Menu
WomanOnly
Velikonoce

Otevírací doba obchodů na Velikonoce 2020

Těšíte se na příchod jara, oslavu Velikonoc a pár dnů zaslouženého volna? Víme, jak bude vypadat otevírací doba nejnavštěvovanějších obchodů a obchodních center.

Na kdy vychází Velikonoce 2020?

Státními svátky jsou Velký pátek (10. dubna 2020) a Velikonoční pondělí (13. dubna 2020). Od roku 2016 se Česká republika řadí k zemím, které uznávají Velký pátek jako státní svátek. Díky tomu jsme získali celkem čtyři dny volna. Děti navštěvující základní či střední školu mají díky velikonočním prázdninám volno už od čtvrtka a do školních lavic se vrátí až 14. dubna 2020.

Na nákup si zajděte raději už v pátek

A jak je to s nákupy? Zatímco v pátek nakoupíte téměř kdekoliv, na Velikonoční pondělí budou mít všechny obchody větší než 200 m2 zavřeno. Podle zákona totiž nesmějí pod hrozbou pokuty v tento den nic prodávat. Na dodržování zákona přísně dohlíží Česká obchodní inspekce. Malé prodejny na letištích, nádražích, čerpací stanice, lékárny a prodejny v nemocnicích budou mít otevřeno i během Velikonočního pondělí. Jestliže plánujete velkou hostinu a potřebujete navštívit supermarket či hypermarket, nakupte si raději už před víkendem.

Supermarkety a hypermarkety

Tesco otevírací doba na Velikonoce

Po celé Velikonoční pondělí budou uzavřené veškeré hypermarkety Tesco. Avšak menší pobočky Tesco Express, které nepřesahují 200 m2, mohou být otevřené. Na Zelený čtvrtek, Velký pátek i o víkendu pak budou Tesco prodejny otevřené dle standardní otevírací doby.

Albert otevírací doba o Velikonocích

Všechny supermarkety Albert budou mít na Velikonoční pondělí 13. dubna zavřeno. Stejný osud čeká také hypermarkety Albert (dříve Hypernova), které budou muset na jeden den nekompromisně zavřít.

Velikonoční nádivka. Recepty na 4 tradiční alternativy i pro začínající kuchařky

Kaufland otevírací doba během Velikonoc

Protože řetězec Kaufland nevlastní menší prodejny, bude muset 13. dubna 2020 plošně zavřít. V ostatních dnech ale nakoupíte zcela bez potíží.

Lidl otevírací doba na Velikonoce

Oblíbené prodejny Lidl se budou řídit standardní otevírací dobou kromě Velikonočního pondělí, kdy budou muset ze zákona zavřít. Nejlépe uděláte, pokud si jídlo nakoupíte s předstihem a doplnit zásoby se vydáte až po Velikonocích.

Billa otevírací doba během Velikonoc

Také Billa bude muset následovat nařízení zákona a na Velikonoční pondělí 2020 zavře dveře. V ostatních dnech můžete v Bille nakupovat podle potřeby.

Penny otevírací doba o Velikonocích

Pokud rádi nakupujete v Penny marketu, na nákup si zajděte už o víkendu. Na Velikonoční pondělí bude mít Penny zavřeno.

Zdravé velikonoční mlsání. Recept na sušenky bez cukru a tuku

Globus otevírací doba na Velikonoce

Všechny hypermarkety Globus budou 13. dubna 2020 uzavřené. Jestliže v tomto řetězci rádi nakupujete, bude se muset potravinami zásobit s předstihem.

Hruška otevírací doba během Velikonoc

Některé prodejny maloobchodní sítě Hruška mohou mít na Velikonoce otevřeno, jiné zůstanou zavřené. Otevírací doba se může lišit v závislosti na lokalitě. Kromě malých prodejen, které mohou mít na Velikonoční pondělí otevřeno, se v některých částech republiky vyskytují i větší obchody s rozlohou nad 200 m2, které budou na Velikonoční pondělí s jistotou zavřené.

Fast food

McDonalds na Velikonoce

Otevírací doba oblíbeného rychlého občerstvení McDonalds se může v různých pobočkách lišit. Prodejny bývají menší než 200 m2, a tak by nemělo docházet k žádným omezením. I přesto však počítejte s tím, že na Velikonoční pondělí může být otevírací doba trochu jiná. Pro více informací zkuste konkrétní pobočku oslovit e-mailem, na Facebooku nebo zavolat na telefonní číslo +420 222 007 111.

Obchody s nábytkem, domácími potřebami a oblečením

Ikea otevírací doba na Velikonoce

Velikonoční omezení se nevyhnou ani takovému velikánovi, jako je Ikea. Obchod s bytovými doplňky kvůli nařízení zákona během Velikonočního pondělí bohužel nenavštívíte. V ostatních dnech však můžete nakupovat podle potřeby.

Baumax otevírací doba o Velikonocích

Také oblíbený hobby market bude muset o Velikonočním pondělí zavřít dveře všem zákazníkům. Ale nebojte se, během ostatních velikonočních dnů se do Baumaxu můžete vydat dle standardní otevírací doby.

Velikonoce a vejce: Jak poznat čerstvá a co vám o nich řekne vyražený kód?

Bauhaus otevírací doba na Velikonoce

Specialista pro dům i zahradu bude na Velikonoční pondělí zavřený. V ostatních dnech, včetně Velkého pátku, si však v tomto řetězci můžete nakoupit cokoliv podle libosti.

Pepco otevírací doba Velikonoce

Otevírací doba v oblíbeném obchodě s levným oblečením, hračkami a potřebami pro domácnost se bude lišit. Pokud plánujete na Velikonoce do Pepca zavítat, zeptejte se předem ve své oblíbené prodejně, zda bude mít během Velikonoc otevřeno.

Nákupní centra

Metropole Zličín otevírací doba na Velikonoce

Loňský rok byla na velikonoční svátky otevřená téměř všechna obchodní centra v Praze včetně oblíbené Metropole Zličín. Otevřeno by mělo být i v roce 2020, avšak my doporučujeme si otevírací dobu na Velikonoční pondělí u svého oblíbeného obchodu předem ověřit. Vaše dotazy vám zodpoví přímo Metropole Zličín.

AFI Palác Pardubice otevírací doba o Velikonocích

Vybrané obchody v Paláci Pardubice by měly být na Velikonoční pondělí 2020 otevřené stejně jako minulý rok. Jednat se však budou pouze o obchody menší než 200 m2.

Olympia Plzeň otevírací doba na Velikonoce

Na Velikonoční pondělí bude celé obchodní centrum zavřené. V provozu bude jen multikino Cinestar.

Velký Špalíček, Vaňkovka otevírací doba na Velikonoce

Všechna nákupní centra v Jihomoravském kraji budou zavřená kromě jediného. Velký Špalíček bude mít pro zájemce otevřené kino i oblíbené restaurace. Oproti tomu Galerie Vaňkovka bude mít s největší pravděpodobností na Velikonoční pondělí 2020 zavřeno.

Ohodnoťte tento článek:
4,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Otevírací doba obchodů na Velikonoce 2020