Menu
WomanOnly
Šperky a módní doplňky

Birkin bag! Nejluxusnější a nejdražší kabelky světa již přes třicet let

Kateřina Machová

Kateřina Machová

16. 2. 2021

„Birkinky“ – kdo by je neznal! Dávno uběhlo třicet let od uvedení legendární kabelky Birkin bag na trh luxusního zboží. Podíváme se na tuto nejdražší kabelku na světě blíže a zjistíme třeba i to, proč stojí to, co stojí a jak dlouho na ni musíte počkat!

A tak vznikla legenda!

Jak již bylo řečeno, tyto luxusní kabelky existují již přes třicet let. Kdo za její výrobou vlastně stojí? Říká se, že kabelka je pojmenovaná po slavné herečce a zpěvačce Jane Birkin, kterou při letu z Paříže do Londýna v roce 1981 potkal generální ředitel luxusní společnosti Hermés, Jean-Louis Dumas. Ten si herečky povšiml, když se jí vysypal obsah celé její kabelky a povzdychla si mu, že je takřka nemožné, sehnat kvalitní koženou kabelku. Na zadní stranu pytlíků v případě nevolnosti při letu jí tak načrtl nákres ideální kabelky. O tři roky později, roku 1984, spatřila světlo světa kabelka, která získala po této krásné ženě i svůj název. A legenda byla na světě! Zajímavým faktem je i to, že Jane Birkin má za svůj život teprve pátou kabelku, nepyšní se jejich desítkami, aby ukázala, že si to může dovolit.

Birkin bag Birkin bag Birkin bag

Originální provedení

Pro Birkin bags je specifický jejich tvar lichoběžníku a symbol zámku (jenž je zakódován) a klíče uloženém ve speciálním váčku. Společný mají ale kvalitní materiál – kabelky jsou ušity ze slanovodní krokodýlí kůže, telecí, kozí, ještěrčí nebo kůže pštrosí. Zvolit si můžete mnoho dostupných variant – od klasických barev jako je modrá, bílá, černá, přes oranžovou nebo žlutohnědou a jejich odstínech. Pro představu – odstínů modré je hned dvacet! A bohužel – nebo Bohu dík? – se na kabelku čeká. A to hodně. Potenciální „fronta“ může být dlouhá až šest let! Je tomu z důvodu zcela logického – kabelky se vyrábějí ručně a s velikou opatrností a precizností, výroba jedné Birkin bag trvá přibližně 48 hodin. Každý kousek je tak originál, na který si zkrátka musíte počkat. Nevyplatí se zkoušet nosit nepravou kabelku – zasvěcení to rozhodně poznají.

Symbol luxusu

Jde bez debat o módní ikonu, symbol luxusu a ukazatelem „že na to máte“. Není tomu tak náhodou. Ceny Birkinek se pohybují od 200 tis. Kč za nejlevnější varianty až ke 4-5 mil. Kč u těch nejluxusnějších! V současnosti „vede“ tuto bizarní tabulku Birkin bag, která byla prodána dokonce za 380 tis. amerických dolarů (v přepočtu cca 8 mil!). Obyčejný smrtelník tedy asi nemá reálnou šanci na její pořízení (natož rovnou sta jako například Victoria Beckham) bez toho, aby si na ni musel vzít hypotéku. To nám ale neupírá na možnosti obdivovat, s jakou krásou a elegancí se s ní pyšní leckteré celebrity.

Luxusní kabelky: O těchto módních skvostech sní každá žena

V poslední době se ale rozmohl trend, který zavedla společnost VillageLuxe. Ta umožňuje za finanční obnos zapůjčit na dobu jednoho týdne luxusní kousky. Pokud byste tedy bezmezně toužili si zkusit pocit mít „ji“ v ruce, můžete sledovat jejich web a doufat, že budete mezi šťastlivci.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Birkin bag! Nejluxusnější a nejdražší kabelky světa již přes třicet let