Menu
WomanOnly
Sex

Orgasmus bez výronu semene prý prodlužuje život a upevňuje zdraví

Jednou z tantrických technik je orgasmus bez výronu semene. Vyžaduje však tvrdý trénink muže a někteří odborníci se domnívají, že lidskému organismu škodí. Staří taoističtí mistři si však myslí něco jiného. Podle nich tento způsob milování prodlužuje život. Jakým způsobem toho lze dosáhnout a kdo měl v této technice největší praxi?

Suchý orgasmus jako porucha

Sexuologové označují samovolný orgasmus bez výronu semene spíše jako poruchu, například po úrazu, při nervových chorobách nebo jako následek užívání psychofarmak. Tento suchý orgasmus mívá dvě příčiny. Tou první je retrográdní ejakulace, kdy semeno odchází do močového měchýře. Děje se tak například při neuropatii nebo diabetu.

V druhém případě dojde k orgasmu, ale semeno se nevypudí vůbec nikam, protože je tento proces z nějakého důvodu blokován. To se může například běžně stávat také po odstranění prostaty. Důležité ale je, že i suchý orgasmus dokáže být pro muže uspokojivý a nejde o žádnou tragédii.

Neuropatii může způsobit i nedostatek vitamínu B12. Vegani, mějte se na pozoru!

Jak oddálit vyvrcholení u muže

Ne vždy ale k suchému orgasmu u muže dochází samovolně a následkem poruchy. Někteří muži se podle vzoru taoistických mistrů o orgasmus bez výronu semene snaží cíleně. Jde jim především o zvýšení vlastního sexuálního prožitku a často za tím také stojí snaha potěšit partnerku. I když by se sexuologové nejspíše shodli na tom, aby si s těmito praktikami muži raději nezahrávali a ponechávali sexu přirozený průběh, sexuálních experimentů nikdy nebývá dost.

V prvé řadě jde o techniku, pomocí které lze oddálit vyvrcholení u muže nebo ejakulaci zcela zadržet. Hodí se především v případě předčasného výronu semene. Nejčastěji muž krátce před ejakulací pevně uchopí dvěma prsty kořen svého penisu a hluboce vydechne ústy. Podle taoistických mistrů se to provádí ve stavu meditace v konkrétní dny a hodiny. Tento proces vyžaduje jistý trénink a dokonalé sebeovládání. Je potřeba pracovat i s pánevními svaly a výron semene zadržet.

Zadržení semene prý posiluje mozek

Podle taoistické tradice při zadržení semene dojde k tomu, že se vrátí zpět, aby mohlo posílit mozek. Zadržením ejakulace tak muž ponechá celou energii jang ve svém vlastním těle a nepřichází o ni. Říká se totiž, že při každé souloži žena muže připravuje o jeho sílu. Navíc se muži díky zastavení ejakulace může podařit přivést partnerku k mnoha orgasmům a přijímá pak do sebe energii jin uvolněnou v jejím těle.

Jin a jang jako základ zdraví

Právě tato výměna energií jin a jang a usilování o jejich rovnováhu umožňuje dlouhověkost a pevné zdraví člověka. Žena dostává jang energii skrze penis muže, muž zase může čerpat jinovou energii z ženiny vagíny, anebo například “pitím” z jejího prsu. Podstatou sexu je právě výměna opačných energií, což je nezbytné k tomu, aby byl člověk zdravý.

Sexuální orgie ve starověké Číně

Tao uvádí ještě jednu metodu, jak zesílit techniku oddálení ejakulace a nepřipravit se tak o mužnou sílu, ale naopak ji získat. Toho lze dosáhnout tím, že muž má pohlavní styk s co největším počtem partnerek, především mladých a krásných dívek. Vyhýbá se výronu semene, ale nechá k němu dojít až u poslední partnerky. Největší praxi v tom měl Žlutý císař Čchin Š‘-chuang-ti, který tímto způsobem obcoval postupně s 1200 souložnicemi. No, v našich poměrech by to určitě neprošlo…

Ohodnoťte tento článek:
4,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Orgasmus bez výronu semene prý prodlužuje život a upevňuje zdraví