Menu
WomanOnly
Krása

Osvědčené kúry v péči o krásu z celého světa. Znáte opravdu vše?

Veronika Tichá

Veronika Tichá

13. 12. 2018

Máte nějaké zaručené triky, jak vypadat lépe? A nemáme na mysli oblíbený kosmetický přípravek z nejbližší drogerie. Mnoho žen z celého světa ji nenavštěvuje, protože se rozhodly, že o svůj vzhled budou pečovat jinými prostředky, na které se teď zaměříme.

Mrkvový džus pro opálený vzhled

Mrkev obsahuje beta-karoten, který způsobuje, že vaše kůže má lehce opálený nádech. Doporučuje se tedy především v létě, protože opálení díky němu vydrží déle.

Kopřivy pro silnější vlasy

Oproti tomu kopřivy jsou u nás v kosmetickém průmyslu hojně využívány a o jejich účincích nikdo nepochybuje. Domácí kopřivová kúra je ale nade všechny drahé přípravky.

Kopřivový čaj pomůže zhubnout, proti akné či pročistí krev

Mléko pro jemnou pleť

Tento způsob péče o pleť budou naše čtenářky také důvěrně znát, už Kleopatra nebo královna Alžběta I. se prý koupaly v teplém mléce, aby docílily lepší kvality pleti.

Rýžová mouka jako peeling

U nás používáme přípravky v luxusních lahvičkách, v Asii si drhnou obličej moukou. Zbytky od vánočního pečení tedy nevyhazujte, dají se ještě použít.

Koření pro jemnější kůži

Indové a Pákistánci provozují svatební rituál, kdy se nevěstám den před svatbou na tělo a obličej natírá maska z kurkumy, santalového dřeva, mouky, růžové vody a mléka kvůli rozjasnění pokožky.

Pivo na zvětšení prsou. Mýtus nebo pravda?

Pivo pro zářivé vlasy

Pivo dělá nejen hezká těla, ale i vlasy. Pivní lázně nebo pivní kosmetika nejsou žádnou novinkou, zejména v zemi milovníků tohoto nápoje.

Česnek pro pevnější nehty

Natíráním česneku na nehty docílíte jejich větší pevnosti, zamezíte lámání a také vám vydrží déle čisté, protože česnek je antibakteriální. Nepříjemný zápach zmizí po zaschnutí, ale pokud máte strach, přetřete nehty ještě bezbarvým lakem.

Proč jíst česnek? Omládnete, zhubnete a ochráníte své zdraví!

Všechny tyto ingredience jsou v našich končinách snadno dostupné a mnohé z nás je už někdy využily také mimo kuchyni. Pokud chcete vyzkoušet něco extravagantnějšího, použijte tuk ze pštrosa Emu jako kondicionér, prášek z pravých perel pro hydrataci pleti nebo můžete přijít s vlastním nápadem, jak vidíte, fantazii se meze nekladou.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Osvědčené kúry v péči o krásu z celého světa. Znáte opravdu vše?