Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Netěšíte se zpět do školy? Přinášíme 5 filmů, díky kterým budete

Jana Davidová

Jana Davidová

29. 8. 2013

Léto končí, s čímž souvisí nevyhnutelný návrat do školy a s ním i povinnosti. Nicméně ruku v ruce s nimi přichází i nové zážitky a romance. Ukažme si pozitiva, která s sebou nový školní rok přináší.

Charlieho malá tajemství

Začátek na nové škole není vždy snadný. Charlieho strasti jsou toho důkazem.

Příběh vypráví o dospívání naivního a svým způsobem roztomilého patnáctiletého chlapce, který není zrovna populární. Charlie se snaží vyrovnat se sebevraždou svého nejlepšího kamaráda a duševní chorobou, přičemž vynakládá nemalé úsilí, aby našel lidi, kteří by ho mezi sebe přijali. A vyplatilo se, protože našel mnohem víc, než očekával.

"FOTO: Emma Watson a Ezra Miller ve filmu Charlieho mala tajemstvi"

Zdroj: Bonton

Režiséru Stephanu Chboskymu se povedlo zachytit emotivní situace ze školního prostředí i mimo něj, jež by mohl prožívat každý z nás. Charlieho opatrné tápání ve světě kolem sebe mladý herec Logan Lerman předvedl skvěle. Film byl natočený podle stejnojmenné knižní předlohy, kterou rovněž napsal Stephan Chbosky.

3 Idiots

Život je jako závod. Když nepoběžíš dost rychle, porazí tě.

Přesně tohle bylo vtloukáváno do hlav žákům strojírenské školy. Farhan tam byl z donucení a Raju aby vytáhl svou rodinu z bídy. Titul měl být jedinou nadějí na lepší budoucnost. Jejich život ale navždy změnil Rancho, který zbrojil proti ideálům ředitele školy, přezdívaného Viruse. A tak není divu, že se dostávali do problémů. A že jich přibude, když jim cestu zkříží Virova dcera.

"FOTO:Aamir Khan ve filmu tri idioti"

Zdroj: Reliance Big Pictures

Zábavný a hořkosladký příběh, který vás vtáhne do vod indického filmu, režíroval Rajkumar Hirani. Divák má možnost si nejenom užít vynikající snímek plný humoru a dramatu, který graduje od začátku až do konce, ale také nahlédnout pod slupku naprosto odlišné kultury, jež v sobě skrývá zvláštní osobité kouzlo.

On je fakt boží

Vítejte v tragickém vesmíru mého ubohého života. Proč? Dám vám několik důvodů.

Rodiče z doby kamenné, nos velký jako Jupiter a dosud bez kluka. Takhle o svém životě Gorgia (Georgia Groome) smýšlí. To vše se má ale změnit, jen co do školy nastoupí nový kluk, do kterého se na první pohled zamiluje. Naneštěstí se Robbie (Aaron Johnson) dal dohromady s největší kráskou školy, namyšlenou Lindsey. Nicméně Gorgie o něj hodlá bojovat a se svými kamarádkami vymyslí plán, jak Robbieho získat.

"FOTO: Georgia Groome a Manjeeven Grewal ve filmu on je fakt bozi"

Zdroj: Magic Box

Zábavný hit pro teenagery podle slavné knižní předlohy od Louise Renninsonové natočil Gurinder Chadha. Tento film má vše, co by komedie o náctiletých měla mít. Povedeně zachycenou podstatu problémů dospívajících dívek, včetně jejich praštěných řešení, které opravdu donutí člověka rozesmát.

Kokuriko saka kara

Plavá dívko, proč posíláš své myšlenky k oblakům? Vítr je akorát zavane k hejnům vran!

Tahle slova básně, která pojednává o ní, upoutají Umi Matsuzaki ve školních novinách. Později zjistí, že je napsal člen literárního klubu Shun Kazama, který má plné ruce práce s protidemoliční kampaní klubovny jejich školy. Umi se mu a jeho přátelům rozhodne pomoci, což je okamžitě sblíží. Co když ale mají ve skutečnosti společného mnohem víc?

"FOTO: Umi a Shun ve filmu Kokuriko saka kara"

Zdroj: Toho Company

Hezký snímek středoškolského života v Japonsku šedesátých režíroval Gorō Miyazaki podle scénáře svého otce, slavného režiséra Hayaa Miyazakiho, který je autorem filmů Cesta do fantazie, Princezna Mononoke a dalších. Goru Miyazakimu se povedlo vykreslit hezkou malou romanci, jež ve výsledku připomíná poetický obrázek.

Pomáda

Svému protějšku se nemusíte podobat, aby to mezi vámi klapalo. Nebo snad ano?

Danny a Sandy prožijí milostný románek během léta a potom jde každý svou cestou. Když se ale náhle setkají ve škole Rydellu tváří v tvář, téměř ztratí dech. Jenomže láska v novém prostředí má úplně jiná pravidla. Zdá se, že populární Danny už nemá o naivní Sandy zájem. Nebo má, a jen nechce ztratit tvář před svou partou?

"FOTO: John Travolta, Olivia Newton-John, Stockard Channing a Jeff Conaway ve filmu Pomada"

Zdroj: H.C.E.

Americký muzikál vznikl podle jevištní předlohy Jima Jacobse a Warrena Caseyho, která sklidila velký úspěch. Hned několik písniček z filmu dobylo hitparády a ještě než se film dostal do kin, hrál se sedm let v divadlech. V hlavní roli zpívá, hraje a tančí dvojice John Travolta a Olivia Newton-John, kteří se tímto snímkem stali idoly mladé generace.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Netěšíte se zpět do školy? Přinášíme 5 filmů, díky kterým budete