×
WomanOnly

Melounová dieta. Zhubněte za týden s osvěžujícím letním ovocem

Melounová dieta

Pokud bychom měli vybrat jedno ovoce, které nejvíce vystihuje léto, pro mnohé by to byl právě meloun. Ideální období na svěží melounovou dietu je tedy právě teď. Jak jde hubnutí a meloun dohromady a co při melounové dietě (kromě melounu) jíst?

Ještě než se dozvíte, jak rychle zhubnout pomocí melounu, řekněme si nejprve něco o samotném melounu. Jistě víte, že existuje několik druhů. Které to jsou?

Druhy a složení melounu

Vedle vodního melounu se zelenou kůrou a sytě růžovým vnitřkem patří mezi hlavní druhy meloun cukrový a jeho různé kultivace – sladký honeydew, exotický galia či kantalup připomínající ananas. Těmto odrůdám se říká také žluté melouny.

A co se v melounech skrývá? V melounech se nachází mnoho prospěšných látek – ať už jde o vitamín C, který chrání cévy, vitamíny skupiny B s blahodárným vlivem na vlasy a nehty, či o antioxidanty, které napomáhají odstraňovat škodlivé látky z těla.

Čtěte také: Zaútočte na celulitidu s pomocí melounu

Meloun a hubnutí

Pro hubnutí jsou pak důležité zejména minerály jako draslík, železo, hořčík či vápník, které urychlují spalování tuků. Melouny jsou téměř z 90 % tvořeny vodou, proto působí močopudně. Jejich nevýhodou je, že se v nich nachází cukry. Obecně pak platí, že čím více je meloun zralý, tím více cukrů obsahuje. Přezrálým melounům byste se tak při melounové dietě měli vyhnout. Na druhou stranu melouny mají mnohem méně kalorií než většina ostatních druhů ovoce.

Melounová dieta

Při dodržování melounové diety přirozeně tvoří hlavní část stravy melouny. Nemusíte se přitom bát, že budete mít věčně hlad – melouny dokáží skvěle zasytit. Je ovšem třeba si uvědomit, že melounová dieta patří k jednostranným dietám, u kterých obecně platí, že by se neměly držet příliš dlouho. Melounovou dietu je ideální naordinovat si jakožto detoxikační týden, během kterého můžete zhubnout zhruba 5 kilo.

Tajemné účinky koření na hubnutí. Čím ochutit jídlo, aby šla kila dolů?

Jídelníček při melounové dietě

Drtivou většinu jídelníčku při melounové dietě tvoří melouny a jídla s melounovým základem. Můžete zkoušet různé druhy melounů, i když nejvíce byste měli konzumovat meloun vodní, který obsahuje nejméně cukru. Melounovou stravu doplňujte drůbežím masem, šunkou, bílými jogurty či tvarohem, sýry, těstovinami, rýží a ořechy.

Naopak se nedoporučuje kombinovat melouny s brambory a dalšími potravinami, které obsahují škrob – jinak totiž hrozí žaludeční potíže. I když jsou melouny plné vody, nezapomínejte při melounové dietě také na pitný režim. Denně byste měli vypít alespoň dva litry vody nebo neslazených čajů.

Dieta se spirulinou. Jak zelená sinice podporuje hubnutí?

Recepty z melounu

A co si z melounu udělat? Kromě melounových koktejlů a melounových smoothie je oblíbeným receptem při melounové dietě například sladké melounové rizoto. Stačí rýži uvařit a po vychladnutí smíchat s kousky žlutého melounu. Pro zpestření můžete přidat ananas, anebo třeba pistáciové oříšky. Při melounové dietě si rovněž můžete dopřát těstovinový salát s kousky různých druhů melounů a rukolou.

Meloun dále výborně chutná v kombinaci s mozzarellou a hlávkovým salátem. Pokud vše nakrájíte na kousky, smícháte a zakápnete citronem a olivovým olejem, pochutnáte si na osvěžujícím melounovém salátě. Kousky cukrového melounu také skvěle dochutí ranní musli s bílým jogurtem. Klasikou je pak žlutý meloun s parmskou šunkou.6 Komentáře Melounová dieta. Zhubněte za týden s osvěžujícím letním ovocem

  1. Váš článek jsem ani nečetl meloun je tak dietní, že se po něm
    po.se.rete jak jsou stříkané. A můžete si jej klidně umýt.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*