Menu
WomanOnly
Péče o nehty

Proč gelové nehty nedrží? Důležitá je pečlivost!

Ne každá z nás má od přírody krásné dlouhé a nelámavé nehty, se kterými nemá prakticky žádnou práci. Proto se hodně žen rozhodne udělat si gelové nehty v pohodlí domova, protože v salonech je to příliš drahé. Může se pak ale snadno stát, že vám nevydrží ani týden a vy nemáte tušení proč se tomu tak stalo. My vám poradíme jak na to, aby i ty domácí gelové nehty vydržely měsíce!

Čistota je záruka úspěchu!

Pokud se rozhodnete pro domácí modeláž gelových nehtů, pak mějte na paměti, že musíte před celou procedurou nehty zbavit všech nečistot! Nejprve si nehty pečlivě odlakujte a spilujte nehet tak, aby se neleskl. Netlačte, jen lehce spilujte lesklou vrstvu. Oprašte nebo přetřete nehet cleanerem, abyste se ujistili, že je lesk z nehtu pryč.

Tip:

Jednu hodinu před modeláží si nemyjte ruce, mějte je čisté a suché. Tak zamezíte tomu, že gel zcela nepřilne k nehtu a nebude se odlupovat!

Nezanedbávejte primer

Nezapomínejte na primer, je to nejdůležitější krok k úspěšné modeláži, odmastí nehet, aby gel k nehtu přilnul. Používá se před lepením tipů či nanášením gelu. Zajistíte tak, že váš nehet bude dokonale čistý a nemusíte se obávat předčasného odlupování nehtu!

Soustředěnost a pečlivost především!

Až dojdete k samotné modeláži nehtů, soustřeďte se aby gel nezatekl ke kůžičce. Pokud se tak stane, odstraňte ho pomocí pomerančového dřívka ještě než jej dáte vytvrdit do UV lampy. Toto je častá začátečnická chyba! Když tento úkon zanedbáte, rostoucí nehet vám odchlípne kůžičku a pod gel se dostane vzduch, a tak dojde k jejich odlepení.

Dělejte zámečky!

Gel přetáhněte i přes konec nehtu, aby byl gelem překryt i vlastní nehet a neodchlipoval se od gelu. Tloušťku nehtu, tedy vrstvu gelu, kterou naneste na nehet přizpůsobte vašim vlastním potřebám.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Proč gelové nehty nedrží? Důležitá je pečlivost!