Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Léto ještě nekončí. Připomeňte si ho s 5 letošními filmovými hity

Jana Davidová

Jana Davidová

12. 9. 2013

Padla už na vás deprese z konce volna a nových starostí máte nad hlavu? Zapomeňte na ně, filmové hity letošního léta vám pomohou oživit prázdninové chvíle, díky kterým si budete moci léto užívat o něco déle.

"FOTO: Leonardo DiCaprio s Carey Mulligan ve filmu Velky Gatsby"

Leonarda DiCapria velmi zaujala role Gatsbyho, který stvořil sám sebe ze své fantazie. Zdroj: Magic Box

Jasmíniny slzy

Nic není úplně dokonalé. A pokud ano, pozbývá to na reálnosti. O tom svědčí i tento film.

Život Jasmine (Cate Blanchet) je perfektní. Je krásná, má bohatého manžela Hala a vůbec vše, co si zamane. Avšak žádná idylka netrvá věčně a v jednom okamžiku se její život roztříští na tisíc střepů. Musí se postavit na vlastní nohy a uskromnit se, což jen s odporem přijímá. Ale když potká šarmantního Dwighta, vše začne nabírat nový směr. Jenže o jaký vlastně Jasmine stojí?

"FOTO: Cate Blanchett a Peter Sarsgaard ve filmu Jasmininy slzy"

Zdroj: Bioscop

Komediální, přesto dramatický snímek Woodyho Allena nám ukazuje, jaké to má důsledky, pokud se někdo odmítá smířit s pravdou a utíká před ní. Vztahová bezvýchodnost a rozpolcenost hrdinky jen svědčí o tom, že se jedná o jeden z jeho nejbolestnějších scénářů, v němž Cate Blanchet opravdu zazářila.

Velký Gatsby

Minulost se nemůže opakovat. A pokud ano, nikdy ne tak, jak bychom si představovali.

Příběh je vyprávěn retrospektivně z pohledu Nicka Carrawaye (Tobey Maguire), který roku 1922 míří do New Yorku, města nekonečných večírků a oblíbeného jazzu. Ale místo toho, aby objevil svou verzi amerického snu, propadne do světa iluzí, lží a intrik a jako hlavní svědek veškerého dění začne být vysokou vrstvou znechucen a přitahován zároveň. Ale která miska vah nakonec převáží?

"FOTO: Leonardo DiCaprio s Carey Mulligan ve filmu Velky Gatsby"

Zdroj: Magic Box

Extravagantní příběh Baze Luhrmanna popisuje nehynoucí, avšak nemožnou lásku mezi bohatým Jayem Gatsbym (Leonardo DiCaprio) a Nickovou sestřenicí – vdanou Daisy (Carey Mulligan). Gatsby používá veškerých prostředků, aby oživil jejich dávné vzplanutí a splnil si svůj sen, v němž Daisy hrála podstatnou roli.

Já padouch 2

Pokud svět potřebuje hrdinu, pomůže jedině padouch. Přesněji řečeno bývalý padouch.

Zlomyslný ničema je ten tam, stal se z něj hodný taťka, který vypráví pohádky na dobrou noc a nemá na krádeže ani pomyšlení. Přesto má Gru schopnosti, jež by rád využil šéf Antipadoušské ligy Silas Velezadek, a tak vyšle Lucy Wilde, svou nejlepší agentku, aby Grua přemluvila ke spolupráci. Protože kdo se do padoucha dokáže vcítit lépe než ten, který býval sám padouchem?

"FOTO: Mimonove ve filmu Ja padouch 2"

Zdroj: Universal Pictures

Může však být napravený zlosyn vůbec ještě zábavný? Režiséři Pierre Coffin a Chris Renaud nám dokáží, že může. Gru, který má plné ruce se svými dcerami, zaručeně umí pobavit. A jako třešničku na dortu je doprovází rozkošní, a vůbec dokonalí Mimoňové, jenž se pomalu stávají nejpopulárnější animovanou postavou vůbec.

Pěna dní

Lyrická filmová báseň dvou milenců v krásném světě. Ale dokud existuje štěstí, tak i tragédie.

Pěna dní je poetická a křehká romance z jiného světa a jiných časů podle knižní předlohy Borise Viana. Hýřivý a hravý příběh vypráví o idealistickém Colinovi (Romain Duris), jenž onoho dne potká svou osudovou lásku Chloé (Audrey Tautou). Ta bohužel onemocní podivnou nemocí – v plicích jí vykvete leknín. A v tom okamžiku je jejich bezstarostný život vážně narušen.

"FOTO: Audrey Tautou a Romain Duris ve filmu Pena dni"

Zdroj: Studio Canal

Film připomíná mírně rozostřené retro v typickém výtvarném stylu Michela Gondryho podle již zmíněné knižní předlohy, kterou se před ním už pokusili ztvárnit Francouzi i Japonci. Surrealistický svět až dětských obrazností v sobě skrývá zvláštní půvab, a právě proto letos zahajoval filmový festival v Karlových Varech.

Líbánky

Budu ti oporou v dobrém i zlém. Pravda, neboj jen další nesplnitelný slib?

Ženich Radim a nevěsta Tereza tvoří pěkný pár, i když už oba mají za sebou jedno manželství, ze kterého se nevyklubala zrovna příjemná zkušenost. Tentokrát to vypadá nadějně, jenže se jim do vztahu vmísí neočekávaná překážka – nezvaný host na svatbě, kterého se musí Radim co nejrychleji zbavit. Některé věci by měly zkrátka zůstat  hezky pod pokličkou.

"FOTO: Anna Geislerova a Stanislav Majer ve filmu Libanky"

Zdroj: Falcon

V tomto povedeném psychologickém dramatu Jana Hřebejka, který je také autorem slavného snímku Pelíšky a dalších, Tereza (Anna Geislerová) a Radim (Stanislav Majer) čelí velké zkoušce týkající se viny, zodpovědnosti a úzkostech minulosti. Zda ji překonají, však záleží jedině na  Terezině úsudku a rozhodnutí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

08.12.2022
Blíženci
Právě čtete

Léto ještě nekončí. Připomeňte si ho s 5 letošními filmovými hity