolu, nebo naopak zvýšit hladinu sexuální touhy? V takovém případě byste měli zaměřit svou pozornost na kotvičník zemní (Tribulus terrestris). Ten je považován za životabudič a přírodní viagru v jednom. Často se také setkáme s označením kotvičníku jako s „bylinou třetího tisíciletí“. Jak je patrné z tohoto názvu, bude tato rostlina stále více potřeba, protože dokáže z našich uspěchaných životů vytěsnit deprese, stres, pocit vyhoření a lhostejnosti.

Kotvičník pro ženy i muže

Jedná se sice o malou a vcelku nenápadnou rostlinu, avšak její účinky na lidský organismus jsou zcela zásadní. A právě to je jasný důvod, proč by kotvičník zemní neměl zůstávat opomenut. I botanikové řadí tuto rostlinu mezi přírodní afrodiziaka. U mužské části populace mohou účinné látky kotvičníku zemního zvýšit hladinu testosteronu v těle až o 30%. Tytéž látky pak u žen výrazně zvyšují hladinu estrogenů.

8 jídel, která fungují jako afrodiziakum

Přípravky s kotvičníkem

Nyní, v době, kdy se opět navracíme k darům přírody a místo léků a vitamínů připravovaných chemickou cestou, stále častěji pro vlastní léčbu volíme tělu přirozené přírodní léky získávané z bylin. Kotvičník zemní je tedy rozhodně vítanou vzpruhou do života všech vyhořelých, frustrovaných a přepracovaných lidí, kteří navíc strádají také absencí plnohodnotného sexu. Ten by měl rozhodně zůstat nedílnou součástí našich životů, a to i tehdy, když se cítíme přepracovaní a vystresovaní. Skvělou zprávou pro všechny, kdo si mysleli, že je síly a chuť na sex již nadobro opustily, jsou přípravky s kotvičníkem. Jedná se o silné extrakty z této byliny získávané dlouhodobým louhováním rostliny Tribulus terrestris (kotvičníku zemního).

Odkud kotvičník zemní pochází

Jednoletou bylinu kotvičník zemní řadíme k čeledi kacibovitých. Jedná se o poléhavou rostlinu s chudě větvenými listy. V úžlabí listů vyrůstají pětičetné žluté květy. Plody kotvičníků se skládají z pěti malých ostnatých plůdků. V přírodě se s kotvičníkem zemním můžeme setkat jako s volně rostoucí bylinou v mnoha oblastech Evropy, Asie, Afriky a také v Austrálii. Pro svůj růst vyžaduje kotvičník slunná písčitá a suchá místa. Co této nenápadné rostlině ubrala příroda na kráse, to jí mnohonásobně vrátila v jejích léčebných schopnostech a síle jejích účinků.

Kotvičník zemní

Kotvičník zemní

Pěstování kotvičníku 

Mnohé země světa se pustily do jejího záměrného pěstování pro farmaceutické účely. Rozhodly se neponechávat její růst pouze na přírodě. Vzhledem k vysokému obsahu tříslovin, flavonoidů, alkaloidů a glykosidů se jedná o rostlinu s mnoha vynikajícími účinky při řadě závažných onemocnění a chorob. Spolehlivě účinkuje při léčbě kardiovaskulárních onemocnění, chorob močových cest, hypertenze, aterosklerózy, ledvin, žaludku a také pohlavních a reprodukčních chorob. A to jsme zdaleka nejmenovali ještě všechny významné léčebné účinky.

Zkušenosti s kotvičníkem zemním

V kotvičníku obsažená směs fytosterolů, kterou lze využívat ze všech částí rostliny, patří k nejúčinnějším rostlinným lékům, které kdy věda v jedné rostlině objevila. Vědecké studie potvrdily, že kotvičník zemní patří k nejefektivnějším prostředkům nabízejícím léčbu mužské neplodnosti, ale i ztráty potence a zvýšení hladiny testosteronu. Na místě je připomenout i schopnost kotvičníku léčit zvýšený obsah cholesterolu v organismu. Antiseptické a protizánětlivé účinky a rovněž účinky močopudné jsou rovněž jednoznačně prokázány. Pravidelným užíváním kotvičníku zemního, nebo extraktu z něj připraveného je možné natolik zvýšit pozitivní účinky v pánevní oblasti, že jak u mužů, tak u žen posílí sexuální libido, léčí ztrátu potence a je neméně i účinný při hypotrofii prostaty.

Kotvičník proti ztrátě vitality v andro a menopauze

Každý z nás jednou v životě zažije v určitém období ztrátu vitality a úbytek pohlavních hormonů a s tím související potíže. Věková hranice vyčerpanosti se neustále snižuje, a tak tento nedostatek mohou začít pociťovat dokonce lidé ještě před dosažením 35 let věku. V období klimakteria a andropauzy, která přichází někdy plíživě, jindy náhle, nejčastěji ve věku okolo 50 let, se na scéně objevuje podrážděnost, nezájem, mrzutost, často i deprese.  Všechno má přímý negativní vliv jak na člověka samotného, tak na jeho partnera, rodinu a okolí. Kotvičník je jedním z účinných řešení těchto problémů.

