Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Menstruační krev nevyhazujte! Může se vám ještě hodit…

Taťána Kročková

Taťána Kročková

30. 10. 2019

Kdo by si byl pomyslel, že něco tak choulostivého, hodno utajení a okamžité likvidace, se jednou bude těšit takové pozornosti. Jde o menstruační krev. Právě ta se dnes stává po vzoru dávné minulosti mocným magickým artefaktem. Ženy se za ni nestydí. To ostatně dokazuje i takzvaná volná menstruace. K čemu všemu tedy menstruační krev sloužila a jak ji můžeme využít?

Menstruace jako symbol zkázy

Krev menstruující ženy měla odpradávna velkou magickou sílu. Proč se jí asi muži tolik báli? Menstruujícím ženám býval v mnoha kulturách a náboženstvích zapovězen jakýkoliv kontakt s muži a nejednalo se pouze o sexuální styk. Menstruující žena byla považována za nečistou a nesměla v době menstruace připravovat muži jídlo a dotýkat se jeho zbraní. Nezřídka byla vypovězena z domu do speciální menstruační chýše, ve které se ženy setkávaly v izolaci po dobu svých dnů.

Menstruace je jakýmsi symbolem zkázy a antiplodnosti. Proto se k ní podle toho také přistupovalo. V té době je totiž žena považována za nečistou a ještě více podřadnou. Nesplnila totiž úkol k jakému byla stvořena – neotěhotněla. Proces vyloučení neoplodněného vajíčka je završením cyklu a jakousi pomyslnou smrtí. Ta nastává před začátkem nového cyklu s další možností otěhotnět během příštích plodných dnů.

Menstruace je tedy opakem plodnosti a života. Avšak je také naprosto přirozeným procesem, bez kterého by vlastně ani nebylo možné počít dítě, tak jako by bez noci neexistoval den.

Sex během menstruace? Klidně se milujte, ale nejlépe orálně!

Magická síla menstruační krve

Díky všem těmto skutečnostem je v menstruační krvi ženy ukrytá velká magická síla, kterou lze využít k nejrůznějším rituálům na posílení ženskosti, k sexuální magii nebo k navrácení krve do půdy. Zatímco se dnes hovoří o pozitivním aspektu ženské krve a posílení plodnosti a úrody, z hlediska historie a tradice je pravdou pravý opak. Menstruační krev byla symbolem zkázy, smrti a zmaru.

Pokud se menstruující žena dotkla mužské zbraně, stala se neúčinnou. Když se dotkla chleba, ztratil své živiny. Jestliže přišla krev do země nebo zkropila rostliny, měly uhynout. A když se žena dotkla muže, oslabila tím jeho mužnou sílu a čekal jej neúspěch v boji. Štěstí mužům přinášely pouze těhotné ženy, které byly příslibem nového života, plodnosti, hojnosti a úspěchu.

Magické rituály s menstruační krví

Velice cenná vždy byla krev panenská, která se používala také k léčení a různým rituálům. Obecně menstruační krev využívali mágové, a to k takovým praktikám, které je lepší ani nezmiňovat. V sexuální magii byl záměr jasný – snaha získat objekt své touhy. Pokud chcete ale opravdu s krví čarovat, zaměřte se spíše na vyřešení svých osobních záležitostí, a sice ukončení nebo zbavení se problémů, starostí a čehokoliv nežádoucího, co vás ve vašem životě obtěžuje. Tak jako menstruační krev přirozeně odchází z těla ven, mohou odejít i vaše nevyřešené problémy, nežádoucí myšlenky nebo nevhodná láska k někomu, kdo vám ublížil.

Pokud si kalíšek vylijete někde v lese, je to vlastně zcela přirozený rituální počin, při kterém vracíte svou krev Matce Zemi. Tak klidně u toho můžete zůstat. Menstruační krev raději ve své domácnosti neskladujte a už v žádném případě si z ní nepřipravujte koktejly a nápoje lásky, to už je poněkud za hranicí. Z menstruační krve ale lze vyrobit homeopatický lék, který v patřičném naředění může pomoci vyléčit mnohé neduhy.

5 důvodů krvácení uprostřed menstruačního cyklu. Co ho může způsobit?

Volná menstruace jako současný hit

Zatímco dříve se ženy za svou menstruaci styděly a největším trapasem bylo, když někdo spatřil jejich zaschlou krvavou skvrnu, která vznikla nedopatřením, na kalhotách či sukni, dnes je tomu jinak. Některé ženy se za své skvrny už rozhodně nestydí. Vyznávají způsob takzvané volné menstruace, která spočívá v tom, že se vlastně ani nesnaží nijak zachycovat volně odcházející krev z těla. Pokud zrovna vykonávají potřebu nad mísou či někde v přírodě, krev díky uvolnění svalů může přirozeně vytéct z těla.

Předpokládá se, že posléze zase bude na chvíli klid. Proto vlastně není ani potřeba mít nějaké menstruační pomůcky v podobě kalíšku, tamponů nebo vložek. Tuto metodu si klidně vyzkoušejte v pohodlí svého domova, zkuste třeba použít ručně šité látkové vložky, kterou jsou ekologické a můžete si je doma pohodlně přeprat.

Ovšem na pracovní schůzce, jednání, běžném pohybu mezi lidmi, při cestování nebo ve spánku se opravdu vyplatí si nějakou tu pomůcku vzít. Už proto, že zaschlá krev se rychle rozkládá a zapáchá, a až tolik přirozenosti zase nikdo nechce. Navíc zde hrozí i případné riziko infekce. Přece jenom se nemůžeme vrátit do středověku a do hrozných hygienických podmínek. Takže si menstruujte dle libosti a nakládejte s krví po svém, ale chce to trochu rozvahy…

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Menstruační krev nevyhazujte! Může se vám ještě hodit…