Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Máte rádi tanec? Nechte se unést rytmem 5 skvělých tanečních filmů

Jana Davidová

Jana Davidová

31. 10. 2013

Plesová sezóna se blíží a taneční kurzy už zahájily výuku. Pokud jste milovníky tohoto umění, roztančete váš parket nejen pomocí sladěných kroků, nýbrž také filmů, jež v sobě skrývají divoké tempo.

Hříšný tanec

Když se budeš snažit, je možné úplně cokoliv. V tohle Baby věří celý svůj život.

Je rok 1963, Beatles teprve začínají a sedmnáctiletá Frances, přezdívaná Baby (Jennifer Grey), přijíždí do horského letoviska na prázdniny. Ty pro ni ale představují velký zlom, protože z tatínkovy holčičky se stává menší rebelka, která začne vstupovat do nočního života diskoték. Jenže místo samé zábavy bude muset brzy čelit okolnostem, jež ji donutí o její dosavadní víře pochybovat.

FOTO: Hrisny tanec

Zdroj: Vestron Pictures

Klasický romantický příběh o ostýchavém káčátku, které nejen letní láska, nicméně i velká odvaha proměnila v dospělou labuť, zrežíroval Emile Ardolino. Předlohou filmu je však skutečný příběh scenáristky Eleanor Bergsteinové, která se nechala inspirovat vlastními zážitky z dob svého dospívání na počátku šedesátých let.

Smím prosit?

Divoký plamen nezkrotné vášně. Pokud tě spálí, pak poznáš skutečný tanec.

Život Johna Clarka (Richard Gere) se zdá být na první pohled uspokojivý, má dobrou práci a milující rodinu. Přesto ho něco trápí, a sice že padl do spárů denní rutiny. Jednou však uvidí skrz okna tanečního studia trenérku Paulinu (Jennifer Lopez), která ho přiměje zapsat se do kurzu. Když v sobě John objeví vášeň pro tuto zálibu, Paulina ho vyvede ze stereotypu a vezme jej pod svá taneční křídla.

FOTO: Smim prosit

Zdroj: H.C.E.

Peter Chelsom dokázal lásku k tanci předvést s dětskou hravostí a dospělou elegancí, čemuž samozřejmě napomohli i vybraní herci. Jennifer Lopez měla již dlouhodobou zkušenost s tancem a Richard Gere si taneční kroky vyzkoušel ve velké muzikálové show – v Chicagu, za níž také sklidil patřičný úspěch.

Černá labuť

Dokonalost je jen iluze. A pokud ji někdo přece jen promění v realitu, zaplatí za to.

Život Niny (Natalie Portman) je pohlcen tancem. Když se šéf baletu Thomas Leroy (Vincent Cassel) rozhodne pro novou premiéru sezóny, Labutí jezero, začne o roli usilovat. Nina je ztělesněním Bílé labutě, jenže dravost Černé labutě je jí cizí, a tak se musí porcelánová panenka změnit v protipól. Jenže její snaha o ovládnutí smyslnosti rozpoutá vichřici vjemů, která ji odvane do záhuby.

FOTO: Cerna labut

Zdroj: Bonton

Psychologický thriller, jež vytvořil režisér Darren Aronofsky nám otevírá mrazivé a fascinující nitro ambiciózní baleríny. Natile Portman před natáčením absolvovala opravdu tvrdý trénink, načež většinu filmu byla schopna odtancovat sama. Při komplikovanějších prvcích za ni však dublovala profesionální baletka Sarah Lane.

Flashdance

Sny jsou krásná věc, nicméně neposunou tě k cíli. Ne, pokud pro to něco neuděláš.

Alex (Jennifer Beals) je mladá krásná svářečka, která po večerech tancuje v luxusním baru. Jejím snem je dostat se na Pittsburghskou taneční konzervatoř, nemůže se ale odhodlat podat přihlášku na konkurz, protože se nikdy tanci neučila v žádné taneční škole. Alex má sice plnou podporu svých blízkých, jenže je stále na pochybách. Podaří se jí nakonec najít odvahu, aby udělala rozhodující krok?

FOTO: Flashdance

Zdroj: Magic Box

Jeden z nejklasičtějších muzikálů režíroval Adrian Lyne. Film je natočený podle skutečného příběhu tanečnice Maureen Marder. Snímek je velká show plná nejen propracovaných tanečních čísel, nýbrž i plná hudby z osmdesátých let, jejichž hity What a Feeling nebo Maniac se s velkým úspěchem hrají dodnes.

Tanec v srdci

Pokud žiješ ve strachu, tak to znamená, že budeš celý život žít jen napůl.

Scott (Paul Mercurio) trénoval už od dětství, aby se se svou partnerkou stali šampiony v latinskoamerických tancích, jenže Scott ji chce vyhrát svým vlastním tanečním stylem. Bohužel si všichni potrpí na úzkoprsá pravidla, a tak Scott sklidí ostudu a ocitne se bez partnerky. Na poslední chvíli se mu vnutí začátečnice Fran (Tara Morice), která je ochotna tančit podle něj. Najde na to Scott opět kuráž?

FOTO: Tanec v srdci

Zdroj: Miramax

První pokus Baze Luhrmanna protančit se do ligy režisérů a jeho start na tuto trať byl rozhodně vydařený, protože za takovou prvotinu by se nemusel stydět žádný režisér. Luhrmann později natočil slavný muzikál Moulin Rouge a extravagantní drama Velký Gatsby, čímž jeho dobrá filmová práce jen a jen graduje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Máte rádi tanec? Nechte se unést rytmem 5 skvělých tanečních filmů