Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Láska na plátně v roce 2014. Známe 5 filmů, které si zamilujete

Redakce

Redakce

9. 1. 2014

Vydejte se s námi za romantikou roku 2014. Američtí, angličtí i čeští filmaři nám připravili tu nejlepší podívanou. My vám z té záplavy příběhů o lásce přinášíme pět nejlepších.

Pompeii

Tento dobrodružný a dramatický příběh plný lásky můžete zhlédnout v českých kinech od 20. března.

Film režíroval Paul W.S. Anderson a v hlavních rolích se objeví například Kit Harington, kterého můžete znát ze seriálu Hra o trůny. Právě tento hlavní hrdina se musel kvůli snímku, jak sám říká, změnit kompletně fyzicky i psychicky. Po rozsáhlé proměně prohlásil, že se má nejlepší formu svého života. V Pompeii ho uvidíme po boku herečky Emily Browning.

FOTO: Pompeii

Zdroj: Bontonfilm

Otrok, který se stal gladiátorem, se ocitne v napínavém boji s časem nejen o svou milovanou ženu i přítele gladiátora. Snaží se vybojovat si cestu skrz město Pompeje, které zachvátila láva sopky Vesuv. Podaří se hrdinům uniknout jisté smrti, nebo prohrají boj o holý život? O tom se přesvědčíme již v březnu.

The Invisible Woman

Toto romantické drama můžete vidět na plátně již od 27. března letošního roku.

I pro tentokrát se filmaři nechali inspirovat knihou. Claire Tomalin zde líčí pravdivý příběh ze zákulisí života Charlese Dickense. Režisérem je Ralph Fiennes, herec, kterého všichni známe coby Lorda Voldemorta ze ságy o Harrym Potterovi. The Invisible Woman je jeho druhým filmem. Pokud jste milovnice románů plných lásky, je to snímek přesně pro vás.

FOTO: The Invisible Woman

Zdroj: Bontonfilm

Ženatý otec čtyř dětí Charles Dickens se ve svých pětačtyřiceti letech zamiloval do krásné teprve osmnáctileté  herečky Nelly Ternan, která ztvárnila roli v jeho hře The Frozen Deep. Jejich vztah nebyl ani při nejmenším chvilkové pominutí smyslů a vydržel přes jedno desetiletí. Jaké škody napáchal? Filmové či knižní zpracování napoví.

The Awkward Moment

I režisérský debut Toma Gormicana pronikne do českých kin 27. března.

V této romantické komedii s neoficiálním názvem Are We Officially Dating? se setkáme s trojicí mladých kamarádů v podání Zaca Efrona, známého z Muzikálu ze střední, Milese Tellera, hrdinou filmu Na Šrot a Michaela B. Jordana ze snímku Kronika.

FOTO: The Akward Moment

Zdroj: Blue Sky Film

Nerozlučná partička nejraději flámuje a užívá si života na Manhattanu. Jejich životy se ale změní, když se každý z nich zamiluje. Aby vše ale nebylo tak idylické, potkají přítele, který se právě rozešel se svojí láskou. Jako správní kamarádi podporující kamaráda se rozhodnou své vztahy zatím tajit. Jestli to je nejlepší nápad, se dozvíme za tři měsíce.

Her

I tento snímek režiséra jménem Spike Jonze naplní kinosály v březnu 2014.

Her je jedním z filmů, které dokazují propojení lásky a techniky ve světě moderní doby. O jeho kvalitě svědčí tři nominace na Zlaté glóby. Hlavní roli zde ztvárnil Joaquin Phoenix, jeho virtuálním protějškem se stala Scarlett Johansson. Její roli měla původně hrát Samantha Morton, která se ale společně s hlavním hrdinou odmítla stýkat během celého natáčení.

FOTO: Her

Zdroj: Falcon

Osamělý spisovatel vytvoří novodobý operační systém ve všem vyhovující svému uživateli. Dá mu ženský hlas a pojmenuje jej Samantha. Je velice překvapen, když zjistí, že Samantha se myšlení velice podobá reálné ženě. Virtuální vztah přeroste ve velice neobvyklou formu lásky. Je něco takového možné v našem světě?

Pohádkář

Česko se letos pochlubí romantickým filmem Vladimíra Michálka, na jehož premiéru se můžeme těšit 18. září letošního roku.

Snímek byl natočen podle stejnojmenné knihy Barbary Nesvadbové. Filmaři si pro natáčení vybrali velmi neobvyklé místo – Švehlovy koleje v Praze 3 a smíchovský klub Jazz Dock. Jednu z rolí si zahrála modelka Eva Herzigová, za kterou sám režisér letěl až do Londýna. Jde o její první český film. Těšit se můžeme i na Aňu Geislerovou či Jiřího Macháčka.

FOTO: Pohadkar

Zdroj: Falcon

Pohádkář vypráví příběh o zamilované matce dvou dětí Karle, která se odevzdá celým svým tělem i duší muži jménem Marek. Svou nehynoucí láskou je ovšem zaslepena natolik, že si nepřipustí Markovu pravou povahu a stále mu bezmezně věří, že jí zůstává věrný. Skutečnost je ale jiná a mnoho méně pohádková.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Láska na plátně v roce 2014. Známe 5 filmů, které si zamilujete