Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Menstruace v těhotenství? Nejsou to klasické měsíčky, ale je to možné

Adéla Beranová

Adéla Beranová

26. 6. 2014

Ženy často spoléhají na to, že je vynechání menstruace včas upozorní na těhotenství. Tělo je však může ošálit. Krvácení se totiž klidně může objevit i po početí. Nejedná se ale o klasickou menstruaci.

Proměny chutí, touha po kyselém nebo sladkém, únava a nevolnost. To vše může značit začínající těhotenství, a to i přesto, že jste dostala menstruaci.

Druhy menstruace v těhotenství

Existují dva nejčastější druhy krvácení po početí. Jedním z nich je krvácení při nedostatečné produkci hormonů a druhý typ je takzvané implantační krvácení.

„S implantačním krvácením se může žena setkat kolem 4. – 6. týdne těhotenství. Jedná se převážně o slabé krvácení či špinění způsobené implantací – vniknutím vyvíjejícího se embrya do stěny děložní, přičemž může dojít k porušení cévy ve sliznici děložní s následnému krvácení,“ vysvětluje lékař Richard Sabol z kliniky Zámeček Malvazinky.

Pokud se takové krvácení objeví, nemusí se ženy ničeho obávat. Jedná se o přirozený jev, který nevyžaduje léčbu.

„Druhá, relativně častá příčina krvácení v prvním trimestru těhotenství je takzvaná hormonální insuficience. Jde o nedostatečnou produkci hormonů, kterých tělo nevytváří dost pro podporu zdárného těhotenství,“ vysvětluje Sabol. „Jde hlavně o hormon progesteron, který pomáhá udržet těhotenství do vytvoření funkční placenty přibližně ve 12. a 13. týdnu těhotenství,“ dodává lékař.

Příznaky, které vám i přes krvácení napoví, že jste těhotná

  • vynechání menstruačního krvácení,
  • bolesti a napětí prsou,
  • přecitlivělost na určité pachy,
  • změna barvy kůže (jizvy, bradavky, podbřišek, zevní genitál),
  • změna kvality vlasů,
  • bolesti v podbřišku,
  • někdy se objeví i fyziologický poševní výtok typický v těhotenství

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Menstruace v těhotenství? Nejsou to klasické měsíčky, ale je to možné