Menu
WomanOnly
Zdravá výživa a stravování

Pecky z melounu: 7 důvodů, proč je nevyhazovat

Melouny neodmyslitelně patří k létu. To nejcennější z nich ale bohužel často končí v koši. Máme pro vás 7 důvodů, díky kterým pecky z melounu přestanete vyhazovat.

Pecky z melounu obsahují zdraví prospěšné látky

Nachází se v nich vláknina, bílkoviny, nenasycené tuky, vitaminy skupiny B, draslík, hořčík, fosfor, mangan, zinek a železo. Užívat melounové pecky se doporučuje při onemocnění ledvin nebo močových cest. Pomůžou vám i jako prevence mnoha zdravotních obtíží. Pecky přitom nemusíte jen tak syrové. Lze je usušit v troubě nebo opražit nasucho na pánvi. Někteří lidé je rozdrtí, povaří na mírném plamenu a odvar pak vypijí.

1) Snižují hladinu cukru v krvi

Ke snížení hladiny krevního cukru pomáhá zejména odvar z melounových pecek. Měl by se popíjet vždy dny po sobě. Mezi jednotlivými kúrami se přitom doporučuje jednodenní přestávka.

2) Posilují srdce

Odvar skvěle funguje i na srdce a kardiovaskulární systém. Pro srdce je důležitý zejména vysoký obsah hořčíku, který melounové pecičky ukrývají.

Melounová dieta. Zhubněte za týden s osvěžujícím letním ovocem

3) Zlepšují trávení

Díky vláknině zajišťují semínka také optimální fungování trávicího traktu. Aby pecky neprošly střevy bez povšimnutí, je třeba je nejprve rozdrtit a povařit.

4) Optimalizují krevní tlak

Pecky z melounů obsahují arginin, tedy aminokyselinu, kterou si lidské tělo nedokáže samo vyrobit a musí ji přijímat ze stravy. Arginin umí optimalizovat krevní tlak, obnovuje pružnost cév a tím pádem působí preventivně proti jejich ucpávání.

5) Zlepšují kvality pokožky a vlasů

Antioxidanty uvnitř pecek umí doslova zázraky. Díky popíjení peckového odvaru si zajistíte krásné a silné vlasy a ochráníte je před nepříjemným svěděním hlavy i tvorbou lupů. Stejnou službu odvar udělá i vaší pleti, na které se nebudou tak rychle tvořit vrásky a udrží si po dlouhou dobu mladistvý vzhled.

Pomáhá omývání ovoce a zeleniny k odstranění pesticidů ve slupkách?

6) Chrání nervy

Melounové pecky jsou přímo nabité komplexem vitaminu B, který zajišťuje správný chod metabolismu. Obsahují zejména vitamin B1, B3, B5 a B6. Zejména niacin (B3) chrání nervovou soustavu a snižuje únavu organismu.

7) Posilují kosti

Aminokyseliny arginin a lysin, které semínka obsahují, potřebuje lidské tělo k optimální funkci. Jelikož pecky z melounu obsahují těchto aminokyselin hojné množství, pomáhají posilovat kosti i okolní tkáně a budovat svaly.

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Pecky z melounu: 7 důvodů, proč je nevyhazovat