Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Máte svůj životní plán a cíle? Poradíme, co byste měla stihnout do 30, 40 a 50 let

Každá životní etapa s sebou nese nové plány, přání, povinnosti a cíle. Co byste měla mít ve svých 30, 40 a 50 letech ideálně za sebou?

Co stihnout do 30?

Ve 30 letech překročíte pomyslnou hranici mezi mladistvou nevybouřeností a mentální dospělostí. Než na dortu sfouknete 30 svíček a překročíte tento důležitý mezník, je dobré si předešlé roky náležitě užít. Věnujte se tomu, čemu opravdu chcete. Pak jen záleží na tom, zda chcete procestovat svět, mít děti nebo se naplno věnovat kariéře.

Podívat se na nová místa

Do 30 máte nejvíce možností poznat svět. Vydejte se na výměnný studijní pobyt, zkuste v zahraničí chvíli pracovat nebo za výplatu cestujte kamkoliv jen chcete a můžete.

Protancovat víkend

To se vám povede třeba na hudebním festivalu. Vezměte s sebou přátele a užijte si víkend tak, jako by byl váš poslední.

Získat skutečné přátele

Nemusíte mít desítky kamarádů, bohatě vám bude stačit pár opravdových přátel, na které se můžete vždy spolehnout. Přátelství, která vzniknou do vašich 30 let, obvykle vydrží i další dlouhé roky.

Zamilovat se

Zažijte bláznivou lásku, na kterou budete vzpomínat až po zbytek svého života.

Osamostatnit se

Než vám bude 30, odstěhujte se z rodného hnízda. Postavte se na vlastní nohy, zařiďte si bydlení podle svého a k rodičům jezděte na návštěvy.

Utratit celou výplatu za blbosti

Kdy jindy můžete rozházet všechny peníze za věci, které nepotřebujete?

V životě potřebujeme 5 druhů přátel. Kteří to jsou?

Co byste si měli odškrtnout do 40. narozenin?

Ve 40 už můžete mít slibně rozjetou kariéru, finanční zajištění i děti. Na druhou stranu začínáte svůj život přehodnocovat a soustředit se na to podstatné.

Partnerství a děti

Životní plány nevycházejí vždy podle představ, ale životní partner a děti patří k těm nejkrásnějším cílům, kterých můžete do čtyřicítky dosáhnout.

Mít svůj styl

Ty tam jsou doby, kdy jste nevěděla, jaký svršek obléct k pouzdrové sukni a zvesela jste kombinovala zvířecí vzory v jednom outfitu. Ve 40 je dobré umět pozvednout svůj vzhled, zamaskovat nedokonalosti a prodat všechny své přednosti. Tak směle do toho!

Obklopovat se jen dobrými lidmi

S lidmi, kteří vám berou energii a zhoršují náladu, se stýkat nemusíte. Zbavte se emočních upírů jednou pro vždy a obklopujte se jen těmi správnými lidmi.

Dělat to, co vás baví

Do svých 40 let byste měla mít jasnou představu o tom, v čem jste dobrá, a která práce vás baví a naplňuje. Pokud se trápíte v zaměstnání, které vás pomalu a jistě stahujte ke dnu, je čas na změnu.

Udělat si radost

Odměňte se. Pořiďte si za své vydělané peníze dražší a kvalitní kabelku, exotickou dovolenou nebo si dopřejte pobyt v luxusním spa rezortu. Zasloužíte si to.

Co zvládnout do 50?

Stresujete se z blížících padesátin? Nemáte proč, po padesátce život rozhodně nekončí. Už jste toho hodně prožila a víte, co očekávat od sebe i ostatních lidí. Teď je ta pravá chvíle věnovat se sama sobě, plnit si své sny a radovat se ze života.

Plnit si své sny

Chtěla jste se vždycky podívat do Provence? Proletět se horkovzdušným balonem nebo vyzkoušet virtuální realitu? Začněte si své sny plnit! Jeden sen po druhém odškrtávejte a užívejte si zážitky naplno.

Stýkat se s dobrými přáteli

Neztrácejte kontakt se svým kamarády a rodinou. Mějte kolem sebe ty správné lidi a udržujte s nimi dobré vztahy.

Odpustit lidem, kteří vám ublížili

Přestaňte se trápit minulostí a myslet na křivdy, které vám připravili vaši rodiče, kolegové nebo bývalí přátelé. Odpuštěním se oprostíte od negativních myšlenek a bude vám líp.

Jak se stravovat ve 30, 40 nebo 50 letech? Upravte jídelníček svým potřebám

Odpočívat

Přestaňte se neustále za něčím honit a užívejte si volných chvil. Zapomeňte na stres všedního dne, hoďte nohy nahoru, otevřete si knížku a popíjejte při tom dobrou kávu.

Pečovat o své zdraví

Choďte na preventivní lékařské prohlídky a mějte své zdraví pod kontrolou. Na případné nemoci tak přijdete včas a nebudete se muset zbytečně trápit.

 

V jaké dekádě se právě nacházíte vy a jak to s vašimi plány teď vypadá? Zapojte se do diskuze pod článkem!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Máte svůj životní plán a cíle? Poradíme, co byste měla stihnout do 30, 40 a 50 let