Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Příběh: Přeměna muže na ženu. Stejně mě přitahují ženy

Veronika Tichá

Veronika Tichá

26. 1. 2015

O změně pohlaví ženy na muže už jste si mohli přečíst před krátkým časem. Dnes se dozvíte, jak probíhá opačný zákrok, tj. přeměna muže na ženu a jaké to je, když se narodíte v kůži někoho jiného.

René nebo Saša

Série chirurgických zákroků následuje teprve po povinné psychoterapii a hormonální terapii, která je zaměřená na rozvoj sekundárních pohlavních znaků opačného pohlaví. Po změně jména, které musí být před změnou pohlaví sexuálně neutrální, čeká pacienty chirurgická přeměna. Po ní následuje také změna rodného čísla.

U chirurgické přeměny se nejprve provede zvětšení prsou. Mnoho osob ji ale ani nemusí využít, protože prsa rostou dostatečně již po hormonální terapii. Následně se provede kastrace a rekonstrukce klitorisu, který je vytvořen z části penisu. Močová trubice je zachována a dalším krokem je modelace vaginy. Ta může být vytvořena také z kůže penisu nebo z úseku tlustého střeva. V závěrečném zákroku jsou vytvořeny stydké pysky z kůže šourku. Vagina ovšem nebude plně funkční, ženám ale zůstanou erotogenní zóny díky zachování nervových zakončení.

Nechte si zdarma změnit pohlaví

Na závěr je možné provést některé estetické zákroky plastickým chirurgem, aby proměna byla dokonalá. Lékaři tak provádějí liposukci určitých míst, tvarují a zvětšují prsa, modelují boky nebo nos a podobně. Tyto zákroky už si ale pacient musí zaplatit sám, samotná chirurgická přeměna pohlaví je u nás plně hrazena pojišťovnou.

Syn Čecha, který býval ženou, prodělal stejnou operaci pohlaví

Stejným procesem se rozhodla projít i Vlasta, která se narodila jako Vladimír. V pubertě začala cítit, že není vše úplně v pořádku. V patnácti letech navštívila sexuologa, který ji odbyl s tím, že se jedná pouze o odlišnou sexuální orientaci. S tím se Vlasta nehodlala spokojit a rozhodla se projevit svou přirozenost i přes nesouhlasné pohledy lidí v okolí. Vlasta k tomu říká „V roli transvestity jsem začala procházet všechna stádia od občasného převlékání, až k rozhodnutí, že se svou schizofrenií skončím. Být ve dne za kravaťáka a v noci za holku už mě unavovalo. Změnila jsem svůj život, ulevilo se mi a teď očekávám jen pozitiva.“

Nebylo pro ni jednoduché vykročit ze svého stínu. Transexuálové to mají podstatně těžší, než když se například gay rozhodne vyjít s pravdou ven. Jestliže se pro totéž rozhodne žena v kůži muže nebo naopak, jejich proměna je na první pohled patrná, což zákonitě vzbudí rozruch a bohužel i negativní reakce, které Vlastu nejvíce mrzely ze strany rodičů. Věří ale, že po čase se s tím naučí žít i oni, protože doposud měli jen dobré vztahy. Dává jim prostor a v ničem na ně netlačí.

Email o nepatrných personálních změnách

V práci ale vše dopadlo nad její očekávání dobře. „Sedla jsem si se svou fantastickou šéfovou a všechno jí řekla. Dokonce ji to dojalo. Ona pak obeznámila se situací všechny ostatní šéfy, protože jsme poměrně velká firma. Když se to dostalo ke generálnímu řediteli, řekl, že on sám s tím nemá nejmenší problém. Nakonec rozeslala vnitřním mailem informace o jistých změnách. Někteří lidé mi přímo fandili, někteří nesouhlasili, jiným to bylo jedno.“

Mnoho lidí, kteří se v této problematice neorientují, mají mnohdy mylnou představu, že žena po operaci pohlaví musí automaticky změnit i orientaci a začnou ji přitahovat muži. Vlasta to tak nemá, přízeň k ženám se u ní nezměnila a z heterosexuála se vlastně transformovala do lesbičky. Má dokonce přítelkyni, které její mužská minulost ani v nejmenším nevadí.

Role matky není pro mě

A jak to má Vlasta s mateřskými pudy? „Můj styl života je diametrálně odlišný od toho, co je považováno za normální a skutečně by se asi neslučoval s rodičovskou úlohou. Nevidím prostě smysl života ve vychovávání potomků.“ Že Vlasta nebyla stvořena s touhou po rodičovství, není v žádném případě ovlivněno změnou pohlaví. Někdo se zkrátka nenarodil, aby rodil.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Příběh: Přeměna muže na ženu. Stejně mě přitahují ženy