Menu
WomanOnly
Recepty na pečení Snadné

Zdravé velikonoční mlsání. Recept na sušenky bez cukru a tuku

Veronika Tichá

Veronika Tichá

Doba přípravy: 45 min

Za pár dní jsou tu Velikonoce a s nimi i spousta čokolád a jiných sladkostí, které vaše děti milují. Děsí vás představa, kolik kalorií spořádají během těchto svátků? Poradíme vám, jak naplnit velikonoční koš tak, aby nikdo nepřibral. Připravte si domácí sušenky bez cukru podle našeho receptu.

O Velikonocích rodiče velmi často přihlížejí nezřízenému přejídání dětí s tím, že je to výjimečně, tak ať si dopřejí. Co ale Vánoce, letní dovolená a podobné akce? Z hlediska zdravé výživy to není správné, protože nadměrné množství sladkostí zvyšuje energetický příjem, což má vliv na vznik nadváhy nebo dokonce obezity. Nehledě na to, že po sladkých jídlech se rapidně zvyšuje kazivost zubů.

Mlsat se dá i zdravěji

Na druhou stranu ale není správné sladkosti z jídelníčku dětí zcela vyloučit. Jestliže je svému potomkovi zakážete, při první příležitosti vyrabuje automat na čokoládové tyčinky.

Děti by během Velikonoc měly konzumovat především kvalitnější a zdravější pamlsky. Může to být například čokoláda s vysokým obsahem kakaa, ořechy, čerstvé nebo neslazené sušené ovoce, cereální tyčinky a podobně. V poslední době jsou velmi oblíbené „ovocné kapsičky“ obsahující pyré z ovoce, které výborně chutnají a navíc neobsahují žádný přidaný cukr.

Domácí kakaové sušenky

Můžete děti také podarovat výbornými kakaovými sušenkami bez cukru i tuku, které si sami vytvoříte. Recept je velmi jednoduchý, takže ho hravě zvládnou i vaše děti. Proč by se měly o prodlouženém víkendu jen cpát a zlobit?

Suroviny

12 porcí

Postup přípravy

  1. Troubu předehřejte na 150°C. 
  2. Smíchejte kakao, sůl a část medu. Vyšlehejte bílky s kypřícím práškem do tuha, pak pomalu přidávejte zbytek medu. 
  3. Smíchejte vyšlehané bílky, kakaovou směs a vanilku a po lžičkách pokládejte na pečící papír asi 2,5 centimetru od sebe. 
  4. Pečte 25 minut, pokud chcete sušenky vlhčí, nebo 40 minut, pokud je chcete mít křupavé. Dobrou chuť!

Ohodnoťte tento recept:
3,7
Právě čtete

Zdravé velikonoční mlsání. Recept na sušenky bez cukru a tuku