Menu
WomanOnly
Esoterika

Měsíční kámen jako ochránce pocestných a rodících žen. Pro koho se nejvíce hodí?

Léčivá moc drahokamů a minerálů je známa od nepaměti. Jedním z uctívaných kamenů je i měsíční kámen neboli adulár. Ten však samozřejmě nepochází z Měsíce, ale přesto je s Měsícem úzce spjat. Jak vypadá a jakou mocí tento kámen oplývá a jak jej můžeme ve svém životě pozitivně využít?

Odkud pochází měsíční kámen?

Měsíční kámen má mléčně bílou, lehce průhlednou, modrou nebo šedavou barvu, která připomíná modravý či stříbřitý svit Měsíce. Nazývá se také jinak adulár a patří do skupiny živců a ortoklasů. Název adulár byl zřejmě převzat v 18. století podle jednoho alpského pohoří Adula Gebirge ve Švýcarsku. Jeho významná naleziště jsou v Indii, Barmě a zejména na Srí Lance. V těchto oblastech je měsíční kámen uctívaný jako svatý kámen, kámen žen a kámen chránící pocestné a poutníky. Hodí se nejvíce pro znamení Raka, Ryb nebo i Kozoroha.

Léčivé kameny a jejich význam. Jak nám mohou prospět

Léčivé účinky měsíčního kamene a symbolika

Symbolický a léčebný význam měsíčního kamene je velmi mocný. Měsíc bývá odjakživa spojován s ženskou cykličností, proto i měsíční kámen je především kamenem žen všech věkových kategorií. Mladým dívkám pomáhá normalizovat ženský cyklus a stávat se ženami, hledat opravdovou lásku, ženám toužící po dítěti otěhotnět, těhotné ženy chrání po celou dobu těhotenství, odstraňuje ranní nevolnosti, strach z porodu a umožňuje jim snadný a pohodový porod, který dobře dopadne. Kojícím ženám pomáhá s laktací a podporuje tvorbu mateřského mléka. Zralým ženám zase umožňuje smířit se se stárnutím a přechodem.

Každá žena s měsíčním kamenem nalezne a podtrhne svou ženskou sílu a sexualitu. Je to také o přijetí přirozeného cyklu, koloběhu života i o střídání nálad a emocí, které jsou pro ženy tak přirozené. Měsíční kámen zmírňuje tvrdost, podporuje pečující, ženskou a mateřskou stránku, posiluje intuici a spiritualitu. Působí proti depresím, pomáhá při PMS a nepravidelnostem menstruace, je i dobrou prevencí proti rakovině ženských orgánů a prsou. Posiluje též funkci slinivky břišní.

Jak používat měsíční kámen

Měsíční kámen ukazuje ženskou sílu i přijetí ženské slabosti. Je mocným kamenem, který by každá žena měla nosit při sobě. Pokud vás zaujal, pořiďte si pravý měsíční kámen jako šperk, který vás bude nejen zdobit, ale i léčit. Nezapomeňte jej pravidelně čistit pod tekoucí vodou a nabíjet na přímém měsíčním světle. Největší moc vám ukáže, když jej necháte na venkovním parapetu otevřeného okna v době úplňku.

Používat se dá v kombinaci s dalšími kameny, které někdy pomáhají zmírnit či vyrovnat účinky aduláru v případě hodně silné ženské energie u jeho nositelky, která se může pojit i s nezvládnutými projevy emocí.

Zdroje: wikipedie, Skrytá moc drahých kamenů: J. P. Kreperát

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Měsíční kámen jako ochránce pocestných a rodících žen. Pro koho se nejvíce hodí?