×
WomanOnly

O 10 let mladší partner? A proč ne! Za vztah s mladším mužem se nestyďte

Když je partner mladší.
Našla jste si mladšího partnera? Nenechte si do vztahu mluvit a věřte si.

Když je partner mladší, můžete očekávat nejen předsudky, ale pravděpodobně i problémy ve vztahu. S obojím se dá vypořádat, aniž by váš vztah utrpěl. Jak na to?

Nenechte se rozhodit okolím

Když je partner mladší o 3 roky, zas tak moc se neděje. Co když jste ale od sebe 10, nebo dokonce 20 let? Univerzální návod na vztah s mladším mužem neexistuje, každý vztah je individuální. To jsme vám pomohli, že ano? Můžeme vám ale nastínit pro a proti takového vztahu, protože i v tomto případě existuje řada opakujících se případů, které stojí za neúspěchem vztahu s mladším partnerem. Pokud o nich budete vědět už od začátku, nejenže vás nepřekvapí, ale budete umět lépe reagovat a najít vhodní řešení.

Prvním, důležitým pravidlem je uvědomit si, že ve vztahu jste pouze vy a váš mladší partner. Mnoho lidí bude mít řadu připomínek, narážek a „upřímných“ rad, která vás buď vyděsí, urazí nebo znejistí. Nenechte si do vztahu s mladším partnerem za žádnou cenu mluvit. Ženy, které si vztah s mladším mužem nezažily, se nechávají až moc unášet romantickými filmy a knihami, jejichž obsah ne vždy zrcadlí realitu.

„O 20 let mladší chlap? To je rozhodně milenec! Určitě to s ním nemyslí vážně.“ S podobnými předsudky a škatulkami se budete setkávat dnes a denně. Vysvětlovat jim, že to se svým o 20 let mladším přítelem myslíte vážně a on s vámi je předem prohraný boj. Jistě se stanete tématem číslo 1 na nejedné večeři vašich známých a kolegyň, a dokonce i rodinných příslušníků. Ale vás to trápit nemusí.

Vztah s mladším mužem není o moc jiný

Vždyť o nic nejde. Minimálně z 80 % je to vztah jako každý jiný. Nezáleží na tom, zda je partner mladší o 5 let nebo rovnou o patnáct. Řešíte typické partnerské problémy jako řada jiných párů. Rozčiluje vás, kde všude nacházíte jeho ponožky, nemůže se shodnout kam letos pojedete na dovolenou, on nemůže vystát vaše kamarádky… Těch 20 % můžeme nazvat jakousi individuální složkou, které stojí za většinou vzestupů a pádů ve vztahu.

Ve věkově „vyváženém“ vztahu to bývají spíše rozdílné povahy, představy o budoucnosti, rodině či dětech, přehnaná žárlivost či dokonce milenky/milenci. Na vztah jako je ten váš číhají problémy a dilemata specifické právě pro takový druh vztahu. Najednou se zdá být zdát věkový rozdíl jako nepřekonatelná překážka. Na které problémy můžete ve vztahu s mladším mužem narazit? Ale pozor, dokonce i on na vztah se starší ženou?

Nejčastější problémy vztahu s mladším mužem

Žárlení a nedostatek sebevědomí

Partner je o 15 let mladší, vám je například 40 a jemu 25, a zatímco vás v práci obklopují samí pupkatí kolegové s třemi dětmi, kolem něj se v práci motají mladé nohaté kolegyně, které nešetří úsměvy. Není divu, že žárlíte a on ne. Jenže žárlení, jak se ví, značí nedostatek sebevědomí. Uvědomte si ale, že to vy jste ta, která si do ložnice večer co večer odvádí pětadvacetiletého hřebce, ne ony.

Není to dostatečný důvod k tomu mít vysoké sebevědomí a přestat žárlit? Zřejmě máte ve „výbavě“ něco, čemu mohou mladé ženy jen stěží konkurovat. Ženy, které si věří, jsou atraktivní v každém věku. Jestliže mu budete dělat žárlivé scény, je větší pravděpodobnost, že ho odeženete, než když si budete věřit a dál ho okouzlovat svým sebevědomím. Což se vlastně může stát nehledě na to, zda je muž mladší jen o pět let nebo rovnou o dvacet.

Biologické hodiny

Pro jednoho může být na rodinu příliš brzy, na druhého příliš pozdě. Ať už za to může příroda nebo mentální nastavení, oba důvody mohou stát za krachem vztahu. Je pochopitelné, že jemu táhne na třicet a přeje si rodinu, zatímco vy už o „opáčko“ nestojíte. Stejně tak se dá chápat, že vám je pětatřicet a po rodině toužíte, ale on se na děti v pětadvaceti necítí. Ani jednomu z vás to nejde vyčítat.

