Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Mezinárodní den žen: Máme 5 tipů, jak ho oslavit ve společnosti filmu

Den, který patří něžnému pohlaví, je jen jednou v roce. Dopřejte si proto chvilku odpočinku a Mezinárodní den žen si užijte ve společnosti filmu. Vybrali jsme pro vás pětici tipů.

Hříšný tanec

Baby nebude sedět v koutě! A ani vy byste neměly zůstat v klidu při sledování této romantické i taneční filmové klasiky.

Příběh se odehrává v roce 1963. Sedmnáctiletá Frances (Jennifer Grey) přijíždí s rodinou na prázdninový pobyt do hotelu, v němž se vyučuje tanec. Francis, přezdívaná Baby, zde poznává instruktora Johnnyho (Patrick Swayze). S ním zažívá nejen nezapomenutelné taneční okamžiky, ale především svou první velkou lásku.

Zdroj: Bonton

Zdroj: Bonton

Po čem ženy touží

Říká se, že ženy nevědí, co chtějí, a nedají pokoj, dokud to nedostanou. Poodhalit taje ženského myšlení vám může pomoci právě tento film.

Nick (Mel Gibson) je sebevědomý chamtivý hlupák, který si dělá nárok na volné místo kreativního ředitele. To mu ale vyfoukne někdo jiný, navíc žena. Darcy (Helen Hunt) je ambiciózní kariéristka, a tak není divu, že mezi ní a Nickem vzniká jeden spor za druhým. Pak ale dojde k nehodě, která umožní Nickovi slyšet ženské myšlenky, a situace se rychle mění.

Zdroj: Universal Pictures

Zdroj: Universal Pictures

Deník Bridget Jonesové

Snaží se hubnout, přestat kouřit a hlavně najít pro sebe dokonalý protějšek. V Bridget Jonesové je kousek každé ženy, a právě proto je její postava tak oblíbená.

Tentokrát se Bridget (Renée Zellweger) zamiluje do svého pohledného šéfa Daniela (Hugh Grant). Od platonické lásky dojde až na vztah, ale Jonesová posléze zjistí, že pro Daniela je až číslo dvě. Opouští proto zaměstnání v nakladatelství a začíná pracovat jako televizní moderátorka, ovšem smůla se jí lepí na paty. Život ale umí člověka překvapit a v případě Bridget se ono překvapení jmenuje Mark Darcy (Colin Firth).

Zdroj: Falcon

Zdroj: Falcon

Ženy v pokušení

I česká filmová tvorba má divákům, respektive divačkám, co nabídnout. Ženy v pokušení jsou příjemnou odlehčenou komedií, v jejímž centru stojí ženy hned tří generací.

Dvacetiletá Laura (Veronika Kubařová), nejmladší z trojice, poznává první opravdovou lásku. Její matka Helena (Lenka Vlasáková), jíž je kolem čtyřicítky, přistihne svého muže při nevěře a začíná pro ni nová životní etapa. S výběrem správného muže jí kromě dcery radí i její matka Vilma (Eliška Balzerová). Ta má s muži na rozdíl od své dcery a vnučky bohaté zkušenosti a neváhá se o ně podělit.

Zdroj: H.C.E.

Zdroj: H.C.E.

P. S. Miluji Tě

Dámy, popadněte nejprve kapesník a až poté sahejte po ovladači. Při sledování tohoto romantického příběhu zůstane jen málokteré oko suché.

Když mladá Holly (Hilary Swank) náhle ovdoví, ztrácí společně s manželem (Gerard Butler) i smysl života. Avšak předtím než Garry zemřel, připravil pro svou ženu dopisy, které ona po jeho smrti pravideně dostává a které jí ukazují, jakým směrem se v životě dále vydat. Každý ze vzkazů končí stejnými magickými slovy – P. S. Miluji Tě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Mezinárodní den žen: Máme 5 tipů, jak ho oslavit ve společnosti filmu