Menu
WomanOnly
Vánoce

Nevíte, co darovat pod stromeček? Věnujte balíček 5 vánočních filmů

Jana Davidová

Jana Davidová

5. 12. 2013

Vánoce nám pomalu klepou na dveře, k čemuž neodmyslitelně patří každoroční vánoční nákupy. Pokud vám schází inspirace, potěšte své blízké vybranými filmy, které přivedou kouzlo vánoční atmosféry k dokonalosti.

Sám doma

Mám pocit, že jsme zapomněli na něco důležitého. Jenže na co… na Kevina!

Zatímco rodina McCallisterových, mířící do Francie, je strachy bez sebe, že doma nechala nejmladšího syna Kevina (Macaulay Culkin), tak ten si místo toho, aby propadal panice, užívá vytoužené svobody. Bohužel jeho radost netrvá příliš dlouho, protože na jeho dům mají zálusk dva lupiči. Kevin však zachová chladnou hlavu a se zloději pěkně zatočí, jelikož promění dům v hotové minové pole.

FOTO: Sam doma

Zdroj: Bonton

Legendární vánoční komedie režiséra Chrise Columbuse se dokonce dostala do Guinessovy knihy rekordů jako nejvíce výdělečná komedie v kinech, poněvadž film vydělal neskutečných 533 milionů dolarů. Přestože je Sám doma určen předně mladším divákům, je solidní zábavou i pro dospělé a k tomu noční můrou pro zloděje.

Polární expres

Často věříme jen tomu, co vidíme. Někdy je ale důležitější právě to, co nevidíme.

Jako každé dítě věřil na Santu Clause létajícího po nebi v saních se sobím spřežením, jenže čím byl starší, tím více si všímal podezřelých okolností a začínal být na pochybách. Nicméně na Štědrý večer dostane šanci zjistit pravdu, když před jeho domem zastaví vlak mířící údajně na severní pól. Stačí jen nastoupit a podniknout cestu, jež buď jeho domněnky potvrdí, nebo mu umožní splnit si dětský sen.

FOTO: Polarni expres

Zdroj: Magic Box

Magickou cestou Polárním expresem nás provedl režisér Robert Zemeckis, který už po několikáté velmi úzce kooperoval s hercem Tomem Hanksem. Ten v Polárním expresu ztvárnil dokonce pět rolí – hlavního hrdinu příběhu, jeho otce, průvodce z Polárního expresu, tuláka obývající střechu vlaku a samotného Santa Clause.

Pelíšky

Mě by teda jenom zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu.

Snímek líčí osudy rodin odehrávající se v jedné dvoupatrové vile v pražské čtvrti, kde se střídají návštěvy a s plným nasazením a ve vší obřadnosti slaví Vánoce, svatbu i nečekaný bolestný pohřeb. Objevují se tu různé věkové kategorie, charaktery a především odlišné názory vyprávějící s vtipnou nadsázkou o období našich dějin, v němž se hroutilo víc než umělohmotné lžičky ve vařící kávě.

FOTO: Pelisky

Zdroj: Magic Box

Mimořádná přehlídka našich nejlepších herců pod vedením režiséra Jana Hřebejka patří k těm nejúspěšnějším filmům české kinematografie vůbec. Hřebejkovi se povedlo do méně šťastné epochy zasadit humorné scény a napsat tím tak slovník doslova kultovních hlášek, které dnes používá kdekdo.

Ukradené Vánoce

Stačí zneškodnit toho tlustého Santu Clause a Vánoce v novém stylu můžou začít.

Jacka Skellingtona, nyní smutného kostlivce Halloweenového městečka, už nijak nebaví permanentně trvající svátek mrtvých. Když si uvědomí, že ho nebaví už ani strašení dětí, tak je opravdu zle. Jednou však zavítá do vedlejšího Vánočního města, kde se mu nová radostná atmosféra okamžitě zalíbí, načež se rozhodne obdarovat nové sousedy svátkem, který nikdy nepoznali – Halloweenem.

FOTO: Ukradene Vanoce

Zdroj: Magic Box

Ukradené Vánoce jsou skvělý muzikál z dílny Tima Burtona, na němž se podílel i režisér Henry Selick. Opulentní přehlídce strašidel z Halloweentownu oplývajících tím nejčernějším humorem dodává správný elán i nádherná hudba Dannyho Elfmana, který se zde projevil jako dokonalý tvůrce, protože ke všemu propůjčil svůj zpěv několika postavám.

Láska nebeská

Kdy máme lepší šanci chopit se příležitosti na to, něco uskutečnit, než na Vánoce?

Tentokrát nás láska zavede do předvánočního Londýna, v němž spleť milostných příběhů, ať už veselých, smutných, či ztřeštěných, vytváří naprosto neotřelý komediální snímek. Nechybí mu jak kouzelná hudba, tak ani anglický humor, jenž toho má plno co nabídnout, ať už jde o Billa Nighyho jako vyžilého rockera, nebo Hugha Granta coby na první pohled zamilovaného nově zvoleného premiéra.

FOTO: Laska nebeska

Zdroj: Magic Box

Nádherný vánoční film doprovází nesmrtelný soundtrack, v něm zazní i píseň All I Want For Christmas Is You od malé Olivie Olson. Režisér Richard Curtis dokázal pomocí série romantických historek vytvořit jednu velikou lásku všeho druhu, jíž jak dějovou linií, tak hvězdným obsazením dokáže konkurovat jen málokterý film.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nevíte, co darovat pod stromeček? Věnujte balíček 5 vánočních filmů