Menu
WomanOnly
Láska

Mužské signály lásky. Jak poznáte, že se mu líbíte?

Adéla Lišková

Adéla Lišková

26. 5. 2017

Ať už se nám to líbí, nebo ne, řeč těla se úplně ovládnout nedá. Neverbální komunikace nám tak o mužských citech dokáže leccos prozradit. Jak v chování kamaráda, známého či kolegy odhalit signály lásky?

Jak poznám, že se mu líbím?

Zajímá vás, jak poznat, že se líbíte muži? Máme pro vás dobrou zprávu. Ženy to mají v dešifrování mužské neverbální komunikace mnohem jednodušší. Zatímco ženské pohlaví používá k flirtování přes neuvěřitelných padesát gest, muži naznačují náklonnost pouhými zhruba deseti signály. Které to jsou?

1. Oční kontakt

Mužským signálem lásky číslo jedna je dlouhý pohled do očí. Pokud na vás jeho oči spočívají déle než je obvyklé, pak to značí zájem. Ač se to nezdá, tento způsob flirtování je typický spíše pro sebevědomé muže, stydliví muži se obvykle do očí dlouho dívat nedokáží.

2. Úsměv

Pokud se na vás usmívá, evidentně jste mu sympatická. Zkuste zapomenout na konvence, zahoďte obavy a oslovte ho.

3. Osobní zóna

Přistupuje k vám dotyčný při rozhovoru podezřele blízko? Tzv. osobní zóna, tedy vzdálenost, kterou mezi sebou lidé obvykle udržují, je 60 až 120 cm. Pokud jí muž při mluvení s vámi překračuje a občas přidá i letmý dotek, pak to není náhoda.

4. Klopení očí

Jak poznáte, že se líbíte stydlivému muži? Flirtování nesmělých má obvykle tuto podobu – pokud si myslí, že ho nevidíte, dlouze na vás hledí. Jakmile se však na něj podíváte, sklopí zrak a kouká do země.

5. Hraní s vlasy

Tento signál náklonnosti je spojen se ženami, ovšem je znatelný i u mužů. Pokud si často sahá do vlasů, upravuje si je a hraje si s nimi, pak to značí zájem.

6. Pootevřená ústa

Lehce pootevřená ústa u mužů znamenají, že se jim velmi zamlouvá to, co právě vidí před sebou. Pokud pootevírá ústa, když se vám dívá do očí, pak máte téměř vyhráno.

Milujete svého partnera, ale sníte o jiném? Platonická láska kvete v každém věku

7. Ukazují rozkrok

Někteří muži sedí s nohama rozkročenýma široko od sebe jednoduše proto, že je jim to pohodlné. Spousta z nich to ovšem používá, ať už vědomě či nevědomě, jako taktiku svádění. Musí přece ukázat, co ženě mohou nabídnout.

8. Pozdvihnuté obočí

Jedná se o velmi nenápadný signál náklonnosti, který obvykle trvá zlomek vteřiny, ovšem je velmi výmluvný.

Flirt nebo sexuální obtěžování? Poznejte rozdíl!

9. Rozšířené zorničky

Oči prozradí vše. Pokud na vás váš objekt zájmu hledí obrovskými kukadly, pak vězte, že náklonnost je oboustranná.

10. Řeč těla

Jak dá muž najevo, že se soustředí jen na vás? Postaví se k vám přímo čelem. Kromě toho se chce udělat hezčí – narovná záda, vypne svaly.

Ohodnoťte tento článek:
4,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Mužské signály lásky. Jak poznáte, že se mu líbíte?