Menu
WomanOnly
Esoterika

Lapis lazuli připomíná noční oblohu. K čemu slouží tento kámen?

Lapis lazuli neboli lazurit je nádherně modrý kámen, který připomíná hvězdnou noční oblohu. Odkud pochází, k čemu se používá a jaké má účinky?

Lapis lazuli: naleziště, složení a využití

Lapis lazuli patří mezi drahokamy s překrásnou modrou barvou, pro kterou se nadrcený využíval i jako barvivo: ultramarín. Díky svému okouzlujícímu vzhledu se odedávna hodil jako kámen pro výrobu šperků, například se zasazoval do prstenů nebo do náhrdelníků. Nemusí jít o čistý lazurit, ale kámen může obsahovat například rovněž kalcit, sodalit, pyrit, augit a další příměsi. Typické pro něj je, že není průhledný a tvoří krásné odstíny modré nebo indigové barvy. Někdy má typické zlatavé žilky a odlesky. Právě kvůli nim vypadá jako hvězdná noční obloha.

Nejznámější naleziště lapis lazuli se nachází v Afghánistánu, Pákistánu, Chile, Rusku nebo Indii. V Chile je považován za národní kámen. Lapis se hodí pro znamení Vodnáře, Kozoroha, Ryb, Štíra, Raka nebo Střelce. Už ve starověku a ve starověkém Egyptě se například používal jako ozdoba do náhrobních šperků, například jej obsahuje i posmrtná maska Tutanchamona.

Jaké účinky má ametyst a jak nejlépe využít jeho moc?

Lapis lazuli a jeho účinky

Lapis lazuli je odedávna považován za mocný magický kámen, který byl používán k různým magickým a šamanským rituálům. Údajně čerpá sílu z Měsíce a obdarovává svého nositele mocnou energií. Symbolicky se váže k velké moudrosti a poznání, umožňuje astrální cestování a duchovní růst. Je mocným amuletem a ochranným kamenem, který podporuje uzdravení a prohlubuje v nás víru v Boha nebo ve vyšší vedení. Pojí se s šestou čakrou, takzvaným třetím okem, a podporuje rozvoj intuice a nadsmyslového vnímání.

Pomáhá také léčit štítnou žlázu, podporuje komunikaci s lidmi i s vyššími bytostmi, odstraňuje úzkosti a pocity strachu či nedůvěry ve vlastní schopnosti. Pomáhá překonávat bariéry a léčit traumata z minulosti. Celkově může prospívat při mnoha různých onemocněním nebo nemocech psychosomatického rázu.

Jak čistit lapis lazuli

Kámen nabíjejte na měsíčním světle a oplachujte pod proudem čisté tekoucí vody. Můžete si také připravit vodu z lapisu, která má léčebné účinky. Očištěný kámen nechte přes noc ve džbánku s vodou. Vodu pak můžete používat k vyplachování očí, zanícených míst na pokožce nebo nemocných částí těla.

Zdroje: wikipedie, Skrytá moc drahých kamenů: J. P. Kreperát

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Lapis lazuli připomíná noční oblohu. K čemu slouží tento kámen?