Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Příznaky menopauzy a jak se s nimi vyrovnat

Ve zralém věku začínají ženy často řešit otázku menopauzy, která dříve nebo později dostihne každou z nás. Většina žen se tohoto okamžiku bojí jako čert kříže, ale není důvod k žádným obavám. Je to přirozený proces, který nelze zastavit, a tak je zbytečné se sním příliš stresovat. Samozřejmě je ale dobré se informovat, aby jste nebyla příliš překvapená. Jaké jsou nejběžnější příznaky menopauzy?

Menopauza – Není důvod k obavám!

Klimakterium, neboli také menopauza není žádná nemoc, pouze přirozený stav těla ženy okolo 50. roku věku. V tomto období dochází k útlumu funkce vaječníků, a tak se snižuje tvorba hormonu estrogenu a progesteronu. Proto postupně vymizí menstruační cyklus a u ženy přijde ztráta plodnosti. Není to však žádný konec světa a žena by proto neměla mít pocit méněcennosti!

Dieta v menopauze: 6 jídel, kterým byste se měla vyhýbat

Příznaky menopauzy nejrůznějšího typu

Příznaků menopauzy je opravdu velké množství a každá žena je má jiné, ale přeci jenom některé jsou typičtější než jiné. Nevyhnutelným příznakem jsou poruchy menstruačního cyklu a jeho postupné vymizení. Dalším velmi častým příznakem jsou návaly horka v oblasti krku a hrudníku. Můžou se objevit i problémy se spánkem, bolesti hlavy, či trávící problémy!

Vegetativní symptomy

Tyto příznaky snižují kvalitu života, ale neohrožují zdraví ženy. Do této skupiny patří návaly horka, noční pocení, bušení srdce a psychické poruchy, zahrnující nespavost, zhoršení paměti, úzkost, ztrátu libida, změnu nálad, ztrátu sebevědomí, zhoršení schopnosti rozhodovat a koncentrovat se atd. Ženě bohužel nezbývá než se s těmito symptomy smířit.

5 zdravotních tipů při menopauze. Výživa i relax jsou potřeba stále

Vážnější problémy není radno přehlížet!

Metabolické a organické symptomy však mohou být vážnější a je nutná konzultace se specializovaným lékařem. Jedná se o urogenitální problémy, či kožní problémy, které pouhým přecházení vyřešit nelze. Mohou se také dostavit známky osterózy a jiných kloubních onemocnění. To však patří ke stáří a ani muži nemládnou, takže není důvod k přehnaným obavám.

Buďte nadále žena s šarmem

Menopauza není důvod k přílišné změně životního stylu a už vůbec ne k depresím. Buďte k sobě vstřícná a poslouchejte své tělo, které si samo řekne, co potřebuje. Nadále můžete být tou energickou šarmantní dámou a okouzlovat své okolí. Stačí jen chtít a nepoddávat se svým temným myšlenkám!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Příznaky menopauzy a jak se s nimi vyrovnat