Menu
WomanOnly
Luxusní móda

Luxusní kabelky: O těchto módních skvostech sní každá žena

Redakce

Redakce

7. 3. 2013

Rády sníme o perfektním muži, práci, rodině, ale také kabelkách. Jak vypadají ty nejluxusnější kousky, které mají ve svém šatníku celebrity? Podívejte se, kolik si na tyto kabelky musíte našetřit.

Chanel 2.55 neboli Flap Bag

Ve svém šatníku ji má mnoho hvězd. Je funkční, krásná a je to chanelka. To stačí k tomu, aby si ji oblíbily dámy po celém světě. Coco Chanel ji navrhla v okamžiku, kdy potřebovala volné ruce, proto k psaníčku přidala dva popruhy a vznikla ona ikonická kabelka nazívaná Flap Bag.

Hermés Birkin

Když Jean-Luis Dumas viděl, jak se herečka Jane Birkin přehrabuje v letadle ve své tašce, ze které ji všechno vypadává, rozhodl se jí pomoci a módní dům Hermés stvořil tuhle ikonu mezi kabelkami a pojmenoval ji po Jane. Objevila se i v několika seriálech, v Sexu ve městě Samantha Jones využije svoji klientku Lucy Liu, aby na ni nemusela čekat v pořadníku. V Gilmorových děvčatech ji Logan daruje Rory, která vůbec netuší, co třímá za skost v rukou a v Gossip Girl se s ní po Upper East Side prochází Lily van der Woodsen. Je to prostě hvězda.

Kolik peněz si na Birkinku budete muset našetřit? Cena se pohybuje zhruba od sto tisíc korun, ale může se vyšplhat až na astronomický jeden milion. Jen tak k dostání však není, musíte se zapsat do pořadníku.

Lady Dior

Proslavila ji princezna Diana, která ji dostala od tehdejší francouzské první dámy. Později si ji pořídila v několika různých barvách i velikostech. V dnešní době ji v ruce třímá Charlotte York ze Sexu ve městě, Blair z Gossip Girl nebo Marion Cotillard.

Fendi Baguette

Tato kabelka byla pojmenována po pečivu. Od jejího vzniku v roce 1997 bylo vytvořeno mnoho variant z mnoha materiálů. Baguette byla vyrobená z krokodýlí nebo ještěrčí kůže nebo byla zdobená perlami. V seriálu ji často nosila Carrie Bradshaw.

Louis Vuitton Speedy

Louis Vuitton má ikonických kabelek hned několik, od Neverfull přes Speedy až po Almu. Právě Speedy, už jenom proto, že je tolik padělávaná, má ve světě největší úspěch. Jane Birkin měla svoji Hermés tašku, Audrey Hepburn byla neustále viděna spolu se svojí Speedy, kterou si velmi oblíbila. Kabelka se nabízí v mnoha podobách.

Nelíbí se vám LV monogram? Sáhněte po jednobarevné nebo kostkované variantě. K dalším oblíbeným taškám od této značky patří Alma nebo Neverfull.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Luxusní kabelky: O těchto módních skvostech sní každá žena