Menu
WomanOnly
Esoterika

Proč věříte horoskopům a esoterice, a proč některá znamení jí podléhají více

Patříte mezi EZO fanoušky nebo zůstáváte striktními materialisty, kteří si potřebují prošlápnout pevnou půdu pod nohama, pragmaticky nasbírat zkušenosti a zvažovat racionální hlediska namísto důvěry v záhady, tajemství a věci mezi nebem a zemí? Která znamení zvěrokruhu nejvíce podléhají víře v magii, duchovno a ezoteriku?

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Berani patří mezi ohnivá znamení, která srší energií a snadno vzplanou. I když jsou zaměřeni na výkon a akci, mohou velice snadno vzplanout i pro duchovno a věci mezi nebem a zemí. Mohou být zanícenými vůdci, samozvanými guruy i vedoucími organizovaných náboženských nebo ezoterických skupin. Když se pro něco nadchnou a ověří si, že to funguje, mohou dosáhnout velkých cílů.

Ohnivá znamení zvěrokruhu se umí snadno naštvat a zažijete s nimi nejlepší sex

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci bývají považováni za přízemní pragmatiky, kteří si s duchovnem a ezoterikou obvykle moc netykají. Často se objevuje averze, kritika, potřeba zesměšňování a hledání vědecky potvrzených důkazů. Jakmile býk zažije mystickou zkušenost a dokáže ji v sobě sám zpracovat, získává úctu, která mu může vydržet až do smrti. Dokáže neúnavně zkoumat a bádat. Má potřebu přijít tomu na kloub. Nestačí mu jen věřit, že má v komíně meluzínu, protože ji po večerech slyší, jde mu o to porozumět tomu, kde se tam vlastně vzala.

Blíženci (22. 5. – 21.6.)

O blížencích je známo, že se zajímají o kde co. Jejich niternou potřebou je ukojit svou zvědavost a pochopit všechno, cokoli je nadchne a zaujme. A to samozřejmě může být i duchovno, ezoterika nebo věci mezi nebem a zemí. Blíženec není typ, který by slepě věřil tomu, co mu někdo předloží. Sám chce prožít zkušenost, a především, vyhledat si potřebné informace a utvořit si na věc svůj vlastní názor. Pro blížence je typické, že nezůstává pouze u jednoho. Jakmile pozná jedno, často aniž by dotáhl započaté do konce, plynule přechází k dalším informacím a tématům, která otevírá jako šuplíčky staré komody po babičce. Rád v nich nachází poklady a nechává se obohatit.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Rak je založením spíše senzualista, snílek a fantasta. Rád se nechává opíjet rohlíkem, pokud mu chutná a přináší potřebné citové uspokojení. Nepotřebuje, aby mu druzí překládali své pravdy. Má dostatek vlastních mystických zkušeností, protože je založením více vnímavý a citlivý na určité jevy. Jeho zájem o metafyziku, mystiku i ezoteriku je kladný a neváhá se v tomto směru sytit.

Lev (23. 7. – 23. 8.)

Ohniví lvi mají obvykle úplně jiné starosti a nějaká ezoterika je obvykle moc nezajímá. Přesto se najdou takoví, kteří jí plně propadnou. Stojí za tím především lehce egoistické zájmy poznat sebe sama a vyřešit si své problémy nebo pomoci vlastní rodině. Lví zájem může být pouze přechodný, expanzivní nebo se přesouvá dál na základě jistého zrání a duchovního růstu.

Panna (24. 8. – 23. 9.)

Panny tíhnou k alternativnímu způsobu života a duchovnímu poznání především z hlediska zdraví, a to tělesného i duševního. Spousta panen žije ekologicky, zajímá se o zdravé stravování, pohybuje se ve sféře zdravotnictví, fyzioterapie nebo psychologie. I když jsou panny zemité a zajímá je věda i racionálně podložitelné důkazy, přesto vnímají velice citlivě věci mezi nebem a zemí, mají úctu k tradicím, mystice i duchovnímu světu. Zajímají se systematicky, krůček po krůčku, shromažďují informace a bádají.

Váhy (24. 9. – 23. 10.)

Vzdušné váhy často podléhají kolektivním vlivům i módním trendům. Zajímají se o oblast psychologie, filozofie, náboženství nebo také ezoteriky. Jejich přístupy mohou být různé, především bývají rády v centru dění organizovaných skupin a komunit, vyhledávají pomoc kartářek a terapeutů, zjišťují si informace na vlastní pěst a baví je propojovat racionální úvahy se smyslovým poznáním a vírou v nadpřirozeno. Rády v tom nejsou samy a vyhledávají obdobně smýšlející přátele.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Temný a silně duchovně založený štír je určitým prototypem mága s obrovským potenciálem, který může svou energii využít takovým směrem, který je mu vlastní na základě jeho založení. Štíra rozhodně může zajímat mystika, okultismus, tantra, záhady a tajemství našeho života. Štíři inklinují k tajným naukám, alchymii, kabale a hermetismu.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelec je svým založením spíše altruista nebo filozof snažící se poznat existence lidského života či hranic našeho poznání. Tíhne k různých duchovním směrům a naukám, zajímá jej astrologie nebo hermetismus. Jeho hledisko může být jak vědecké a racionální, tak i mystické a náboženské. Střelci rádi vedou různé náboženské či ezoterické skupiny a bývají v tom velmi dobří.

Kozoroh (22.12. – 20. 1.)

Kozoroh je svým niterným založením spíše materialista a pragmatik, ale pokud zakusí mystickou zkušenost, cítí velkou pokoru. Obvykle ani nemá potřebu o svém niterném a nepřenosném zážitku mluvit, přirozeně chápe souvislosti lidského života a vztah k Bohu či čemukoli, co nás přesahuje. Nemá potřebu vykřikovat do světa své poznání a deklarovat nabyté zkušenosti. Hledá praktické možnosti, jak obě sféry propojit. Může se však v jistých případech stát fanatikem, který dokáže jít za svým cílem klidně i přes mrtvoly.

Vodnář (21. 1. – 19. 2.)

Vodnář je blázen, rebel, bohém a ezoterik každým coulem. Málokdy najdeme vodnáře, který by se nezajímal o všechno nové a dosud nepoznané nebo rigidně setrvával s klapkami na očích pouze ve svém vlastním a úzce vymezeném světě. Vodnáři rádi boří hranice. Takže cokoli tajemného, netypického nebo nekonvenčního je pro ně jako dělané.

Ryby (20. 2. – 20. 3.)

Ryby patří k hluboce senzitivním a mysticky založeným lidem. Jejich víra může být velmi hluboká, a to jak víra v Boha či oddanost pravidlům určité náboženské skupiny, tak i své niterné přesvědčení, sklony k mystice a zájem o ezoteriku jako takovou. Ryby mohou ezoterice někdy podléhat až příliš, bez rozumu, stávají se často fanatiky nebo obětmi manipulátorů a samozvaných guru.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Proč věříte horoskopům a esoterice, a proč některá znamení jí podléhají více