Menu
WomanOnly
Apetit

První Brandnooz Box v roce 2017 je zdravý, přinesl mandlový nápoj i krekry

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

8. 2. 2017

Zima je v plném proudu, ale lednový Brandnooz Box vás připraví na blížící se jaro. V krabici s překvapením najdete pufované chlebíčky s chia semínky nebo celozrnné sušenky. Vše jsme vyzkoušeli a zhodnotili v naší recenzi.

Jako by nám Brandnooz Box připomínal, že Vánoce už skončily a s nimi i doba přejídání se. Lednová verze je tentokrát plná lehkého jídla nebo zdravějších alternativ k dobrotám, jako jsou sušenky nebo světlé pečivo.

Někomu to nemusí sednout, já jsem naopak nadšená. Nepotřebuji v každém vydání téhle krabice brambůrky nebo tunu sladkých bonbonů. Nejlépe většinu jídla zdravou a menšinu na mlsání.

Mattoni Granátové jablko (1,5 l, cena v obchodě 16,90,-)

Nová ochucená mattonka je spíš ten druhý případ. Jde o klasickou slazenou vodu s bublinkami, tentokrát však v krásné červené lahvi. Do boxů byla zařazena příchuť granátového jablka, která ve srovnání s jinými značkami chutná spíš kysele než sladce. Podle výrobce ostatně taky obsahuje méně cukru.

Alpro Mandlový nápoj (1 l, cena v obchodě 69,-)

To mandlový nápoj od značky Alpro rovnou není nijak doslazovaný. Tedy alespoň varianta, kterou jsem našla já v boxu. Jiní zákazníci dostali zase klasické, sladší mandlové mléko. Každé se hodí k trochu jiné příležitosti. Neslazená varianta byla výborná k cereáliím nebo do smoothie, kde vynikla chuť ovoce. Sladké mléko bylo zase výborné v kávě anebo jen tak samotné.

Každopádně jde o skvělou alternativu k mléku pro ty, kdo nemohou laktózu. Jediným minusem je vysoká cena.

Emco Digestive (115 g, cena v obchodě 24,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, Womanonly.cz

Pokud si neodpustíte sušenky, ale zároveň chcete nějaké zdravější, nové Digestive od Emca jsou skvělá volba. Vyrábí se varianty original, anebo ovesné. Jsou vyrobené z celozrnné mouky a obsahují vlákninu z čekanky.

Chutí nejsou moc sladké, poměrně zasytí a hodí se ať už samotné, nebo klidně ke kávě. V jednom balení jich je celkem hodně. Navíc místo palmového tuku obsahují panenský řepkový olej.

Penam Low carb krekry (150 g, cena v obchodě 59,90,-)

Krekry od Penamu jsou zase dobrou náhražkou pečiva. Jsou to dlouhé obdélníkové placičky, na které si toho sice moc nenamažete, ale dají se výborně namáčet do různých pomazánek a dipů. Anebo si je dejte jen tak. Cena sice zrovna přívětivá není, ale pořád lepší než mastné chipsy.

Racio Mini Rolky (44 g, cena v obchodě 14,90,-)

V sérii zdravých potravin pokračujeme. Další, co v lednovém Brandnooz Boxu najdete, jsou nové pufované chlebíčky od Racia. Na trh se dostaly teprve letos, ale hned si mě získaly. Je to jen malé balení, tak akorát do šuplíku v práci. Tyto rýžové chlebíčky navíc obsahují chia semínka, takže po nich nedostanete hned hlad.

Fine Gusto Krůtí maso (12 g, cena v obchodě 34,90,-)

A pokud bystě chtěli něco zdravějšího, co zasytí, sáhněte po sušeném masu. Třeba od Fine Gusto, které koupíte mimo jiné v DM drogériích. Prodává se krůtí, anebo hovězí. Oproti konkurenci je maso poměrně tvrdé a špatně se žvýká. Na druhou stranu je ale levnější.

Do krabic byly tentokrát zařazeny náhodně dva výrobky, které nejsou ani stejné značky, ani typu. Část zákazníků našla zmíněné sušené maso. Druhá polovina pak kečup od Spaku bez cukru.

Mentos Choco čokoláda, karamel, máta (38 g, cena v obchodě 19,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, Womanonly.cz

Karamelky od Mentosu jste už v obchodech asi viděli. Od ledna se však prodává novinka s náplní z čokolády a máty. Ta je v bonbonech skutečně výrazně cítit, ale pokud vysloveně nemáte rádi mátovou čokoládu, uneseni nebudete.

Maggi Krémová polévka Rajčatová (55 g, cena v obchodě 24,90,-)

Polévky z pytlíku většinou nejsou mým favoritem. Tahle rajčatová je standard. Jeden pytlík je vyrobený z 300 gramů rajčat a vytvoříte z něj půl litru polévky. Chutí není moc vodová, a jak slibuje obal, je spíše krémová. Bylinek (bazalka a oregano) v ní mohlo být více. Stačí ji ale akorát vysypat do horké vody, takže minimálně jednoduchost je velké plus.

Vitana Paprika Sladká (23 g, cena v obchodě 13,90,-)

A toto je klasická paprika. Koření, které se vám v kuchyni nikdy neztratí. Od října ji navíc Vitana prodává v novém obalu, který by měl jít lépe uzavírat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

První Brandnooz Box v roce 2017 je zdravý, přinesl mandlový nápoj i krekry