Menu
WomanOnly
Apetit

Prostřeno nové díly 2013: Jací budou účastníci od 30. září?

Redakce

Redakce

29. 9. 2013

Představme si novou pětici soutěžících, na kterou se můžeme těšit od 30. září. Tentokrát uvidíme kuchařské umění dvou mužů a tří žen z Ústecka. Většina soutěžících bydlí v panelácích, můžete se tak pokochat různými úprava těchto bytů. Tentokrát budou mít soutěžící za úkol se pochlubit i přípravou dobré kávy. Kdo vyhraje 50 000 korun tentokrát?

Pondělí: odtažitý Jarda (23)

První amatérský kuchař zahájí večeři řeckým salátem choriatiky. Pak už spoléhá na českou klasiku. Milovník sportu a domácích mazlíčků má dobře našlápnuto, ne vše mu ale vyjde podle jeho představ. Rád vaří polévky a v pondělí se pustí do vývaru. Každopádně gulášek s knedlíky byl dobrý nápad, hostům přijde k chuti, je to sázka na jistotu. Jak si Ústečtí sednou?

Hned první večer vytasí ostré drápky nejmladší účastnice Tereza, která se nemusí s Nikol Marií. A není to jediná kritička, velký komentátor a remcal je také nejstarší Miloš, který si s mladším Jardou nemá moc co říct. Dokonce ani o sportu, přestože ho mají oba rádi a Miloš by nejradši celé dny sledoval fotbal v televizi. Pondělní zábava úzce souvisí s gastronomií, hosté se zúčastní míchání koktejlů.

Úterý: arogantní Tereza (20)

Mladičká Tereza je už vdaná maminka dvouletého chlapečka. Má ráda čokoládové a krémové dorty, které nejen s chutí jí, ale i peče. Zato nesnáší ovocné dezerty a houby a nikoho o tom nenechá na pochybách. „Hnus, zvedá se mi kufr,“ občas nevybíravě hodnotí jídla soupeřů. Velká hráčka a taktička ale v úterý šikovně zvládne vlastní večírek. Na chvíli zapomene na rýpání a hosty dobře nasytí. Pizza šneci z lístkového těsta jsou tutovka, kuřecí polévka s domácími nudlemi zachutná polévkovému Milošovi.

Vydatný je také hlavní chod s kuřecím masem plněným slaninou, přelitý sýrovou omáčkou z Nivy a doplněný nočky. Po kalorickém „sladkém pokušení“ už nikdo nemá energii na stížnosti. Jen ta kávička dala hostitelce pěkně zabrat. Fyzickou energii si vyžádá zábava, poněkud dětinské a ztřeštěné chození kolem židlí na hudbu. Je prý stejné jako pubertální hostitelka – to si aspoň myslí Nikol Marie, která považuje Terku za arogantní.

Středa: svérázný Miloš (39)

Prostořeký Miloš si věří, jako hostitel se snaží a chce vyhrát! Věčný rocker s jadrnou mluvou, „rýpálek týdne“, kreslíř, invalidní důchodce a svobodný otec tří dcer překvapí svým menu. Po světáckém ztraceném vejci Benedikt s holandskou omáčkou následuje toskánská tomatová polévka se zelenými fazolkami, kuře dušené v červeném víně a smetanové brambory se špenátem a parmazánem. Miloš se ve vaření a kulinářství docela vyzná, nepodcení přípravu, suroviny, nešetří bylinkami ani kořením. Body mu ale nepřidá jeho stísněné 1 + 1 a fakt, že si u stolování stírá rukou pot z čela. A ještě na to upozorňuje, což dámám vadí.

Miloše zaskočí povinná výroba frappé. Bude stejně silné a napěněné jako na pláži v Řecku? I piškotová roláda mu dá zabrat. Pro Terezu je moučník nedopečený, pro někoho zase příliš krémový. Soupeři prostě kuchaře nešetří: Vejce je moc nebo málo uvařené, omáčka kyselá, rajská polévka ze školní jídelny by snad byla lepší atd. Zábavu inspirovala televizní Partička. Dokážou Severočeši improvizovat se slovy stejně pohotově jako Geňa a spol.?

Pátek: uhlazená Renáta (31)

I poslední hostitelka je pevně rozhodnutá, že kávy už bylo dost! Jenže jí to samozřejmě neprojde… Tajemství povinného úkolu se podařilo udržet až do finále! Renáta musí uvařit arabskou kávu, postrádá však džezvu. Jak se s tím popasuje? Soupeři hostitelku tipovali na řeckou kuchyni, protože v této zemi několik let žila, ale Renáta v bytě jako klícka připraví spíš italské menu. Bruschetta je dobrá, jenže pro Terezu moc mastná. Přesto by na ni přidala ještě slaninu! Kuchařinka si naběhne s žampionovým krémem, soupeřky totiž houby zásadně odmítají. Ani milovník hub Miloš situaci nezachrání. A navíc pro změnu nemusí tiramisu, dokonce ani citronové.

A jako zlatý hřeb bude další vepřová panenka. Ošemetná, jak víme. Ani karamelizovaná cibulka nezachrání chuť údajně „starých a moc obyčejných“ šťouchaných brambor a poněkud tuhé svíčkové. Prostě každý si najde něco nejen v jídle, ale i na sousedech u stolu. To už je taková páteční tradice. V čí vlastnoručně malované kasičce skončí 50 000 korun? Hlavně ať to není Tereza nebo Miloš, přeje si Nikol Marie. Splní se jí přání? Kdo v Ústeckém kraji vyhraje?

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Prostřeno nové díly 2013: Jací budou účastníci od 30. září?