Kotvičník pro ženy i muže starší 20 let

Nechcete-li se s těmito nepříjemnými změnami smířit, nechcete nechat do svých životů zasahovat ochabnutí sexuálního zájmu, ochablost svalů, změnu postavy a ztrátu kdysi běžné mladické vitality, doporučujeme vyzkoušet přípravek Kotvičník Forte.  Jedná se v podstatě o extrakt, či tinkturu z byliny zvané kotvičník zemní. Tento koncentrát v sobě zahrnuje veškeré účinné látky obsažené v bylině Tribulus terrestris, a to v maximální možné míře. Symptomy sexuální dysfunkce se díky pravidelnému užívání stanou minulostí, stejně tak i ztráta sexuálního libida či celkové vitality organismu.

Marihuana jako afrodiziakum: Jak konopí ovlivní vaší sexualitu

Výhody pravidelného užívání kotvičníku u mužů nad 40 let

 • objem svalové hmoty narůstá na úkor tuku
 • zvyšuje se chuť k sexu
 • snižuje se vnitřní napětí
 • pozitivně ovlivňuje předčasnou nebo nedostatečnou ejakulaci
 • obnovuje mladický elán
 • zvyšuje hladinu testosteronu
 • snižuje hladinu cholesterolu
 • zvyšuje tělesné výkony i pohybovou aktivitu

Výhody pravidelného užívání kotvičníku u žen nad 40 let

 • pomáhá zbavit se proměn nálad, návalů horka, depresí, podrážděnosti a napětí
 • zmírňuje všechny negativní příznaky klimaktéria
 • pomáhá s redukcí tělesného tuku
 • přispívá ke zvýšení hladiny hormonu estradiolu
 • obnovuje vitalitu a životní elán
 • dodává radost ze života, zahání negativní myšlenky
 • pomáhá s nárůstem chuti na sex

Kotvičník zemní – dávkování

Pro běžné každodenní užívání je doporučováno 0,5 g kotvičníkové sušené drcené natě na 30 kg tělesné váhy. Ovšem pokud si chcete ušetřit čas a námahu, je ideální využívat koncentrát kotvičníku, který se aplikuje orálně ve formě kapek.

Kotvičník zemní – negativní účinky

Přípravek nemá vedlejší účinky, není třeba se obávat ani jeho interakcí s dalšími účinnými léčebnými látkami a prostředky. Nicméně neměly by jej užívat osoby mladší 20 let a těhotné nebo kojící ženy.

Kotvičník čaj

Ti z vás, kdo dávají přednost pití čajů s léčivým účinkem, si mohou vyzkoušet léčbu prostřednictvím čaje připravovaného z natě kotvičníku zemního. Čaj připravíte jednoduše z 1 čajové lžičky drcené natě kotvičníku zalité v jednom šálku vodou o teplotě 100°C. Nechejte ¼ hodiny luhovat a pak popíjejte. Čaj má příjemnou bylinnou vůni. Může vám připadat poněkud nahořklý, ale v tom případě jej dochuťte lžičkou medu, která čaj doladí k vaší spokojenosti. Čaj uchovávejte zásadně v suchu a temnu, nejlépe hermeticky uzavřený. Jeho užívání velmi dobře působí proti klimakterickým obtížím, a problémům s močovými cestami. Rovněž jej s oblibou využívají pacienti po těžkých nemocech k urychlení rekonvalescence.

Jak pěstovat kotvičník doma

Rádi pěstujete rostliny, i když třeba jen na balkoně, protože nemáte vlastní zahradu. To vůbec nevadí, protože kotvičník zemní si můžete právě takto vypěstovat i sami. V mnoha dobrých zahradnictvích na internetu dnes běžně seženete semena, z nichž vypěstujete i v truhlíku na balkoně rostliny k léčebným účelům. Ideální je jižně orientovaný slunný balkon, na němž už začátkem září můžete provést úspěšnou sklizeň. Rostliny by měla z jedné strany chránit zeď, neměly by být vystaveny prudkému dešti, ani větru. V každém truhlíku můžete pěstovat až 15 rostlin. Při 30 rostlinách se můžete při dobré péči dočkat takové úrody, která vám dá po usušení i přes 1 kg směsi, což je množství vystačující na celý rok užívání pro 1 osobu. I když se vám může jevit pěstování sazenic kotvičníku poněkud pracné, nevzdávejte to, kvalita takto vlastnoručně vypěstované drogy je mnohem vyšší, než například té, která je dovážena z Číny.

Kde koupit kotvičník

Jak jsme již dříve zmínili, semena, nebo sazenice kotvičníku zemního můžete nakoupit v každém dobrém zahradnictví. Internetové obchody s léčivými bylinami a čaji jsou rovněž dobře zásobené již hotovými sušenými rostlinami vhodnými pro přípravu výluhů, čajů nebo kapek. V lékárnách a prodejnách zdravé výživy seženete již hotové kotvičníkové přípravky ve formě kapek. K dostání jsou zde běžně i čaje. Záleží tedy na vás, jaké formě užívání kotvičníku dáte přednost právě vy.

Ohodnoťte tento článek:
2,9
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Kotvičník zemní působí na pohlavní hormony v těle. Zvyšte svou sexuální vitalitu