Menu
WomanOnly
Krása

Kruhy pod očima. Přinášíme nejčastější příčiny této vady na kráse

Redakce

Redakce

21. 1. 2014

Kruhy pod očima jsou jedním z hlavních nepřátel krásy každé ženy. Ranní pohled do zrcadla pak působí jako šoková terapie, která však duši neléčí. Příčin je mnoho. Hlavní je únava.

Únava – Nepřítel č. 1

Únava je součástí života každého z nás. Ne každý den máme dostatek spánku potřebného pro naše tělo. Povinnosti se hromadí a práce není zajíc a nikdo jiný ji za nás neudělá. Následkem je nevyspání a únava, jenž úzce souvisí s ranními kruhy pod očima, kterých se nemůžeme zbavit i během celého dne. Vše je propojeno se vším.

To, jak ráno vypadají naše oči, odráží, jakou noc jsme měli, jak kvalitní spánek jsme si dopřáli. Aby byl člověk správně uvolněný a svěží, je zapotřebí 8 až 9 hodin spánku denně. Nechci vás navádět k přílišné prokrastinaci, ale pokud je to jen sebe víc možné, odložte přebytečnou práci na zítřejší den a jděte spát. Ráno moudřejší večera a kruhy pod očima již nebudou váš problém.

Kruhy pod očima neznačí jen únavu. Před čím nás mohou varovat?

Životní styl se počítá

Také celkový životní styl se nechvalně podepisuje na vzniku kruhů a váčků pod očima. Nenechte se mýlit, ale to jak se stravujete, jak dbáte o svou pokožku, zda se každý večer odličujete, zda máte dostatečný přísun tekutin, je odrazen zdraví vaší pokožky, a to i v oblasti očí, kde je kůže velmi citlivá a velmi výrazně tak odráží škodlivé vlivy. Přijímejte během dne dostatek tekutin, ideálně až 3l, pravidelně se odličujte a čistěte si obličej pomocí vlažné vody každé ráno a každý večer a zbytečně se nestravujte ve fastfoodech či jiných rychloobslužných zařízeních.

První projevy choroby

Kruhy pod očima nám ale také mohou signalizovat bližící se chorobu. Kromě estetických důsledků, také mohou mít následky fyzické, kdy se nám naše tělo snaží naznačit, že něco není v pořádku. Braňte se a  navštivte lékárnu, nakupte si prostředky proti nachlazení, udělejte si horký čaj a běžte se vypotit. Pokud se druhý den nebudete cítit lépe, navštivte vašeho lékaře.

Genetika

Pokud i vy patříte mezi ty, které proti kruhům pravidelně bojují, starají se o svou pokožku, dopřávají si kvalitní spánek každý den, a i tak se kruhů nemůžete zbavit, je zde příčina v genetice. V tomto případě vám bude nápomocný pouze váš lékař, který vám poradí a doporučí následnou léčbu a odstranění váčků.

Kouření škodí zdraví, ale i kráse!

Další nechvalnou příčinou vzniku kruhů pod očima je cigaretový kouř. Účinky nikotinu vážně škodí zdraví vašeho organismu, ale také způsobují stárnutí kůže a vznik kruhů pod očima. Dnešní trh vám nabízí celou řadu léků a přípravků, které vám ve vašem snažení přestat kouřit snáze pomohou.

Sluneční paprsky

Sluníčko má blahodárné účinky na naši duši, zpřijemňuje nám svými paprsky celý den a zlepšuje nám tak náladu. Avšak pro kůži je nepřítel. Ač opálená pokožka je považována za tu nejkrásnější, pro její zdraví to má účinek naprosto opačný. Sluneční paprsky naší pokožce škodí, přílišné UV záření způsobuje vážné choroby kůže a i vznik kruhů a váčků pod očima.

Než-li vystavíte svou pokožku působení slunečního záření, ujistěte se, že jste namazaná krémem se správným UV faktorem a používejte sluneční brýle, aby jste kůži kolem očí před paprsky ochránila.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Kruhy pod očima. Přinášíme nejčastější příčiny této vady na kráse