Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Oslavte Mezinárodní den rodiny u filmu. Přinášíme pestrý výběr

Jana Davidová

Jana Davidová

15. 5. 2014

Každá rodina má nějakou činnost, které se se zájmem věnují všichni její členové. Jednou z nejčastějších je i sledování televizních obrazovek. Na dnešní Mezinárodní den rodiny tato aktivita získá punc výjimečnosti.

Noc v muzeu

Už tak někdy exponáty v muzeu lidem nahánějí hrůzu. A co teprve, když ožijí.

Larrymu Daleymu (Ben Stiller) se příliš nedaří a střídá jedno zaměstnání za druhým. Nakonec si najde práci v muzeu jako hlídač, ovšem ta předčí všechna jeho očekávání, protože v galerii vše v noci ožívá. Uhlídat splašená zvířata a neohrabané neandrtálce se jeví jako nadlidský úkol. Larry však zatne zuby a pokusí se v chaosu nastolit řád. A jaký to bude mít výsledek? Přesvědčte se sami.

FOTO: Noc v muzeu

Zdroj: Bonton

Noc v muzeu je nenucená dobrodružná  komedie okořeněná fantasy, která potěší a rozesměje téměř jakoukoli věkovou kategorii. Film vznikl podle stejnojmenné povídkové knihy chorvatského ilustrátora, spisovatele a režiséra Milana Trenca. Poprvé příběh vyšel v roce 1993 a do kin zavítal roku 2006 pod vedením Shawna Levyho.

Nedotknutelní

Nemá slitování. A proto jsem si ho vybral – nedívá se na mě jako na rozbitou věc.

Philippe (François Cluzet) je bohatý, ale ochrnutý aristokrat, a tak potřebuje opatrovníka. Pro tuto práci si najde nejméně vhodného kandidáta – hrubého a prudkého Drisse (Omar Sy) z nejchudší čtvrti, kterého právě propustili z vězení. I přes jejich obrovské rozdíly se z nich stanou nerozluční přátelé, kteří nám velmi vtipnou formou ukáží, že i naprosto nesoběstačný člověk má pro co žít.

FOTO: Nedotknutelni

Zdroj: H.C.E.

Toto hořké francouzské komediální drama se řadí mezi nejpopulárnější filmy a rozhodně zaslouženě, protože se v něm skrývá mnohem víc, než by se mohlo na první pohled zdát. Pro úspěch filmu dokonce obdrželi tvůrci v prosinci 2011 pozvání na večeři do Elysejského paláce od tehdejšího francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho.

Alenka v říši divů

Nemáš tušení, proč je havran jako psací stůl?

Alenka Kingsleyová (Mia Wasikowska) je trochu lehkomyslná dívka, která míří na panství Ascotových, kde se má konat její zásnubní slavnost. Ovšem víc než zásnuby její pozornost upoutá králík v saku, jehož se rozhodne sledovat, až se ocitne ve světě plném zvláštních stvoření. Ovšem na průzkum nebude mít příliš času, protože je hned  postavena před těžký úkol – osvobodit říši divů od Srdcové královny.

FOTO: Alenka v risi divu

Zdroj: Falcon

Tim Burton je proslulý svým režisérským stylem a originalitou a ani tento snímek není výjimkou. Pohlédněte do králičí nory a objevte neobyčejné dobrodružství, v němž Johnny Depp a Helena Bohnam Carter doslova září. Někteří herci spolupracovali nejen svými výkony, například Depp se podílel i na návrhu své masky a kostýmu.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Strašidelným příběhům byste měli věřit… protože právě v jednom jste!

Vody Karibiku jsou útočištěm pirátů, a tak jsou tam bitky na denním pořádku. Jednoho večera dokonce kapitán Barbossa unese guvernérovu dceru. Pro její záchranu se její přítel z dětství Will (Orlando Bloom) spojí s potrhlým pirátem Jackem (Johnny Depp).  Jenže to netušil, že Barbossu i jeho posádku sužuje prokletí, kvůli němuž nemohou zemřít, což z nich činí neporazitelné nepřátele.

FOTO: Pirati z Karibiku: Prokleti Cerne perly

Zdroj: Magic Box

Tento snímek je prvním dílem slavné prozatím čtyřdílné ságy Pirátů z Karibiku, která si krátce po svém uvedení do kin získala nespočet fanoušků. A zásluhu na tom mají hlavně herci v čele s Johnnym Deppem, protože co se týče hraní šílenců, tak Deppa s jeho nenapodobitelnými grimasami opravdu nikdo nepředčí.

Rio

To je můj velký statečný kluk.

Vše se točí kolem papouška jménem Blu, jenž žije ve městě se svou paničkou Lindou, která ho našla jako malého v krabici na ulici. Kvůli okolnostem z posledních dnů se spolu vydají do Brazílie, kde je však Blu unesen pašeráky. Podaří se mu uprchnout, ale pro domestikovaného papouška se život ve volném prostranství zdá být zcela nezvladatelný. Podaří se mu si s pomocí přátel tento život zamilovat?

FOTO: Rio

Zdroj: Bonton

Pro milovníky papoušků a samby je tato animovaná komedie jako stvořená, protože Rio de Janerio překypuje obojím. Tvůrci se snažili o maximální autentičnost, a tak zkoumali ptáky v newyorské a brooklynské zoo, aby odpozorovali jejich chování. Věrohodná je i animace města, neboť kopíruje skutečné Rio de Janeiro.

Prázdniny 

Možná nehledáte lásku. To ale neznamená, že si láska nemůže najít vás.

Amanda (Cameron Diaz) a Iris (Kate Winslet) bydlí každá na druhém konci zeměkoule, avšak i přes tu dálku je spojuje jeden problém – trápení s láskou. Obě potřebují někam vypadnout, načež si přes inzerát vymění své domy. Iris se tak ocitne v luxusní rezidenci v L.A. a Amanda se zavře v malém domku v Surrey, přičemž doufají v jediné – že budou mít klid. Jenže někdy se nic nevyvíjí tak, jak bychom chtěli.

FOTO: Prazdniny

Zdroj: Bonton

Snímek je milou romantickou komedií, jejíž režisérkou je Nancy Meyers. Samotná dějová linie není příliš originální, vzhledem k natočenému množství romantických filmů v dnešní době, ale herecká spolupráce Judea Lawa, Cameron Diaz, Kate Winslet a Jacka Blacka dopadla na výbornou a tím tak kvalitu filmu výrazně zvýšila.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Oslavte Mezinárodní den rodiny u filmu. Přinášíme pestrý výběr