Menu
WomanOnly
Esoterika

Magnezit fascinuje svou bílou barvou. K čemu nám může posloužit?

Jedním z méně známých, ale přesto oblíbených minerálů je magnezit. Ten je vyhledáván především pro svou sytě bílou barvu, protože tím může ozvláštnit barevné kombinace různých náramků a šperků z polodrahokamů. Žádný jiný kámen bílou barvou nevyniká, obvykle jsou polodrahokamy krásně barevné, nebo průhledné, například křišťál. Pojďme se společně podívat na to, jaké má magnezit vlastnosti a léčivé účinky.

Magnezit nese svůj název podle magnesia (hořčíku), které obsahuje. Vzniká různými způsoby, například metamorfózou nebo vysrážením mořské vody při vypařování v mělkých zálivech. Obvykle bývá bílý, ale odstíny této barvy mohou být různé. Někdy zelenkavě světélkuje.

Nejznámější naleziště magnezitu

Magnezit se nachází také u nás v České republice, a to nejvíce v okolí Křemže a Srní, Mohelna a Hrubšice. Dále všude po Evropě, například na Slovensku, v Rakousku, Řecku, Rusku, potom také v Brazílii, USA, JAR, Číně a Koreji.

Pro jaká znamení zvěrokruhu se hodí magnezit

Magnesit může být vhodný pro znamení Vah, Blíženců, Býka nebo Kozoroha či Raka.

Magnezit a jeho léčivé účinky

Magnesit je považován za kámen velké čistoty a dokonalosti, a to už pro svou bílou barvu. Prospívá naší psychice, celkově uklidňuje, zjemňuje, harmonizuje, pomáhá člověku srovnávat se s těžkostmi života. Umožňuje najít ztracenou sebeúctu, posílit si sebevědomí, přijmou všechny své stránky a mít se rád. Pomáhá odblokovat záda a potíže spojené s pohybovým aparátem, prospívá u těžkých úrazů, kdy se můžeme potýkat s omezením hybnosti, například u invalidity. Je skvělým kamenem pro seniory, sportovce, děti a také pro těhotné a kojící ženy. Poukazuje na zranitelnost a různé nepřiznané slabosti a pomáhá najít svou sílu a rovnováhu.

Je kamenem, který pomáhá člověku naučit se být sám sebou a také být sám. Na fyzické rovině celkově ozdravuje a pomáhá tělu doplňovat energii chybějícího hořčíku. Z magnezitu lze připravit i vodu, kterou můžeme popíjet. Stačí jen kámen nechat přes noc ve džbánku s vodou. Magnezit jako kámen velmi prospívá při neurologických onemocněních, při onemocnění páteře a kloubů, při výhřezu plotének, při autoimunitních chorobách typu roztroušená skleróza a podobně, při poškození nervů, pomáhá také na zuby, při svalových křečích, prospívá i štítné žláze a pomáhá hubnout. U dětí je skvělý na růst zoubků nebo jako prevence zlomenin a úrazů.

Očista a nabíjení magnezitu

Magnezit oplachujeme ve vodě a nabíjíme za úplňku nebo také společně s křišťály, od kterých se může dobít.

 

Zdroje: wikipedie, Skrytá moc drahých kamenů: J. P. Kreperát

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Magnezit fascinuje svou bílou barvou. K čemu nám může posloužit?