×
WomanOnly

Menstruace v těhotenství? Nejsou to klasické měsíčky, ale je to možné

Zdroj: Shutterstock.com

Ženy často spoléhají na to, že je vynechání menstruace včas upozorní na těhotenství. Tělo je však může ošálit. Krvácení se totiž klidně může objevit i po početí. Nejedná se ale o klasickou menstruaci.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Proměny chutí, touha po kyselém nebo sladkém, únava a nevolnost. To vše může značit začínající těhotenství, a to i přesto, že jste dostala menstruaci.

Druhy menstruace v těhotenství

Existují dva nejčastější druhy krvácení po početí. Jedním z nich je krvácení při nedostatečné produkci hormonů a druhý typ je takzvané implantační krvácení.

„S implantačním krvácením se může žena setkat kolem 4. – 6. týdne těhotenství. Jedná se převážně o slabé krvácení či špinění způsobené implantací – vniknutím vyvíjejícího se embrya do stěny děložní, přičemž může dojít k porušení cévy ve sliznici děložní s následnému krvácení,“ vysvětluje lékař Richard Sabol z kliniky Zámeček Malvazinky.

Pokud se takové krvácení objeví, nemusí se ženy ničeho obávat. Jedná se o přirozený jev, který nevyžaduje léčbu.

„Druhá, relativně častá příčina krvácení v prvním trimestru těhotenství je takzvaná hormonální insuficience. Jde o nedostatečnou produkci hormonů, kterých tělo nevytváří dost pro podporu zdárného těhotenství,“ vysvětluje Sabol. „Jde hlavně o hormon progesteron, který pomáhá udržet těhotenství do vytvoření funkční placenty přibližně ve 12. a 13. týdnu těhotenství,“ dodává lékař.

Příznaky, které vám i přes krvácení napoví, že jste těhotná

  • vynechání menstruačního krvácení,
  • bolesti a napětí prsou,
  • přecitlivělost na určité pachy,
  • změna barvy kůže (jizvy, bradavky, podbřišek, zevní genitál),
  • změna kvality vlasů,
  • bolesti v podbřišku,
  • někdy se objeví i fyziologický poševní výtok typický v těhotenství1 Komentář Menstruace v těhotenství? Nejsou to klasické měsíčky, ale je to možné

  1. Dobrý den,minulý měsíc jsem po ovulaci špinila a lehce krvácela až do menstruace. Mohu být i přesto těhotná? Děkuji za odpověď

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*