×
WomanOnly

Lubrikační gel na podporu početí není zázračný, ale pomoct může

Možná znáte spermicidní lubrikační gely, které ničí spermie a zabraňují tak těhotenství. Ale možná vás překvapí, že se na trhu objevily i lubrikační gely se zcela opačným účinkem: nejenže spermie nezabíjí, ale naopak v otěhotnění pomáhají! Zda opravdu fungují, není zatím vědecky potvrzeno, byť na ně mnoho žen především na internetových diskusích nedá dopustit a za jeho účinky si stojí, neboť podle jejich slov právě díky gelu jsou těhotné či potomka již mají.

tehotensky-test-ultrazvuk-tehotenstvi

Lubrikační gel na otěhotnění zvyšuje pravděpodobnost početí

Lubrikační gel na podporu těhotenství se aplikuje vaginálně v době ovulace. Jak je uvedeno i v příbalovém letáku, gel pouze zvyšuje pravděpodobnost početí, negarantuje otěhotnění.

Přípravek zvyšuje životnost spermií a pomáhá k jejich větší pohyblivosti. Zároveň vytváří prostředí s takovým pH, které je pro spermie a jejich přežití vhodné. Lubrikační gel tak vlastně pomáhá k tomu, aby měly spermie větší šanci dostat se k vajíčku a oplodnit jej.

Složení lubrikantu na poporu otěhotnění

Ve skutečnosti gel obsahuje především vápník a hořčík, které jsou na podporu otěhotenstnění vhodné. Jeho výrobci navíc doporučují gel používat spolu s konkrétními vitaminovými doplňky stravy.

Spolehlivost je stále sporná

Samotný gel stojí několika set korun v závislosti na množství. Nic nového a převratného v léčbě neplodnosti ale přípravek nepředstavuje, a to ani v případě alergie na partnerovo sperma, což bývá častá příčina problémů s početím.

Zároveň mnoho ale žen potvrzuje, že se jim otěhotnět skutečně podařilo. Jeden zcela nesporný účinek musíme lubrikačnímu gelu na podporu těhotenství totiž přiznat – tedy placebo efekt. Pokud skutečně ženy věří, že přípravek funguje a neplodnost u nich diagnostikována není, je velká šance, že opravdu otěhotní. Takže svým způsobem lubrikační gel opravdu funguje, byť na jiném principu, než je udáváno.

Ale pokud si berete heslo „Věř a víra tvá tě uzdraví“ za své, stačí vám doplnit minerály a vitaminy levnější i přirozenější cestou, než nabízí lubrikační gel, a výsledek bude stejný. Hodně štěstí!Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*