Průzkum: Nejlepší sex si užívají šedesátníci. Muži v 64 letech, ženy v 66

Co s tím? Netrapte se hádkami ani návštěvou partnerské poradny. Prostě si promluvte – upřímně, bez výčitek a pocitu křivdy. Vždyť se máte rádi a jde vám o štěstí toho druhého. Nikdy by to ale nemělo být na úkor vašich potřeb a snů. Hledání řešení dá práci a ne vždy se to po vede. Někdy je zkrátka rozumnější uvědomit si, že tudy cesta nevede a rozejít se v dobrém s myšlenkou, že jste oba pro záchranu udělali maximum.

„Partner je mladší o 7 let, tehdy mu bylo 22 a mě 29. Plánoval kariéru v zahraničí a já, že se usadím. Celou dobu jsem si říkala, že do myšlenky na dítě doroste a že ho nejde brát ve 22 vážně,“ svěřila se Hanka v jedné internetové diskuzi. „Najednou mi bylo 34 a jemu 27. Situace se nezměnila a já si uvědomila, že dalších pět let čekat nedokážu. Akorát bych mu to vyčítala. Tak jsme šli od sebe.“

Mateřské sklony

Vstát o hodinu dřív, připravit snídani, svačinu, vyžehlit oblečení… Ale no tak, tím jste si už prošla se svými dětmi, no ne? Nepleťte si „zahrnovat láskou“ s rozmazlováním. Mohl by si na to zvyknout a očekávat od vás maminkovskou péči denně. A vy vedle sebe potřebujete plnohodnotného partnera, který se postará také o vaše potřeby a ne další dítě, které na vás bude viset jako klíště.

 

Když v tom nejsou jenom dva

On by s vámi nejraději šel tancovat, vás čekají domácí úkoly. On plánuje dobrodružnou dovolenou v Nizozemí, vy byste raději uvítala klid na pláži v Chorvatsku. Trávit společný čas nejen s mladším partnerem je bez dětí o tolik snazší. Je logické, že o 5 či 10 let mladší muž má úplně jiné představy o dovolené, ale i o trávení volného času. Jenže když máte děti, musíte brát ohled hlavně na ně a tomu i přizpůsobit svůj program.

Jak ale máte budovat plnohodnotný vztah s novým partnerem, když s ním kvůli svým závazkům nemůžete trávit tolik času? Opět je to o komunikaci a kompromisu. Zimní prázdniny budou v jeho režii (a děti pohlídá třeba teta nebo babička) a letní prázdniny bude trávit on s vámi a vaší rodinou.

Jste ve vztahu s mladším partnerem? Jaké problémy jste museli na počátku a v průběhu vztahu řešit vy?6 Komentáře O 10 let mladší partner? A proč ne! Za vztah s mladším mužem se nestyďte

  1. Asi jsem divná nebo je to vývoj.Nevím.Celý můj život se mi líbí muži-kluci 18-25 . Teď už je mi 46 a neměla jsem nikdy staršího partnera.Je to sice s přibývajícím věkem stále komplikovanější,ale zatím se to dá.Byl by fajn mladý gerontofil,pro kterého bych byla už jen krásnější.XD

  2. Zažila jsem obojí. A to jak vztah s mužem o 12 let starším, tak s mužem o 7 let mladším. Oba rozchody byly z mé strany. První, ten se starším, tam jsem nedala to, že jsem byla ještě hodně mladá, bylo mi 18, a na rodinu jsem ještě nepomýšlela. On byl rozvedený a měl děti, ale se mnou chtěl další a to co nejdřív. Tak jsem odešla. Druhý vztah, s mladším, byl s tím problémem, že já byla rozvedená s dětmi, a další děti jsem nechtěla, a on ještě bezdětný, chtěl…a navíc moje děti nebral.. takže taky krach. Teď mám partnera o 2roky staršího a má taky děti, a klape nám to.

  3. Tady rada drahá, jedině se rozvést a najít si mladou, která chce a může mít děti, to jste s tím ale mohl počítat, že Vaše žena je starší a těžko děti tedy bude mít. Nebo dítě adoptovat a myslet si, že je vlastní.

  4. Mám o deset let starší manželku a už pět let se marně snažíme o dítě. Co mám dělat ? Ona už je v přechodu a pro mě je vlastní dítě smyslem života.

  5. Byla jsem zamilovana do muze mladsiho o 25let nelituji toho bylo to necelych 5 roku po tom co jsem ovdovela byl pro me krasny mlady nezny i divoky miloval i me vedela jsem ,ale ze je to pouze milenecky vztah , ted se ozenil a ja jsem rada ,ze je stastny obcas si napiseme

  6. Zahrnovat láskou a rozmazlovat by chtěli všichni chlapi, až na těch pár autistů. Navíc na vás může žárlit i mladší muž a děti někdy nechtějí ani ti starší. Tak si vyberte. S mladším mužem omládnete, budete na sebe víc hledět, víc se hýbat, chodit do společnosti, pokud ho hned nezačnete uhánět na miminko. Jdu vařit, zahrnovat láskou a rozmazlovat chce i ten můj stejně starý jak já.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*