Menu
WomanOnly
Krása

Nevíte, co je to primer? Seznamte se s podkladovou bází

Adéla Beranová

Adéla Beranová

22. 8. 2014

V zahraničí už ho ženy a hlavně kosmetičtí stylisti používají delší dobu, u nás teprve zažívá boom. Řeč je o podkladové bázi, neboli primeru. Víte už, jak ho používat a k čemu je vlastně dobrý? My vás do jeho tajů rádi zasvětíme.

Co je to primer

Primer se rovná českému názvu podkladová báze. Jde o kosmetický přípravek, který se nejčasteji nanáší pod make-up a má za úkol hned několik důležitých věcí. Sjednotit pleť, udržet make-up na svém místě co nejdéle, zmatnit pleť a zároveň jí vyživovat a nezatěžovat.

Jaké jsou druhy primeru

Podkladovou bázi můžete v obchodech sehnat hned v několika barevných variantách. Nejběžnější a pro začátek nejpraktičtější je bezbarvý primer. Bílý má za úkol pleť ještě intenzivněji sjednotit. Zelený jako mávnutím proutku zakryje tmavší místa, třeba kruhy pod očima. Fialový zase dokáže rozzářit unavenou pleť.

Jak primer používat

Primer se nejčastěji používá pod make-up. Nejprve naneste hydratační krém a teprve když se dosatečně vstřebá, použijte primer. I ten nechte přiměřenou dobu na pleti před tím, než na něj nanesete make-up. Primer zajistí, že váš make-up zůstane perfektní delší dobu a často díky němu není potřeba ani používat pudr.

Tip: Pokud nenosíte každý den make-up, můžete používat primer samotný. Pleť jen hezky zmatní a sjednotí, takže ač nebudete trávit ráno zbytečný čas před zrcadlem, vaše tváře budou perfektní.

Proč je dobré primer vlastnit

Podkladová báze není typ kosmetického pomocníka, kterého budete používat denně. Je to spíš dobrá vychytávka pro dny a příležitosti, kdy chcete opravdu vypadat perfektně, a to po celý večer. Chystáte se na velkou párty, oslavu nebo třeba na svůj svatební den? Bez primeru se neobejdete-

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nevíte, co je to primer? Seznamte se s podkladovou bází