Menu
WomanOnly
Krása

Poradíme vám, jak vybrat ten pravý letní parfém!

Adéla Beranová

Adéla Beranová

26. 6. 2014

Létu podřizujeme nejen šatník, make-up nebo volbu doplňků, ale také parfém. Parné měsíce si žádají odlehčenou vůni, protože těžké kořeněné parfémy vhodné pro zimní večery mohou v létě způsobit spíš bolest hlavy než potěšení.

Těžké vůně nechte zimě

V létě bychom se měli vyhýbat kořeněným a příliš sladkým vůním, které v teple naberou ještě víc na své intenzitě. „V létě se hodí nosit lehčí verze vašich oblíbených parfémů. Přednost dávejte toaletním nebo kolínským vodám, které obsahují jen mezi 4 a 8 procenty vonných látek, zatímco parfémovaná voda jich má až 15 procent,“ radí Karel Brožek z Parfemy.cz.

Silné vůně mohou navíc v kombinaci se sluníčkem vyvolat nepříjemné kožní reakce a dokonce způsobit pigmentové skvrny.

Tip: Parfémy i lehké toaletní vody raději nanášejte v létě na místa, kam se sluníčko nedostane. Třeba za uši nebo do vlasů, kde se vůně krásně rozvine.

Citrusy a exotické ovoce

K létu se ideálně hodí voňavý koktejl svěžích citrusů, květin nebo exotického ovoce. Na nákup nového parfému si vyhraďte dostatek času, není to jako kupovat běžnou kosmetiku. Nejprve nasbírejte inspiraci v parfumeriích. Nejlepší je vyzkoušet vybraný parfém doslova na vlastní kůži, u každého se totiž rozvine trochu jinak.

Tip: V jeden den se nedoporučuje zkoušet víc než tři až čtyři vůně, další už vaše čichové buňky nerozliší dobře.

Dobré je zkoušet voňavky hned ráno, kdy jsou váš čich ještě ve střehu. Vůně je také velmi osobní věc, při jejím výběru byste se tedy měla řídit pouze sama sebou, na nákup parfému vyrazte raději sama.

V dobré parfumerii by vám měli nabídnout dózu se zrnkovou kávou. Když k ní přičichnete, aroma její aroma ve vašem nose se zneutralizuje, a tak můžete pokračovat ve výběru.

Tip: K parfému je dobré si koupit i tělové mléko a sprchový gel stejné značky a řady.

Skladování je důležité

Parfémy nikdy nenechávejte na slunečném míste, zničily by se v něm rychleji vonné složky. Nejlepší je skladovat vůně v původních krabičkách na místě, kde je přibližně 20 °C.

Jaké parfémy tedy vévodí letošnímu létu?

„Vyzkoušet můžete třeba novinku od Bvlgari, Omnia Indian Garnet, která je inspirována exotickou Indií. Nestárnoucí klasikou je také letní verze populární vůně Calvin Klein Eternity, Eternity Summer. Výborná je i květinová vůně Florabotanic od značky Balenciga. Mladé dívky si oblíbí Mexx, Summer Edition Woman s vonnou příměsí šťavnatého letního ovoce a čerstvých květin,“ radí Karel Brožek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Poradíme vám, jak vybrat ten pravý letní parfém!