×
WomanOnly

Kvůli pandemii koronaviru hrozí nedostatek kondomů. Vrátíme se k používání ovčích střívek?

Nedostatek kondomů

Malajský výrobce kondomů Karex Bhd, který patří mezi největší celosvětové výrobce tohoto druhu antikoncepce, musel kvůli pandemii koronaviru zastavit produkci svého zboží. Co se stane, když na trhu dojdou kondomy?

Distribuce kondomů v ohrožení

Agentura Reuters sdělila, že reálně hrozí poměrně značný nedostatek kondomů. Jedná se prý o výpadek asi 100 milionů kondomů, což rozhodně není málo. Jsou to převážně kondomy značky Durex, které také nabízejí humanitární programy OSN. Provoz firmy může být obnoven, ale podle nařízení v nich má být pouze polovina pracovníků.

Objevují se názory, že dopad nedostatku kondomů může být děsivý. Můžeme se pouze domnívat, co udělá s lidmi karanténa a zda porodnost za devět měsíců nestoupne. V nynější době ale rozhodně není rozumné počít dítě, proto by bylo vhodnější, kdyby se páry v karanténě zabavily jinak, anebo používaly ochranu, například kondomy. Pokud však zásoby kondomů dojdou, co bude potom?

Přírodní antikoncepce. Jak se chránit před početím bez kondomu a bez hormonů?

Ani jediný kondom! Zkusíme ovčí střívka a rybí měchýře?

Malajsijská firma Karex Bhd nabízí až pětinu kondomů na globálním trhu. V uplynulých dnech však kvůli karanténním opatřením ve všech svých továrnách nevyrobila ani jediný kondom! Hrozící nedostatek kondomů prý může trvat i měsíce. A problémy mají dokonce i dodavatelé chirurgických rukavic, které se také vyrábějí z latexu nebo ze silikonu.

V Malajsii je momentálně 2161 potvrzených případů a 26 osob již koronaviru podlehlo. Také tato země, která je nejvíce zasažená z celé jihovýchodní Asie, bude muset dodržovat opatření, která mohou trvat ještě dlouho.

Kondomy z jiných zemí

Kondomy produkují sice také další země, například Čína, Indie a Thajsko, ale ani odtamtud se nyní celosvětové distribuce kondomů nedočkáme. Že bychom se opět vrátili k používání ovčích střívek a rybích měchýřů jako naši předkové?

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)


3 Komentáře Kvůli pandemii koronaviru hrozí nedostatek kondomů. Vrátíme se k používání ovčích střívek?

  1. Nedostatek kondomů si myslím, že úplně nehrozí. Já mám však problém, že při použití ochrany pak nic necítím, a sex postrádá smysl. Máte to někdo podobně?

  2. tak jo, uznávám, že tohle už si doma svépomocí asi neušijeme. avšak zlaté české ručičky mají i jiná využití. a ovčí střívko lze využít jako obal pro klobásu – tu věc k jídlu. jídla je zatím dost, a jestli nebudou kondomy, nějak to přežijeme. opakuji: jídlo máme. dokonce už fungují provozy, kde vařit umí. ovšem kdyby přestal existovat internet, svět by se obratem změnil v místo, na nějž by se i Satan v hrůze bál pohledět.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*