Menu
WomanOnly
Sex

Sex během menstruace? Klidně se milujte, ale nejlépe orálně!

Ptáte se, jestli je možný sex během menstruace, pokud žena na milování dostane chuť i v době svých dnů? Samozřejmě že ano! Který způsob milování je při menstruaci nejvhodnější a v čem je pro ženu prospěšný?

Menstruující žena je nečistá

Menstruující žena byla v době svých dnů odjakživa považována za nečistou. Ženy se v období svého měsíčního krvácení stranily mužů a většinou pobývaly ve vyhrazených a izolovaných prostorách. Sex s menstruující ženou byl zapovězen a žena nesměla ani připravovat jídlo, péct chléb či se dotýkat muže nebo jeho zbraně, neboť by vše došlo zkázy a zmaru. Těžko si představit, že by v tehdejší době někdo chtěl mít sex s menstruující ženou, zkrátka bylo to tabu. Dnes to však není nic neobvyklého…

Když na dva zamilované přijde touha, anebo se menstruace zrovna nehodí, například na romantické dovolené, všechno se dá zvládnout. Stačí jen chtít. Ale samozřejmě, že musí chtít oba…

Sex v době menstruace jako tabu?

V mnoha případech převažuje pocit odporu z nečistoty a jakési hájení doby klidu, který žena potřebuje k regeneraci svého ženství. Rozhodně to není na škodu respektovat a ponechat si alespoň pár dnů na proběhnutí přirozeného očistného procesu a odpočinku od pohlavního života. Spousta žen trpí v průběhu své menstruace silnými křečemi v podbřišku a náladovostí. Mnohé muže také menstruační krev a krví nasáklé hygienické pomůcky odpuzují, anebo v nich vzbuzují rozpaky.

Existují ale páry, které si naopak milování v průběhu menstruace dopřávají. Pokud k nim patříte, anebo to už jenom nemůžete vydržet, volte raději pozdější dny své menstruace, nebo chvíle kdy krvácíte nejméně či máte zrovna v krvácení pauzu. Jakmile dojde k pohlavnímu vzrušení, tak i v průběhu menstruace dochází k lubrikaci vagíny a krvácení ustává, protože tělo se těší na něco daleko příjemnějšího.

Vůně vaginy se mění v souvislosti s cyklem ženy. Které vůně jsou nejvíce sexy?

U některých žen je sex v době prvních dvou až tří dnů menstruace opravdu tabu, ale poté již milování možné je. Ačkoliv menstruace u žen trvá různě dlouhou dobu (zpravidla je to pět až sedm dní), na jejím konci dochází již k mírnějšímu špinění a vše se jeví najednou snazší.

Je milování v době menstruace hygienické?

O milování v době menstruace se tvrdí, že není hygienické a výrazným způsobem zvyšuje riziko zanesení infekce do pohlavních orgánů. To je samozřejmě pravda, ale záleží také na tom, jakým způsobem se milujete a jak dbáte na čistotu. Při klasické souloži je určitě vhodné použít v každém případě kondom. Jednak z hlediska hygieny a také kvůli riziku otěhotnění, i když značně minimálnímu.

Může žena otěhotnět v době menstruace?

V době očistného procesu menstruace a vyloučení vajíčka i s kousky děložní sliznice je velmi nízká pravděpodobnost, že by žena otěhotněla. Žena může otěhotnět pouze při ovulaci, která ale v krátkém cyklu nastává i poměrně brzy po menstruaci. Pokud vám tedy menstruace již končí, či jste krátce po ní a míváte brzy ovulaci, je třeba se nějak chránit. K otěhotnění by mohlo dojít, vezměte si třeba příklad, kolik žen otěhotnělo v době, kdy plně kojily své děti a také se jednalo o vžitou a naprosto spolehlivou informaci.

Orální sex v době menstruace

Orální sex během menstruace je poměrně vítanou sexuální aktivitou. Nedochází ke klasickému koitu, menstruující žena má “uvnitř” klid, bezpečí a pohodlí, ale přesto si může užít rozkoš. Zdá se vám to nemožné a nechutné? V dnešní době se vložky již moc nenosí a je snad samozřejmé, že žena bude mít při orálním sexu zavedený tampón nebo menstruační kalíšek. Tak bude pro partnera čistá a žádoucí. Orální sex nebo uspokojení ženy pouze drážděním klitorisu, bez invaze do vaginy, je pro ženu velmi příjemné a v průběhu menstruace více než vhodné.

Kalíšek nebo ručně šité vložky. Jaké pomůcky ženy preferují při menstruaci?

Pokud by se měl partner cítit ochuzen o klasickou soulož v době menstruace, může jej žena rovněž uspokojit orálně, anebo rukou. A koneckonců v úvahu připadá také anální sex

V čem je přínosné milování během menstruace?

Milování během menstruace nepochybně přínosem je, ale především nejde ani tak o samotný sex, jako spíše o orgasmus ženy. Muži by také měli myslet na uspokojení ženy, ne pouze na svou rozkoš z pronikání do těla ženy. Žena si může užít silné prožitky v průběhu menstruace právě při orálním nebo manuálním dráždění zevních pohlavních orgánů, zejména klitorisu. Tento způsob je pro ni naprosto hygienický, bezpečný a příjemný. Samozřejmostí je mít zavedený tampón nebo menstruační kalíšek.

Menstruační houbička může nahradit kalíšek. Používejte ale raději tu mořskou!

Tímto způsobem nedojde ani k riziku infekce při proniknutí do vaginy až k děložnímu hrdlu, kde probíhá očistný proces krvácení. A právě díky vzrušení a orgasmu dochází u žen ke snížení menstruačních bolestí, k uvolnění napětí a přispívá to i k větší psychické pohodě v době menstruace.

Žena není povinna během menstruace uspokojovat muže, ani jej pustit “do sebe”, do svého hájeného království. Naopak muž může bez nároku na vlastní uspokojení dopřát ženě dostatek něhy, pozornosti a něžného uspokojení pomocí svých rtů a jazyka.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Sex během menstruace? Klidně se milujte, ale nejlépe orálně!