Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Lubrikační gel na podporu početí není zázračný, ale pomoct může

Redakce

Redakce

6. 5. 2014

Možná znáte spermicidní lubrikační gely, které ničí spermie a zabraňují tak těhotenství. Ale možná vás překvapí, že se na trhu objevily i lubrikační gely se zcela opačným účinkem: nejenže spermie nezabíjí, ale naopak v otěhotnění pomáhají! Zda opravdu fungují, není zatím vědecky potvrzeno, byť na ně mnoho žen především na internetových diskusích nedá dopustit a za jeho účinky si stojí, neboť podle jejich slov právě díky gelu jsou těhotné či potomka již mají.

Lubrikační gel na otěhotnění zvyšuje pravděpodobnost početí

Lubrikační gel na podporu těhotenství se aplikuje vaginálně v době ovulace. Jak je uvedeno i v příbalovém letáku, gel pouze zvyšuje pravděpodobnost početí, negarantuje otěhotnění.

Přípravek zvyšuje životnost spermií a pomáhá k jejich větší pohyblivosti. Zároveň vytváří prostředí s takovým pH, které je pro spermie a jejich přežití vhodné. Lubrikační gel tak vlastně pomáhá k tomu, aby měly spermie větší šanci dostat se k vajíčku a oplodnit jej.

Jak vybrat lubrikační gel a proč není jedno, co si “tam” namažete

Složení lubrikantu na poporu otěhotnění

Ve skutečnosti gel obsahuje především vápník a hořčík, které jsou na podporu otěhotenstnění vhodné. Jeho výrobci navíc doporučují gel používat spolu s konkrétními vitaminovými doplňky stravy.

Spolehlivost je stále sporná

Samotný gel stojí několika set korun v závislosti na množství. Nic nového a převratného v léčbě neplodnosti ale přípravek nepředstavuje, a to ani v případě alergie na partnerovo sperma, což bývá častá příčina problémů s početím.

Zároveň mnoho ale žen potvrzuje, že se jim otěhotnět skutečně podařilo. Jeden zcela nesporný účinek musíme lubrikačnímu gelu na podporu těhotenství totiž přiznat – tedy placebo efekt. Pokud skutečně ženy věří, že přípravek funguje a neplodnost u nich diagnostikována není, je velká šance, že opravdu otěhotní. Takže svým způsobem lubrikační gel opravdu funguje, byť na jiném principu, než je udáváno.

Ale pokud si berete heslo „Věř a víra tvá tě uzdraví“ za své, stačí vám doplnit minerály a vitaminy levnější i přirozenější cestou, než nabízí lubrikační gel, a výsledek bude stejný. Hodně štěstí!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Lubrikační gel na podporu početí není zázračný, ale pomoct může