Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Ptáte se jak pečovat o vlasy v létě? Po dovolené vyžadují pozornost

Adéla Beranová

Adéla Beranová

2. 7. 2014

Letní slunce, mořská sůl a chlor z bazénů jsou pro vlasy stejně nebezpečné, jako pro pokožku. Když ale nechráníme svou kůži, jednoduše se spálí a máme po slunění. Vlasy si bohužel o ochranu říct neumí a když už jsou úplně suché, bývá pozdě.

Individuální péče před odjezdem na dovolenou

Pro vlasy je důležitá hlavně prevence. Ještě před odjezdem se ideálně objednejte do salonu na službu Redken Chemistry. „Jde o dvacetiminutový proces hloubkové regenerace vlasu připravený zákaznici přímo na míru. S použitím unikátního složení vysoce koncentrovaných pečujících složek dokonale vyživí a zregeneruje vlasové vlákno a obnoví jeho přirozené pH,“ vysvětluje kadeřnice Jana Burdová, jejíž salon se specializuje na léčení poškozených vlasů. Kúra dokáže vlas ochránit až na čtyři týdny.

Péče během dovolené

Během letní dovolené vlasy každý večer umyjte, aplikujte hydratační masku (s kondicionéry nevystačíte). Po opláchnutí upravte vlasy prsty a nechte je volně proschnout. „Pokud spěcháte, profoukejte je pouze vlažnou teplotou. Nepoužívejte kartáče a už vůbec ne žehličku či kulmu,“ radí Jana Burdová. Vlasy jsou kvůli extrémní dávce slunečních paprsků velice citlivé.

Po návratu z dovolené

I po návratu z letní dovolené mějte na paměti, že povrchová hydratace vydrží vlasu pouze několik dní. Pokud ji pravidelně nedoplňujete, ztratí vlas svou pružnost i zdraví a kondici. To znamená, že i ta sebelepší, profesionálně provedená kúra potřebuje doplnit pravidelnou péčí. Pokud máte polodlouhé nebo dlouhé vlasy, pokračujte během celého léta v aplikaci hydratační masky každý týden. Jen tak se budete ze svých vlasů i nadále radovat.

Jakou barvu v létě zvolit?

Po návratu z cest zajděte ke svému kadeřníkovi na hloubkové ošetření, a pokud je to nutné, nechte si upravit i barvu. Máte dvě možnosti. Cítíte-li se dobře ve vyšisované barvě, požádejte kadeřníka, aby jen lehce podpořil přirozenou světlost, kterou vytvořilo slunce.

A když vám chybí sytost vaší původní barvy? Napravte to tím nejšetrnějším tónováním, které je možné. Vlasy jsou v létě vždy sušší a přijímají více barevného pigmentu než obvykle. Takže každá barva bude vypadat tmavěji a nepřirozeně. K opálené pokožce navíc příliš neladí jednolitý sytý odstín.

Vlasová kosmetika dnešního léta

Letos se na dovolené rozhodně neobejdete bez plážového oleje s UV faktorem. Aplikují se několikrát denně přímo do vlasů a existuje dokonce i jejich voděodolná varianta. Zvláště pro majitelky dlouhých vlasů je to řešení, jak se o své vlasy postarat přímo na pláži a po dovolené nemuset zastřihovat konečky.

„Tyto moderní letní vlasové produkty vám také dokážou pomoci vytvořit sexy dovolenkový účes. Pomocí plážového spreje a sponek zvládne vytvořit účes každá žena doslova během pár okamžiků. Nejde o upravenost, naopak, vlasy mají působit, jakoby je učesal vítr a písek,“ radí Jana Burdová.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Ptáte se jak pečovat o vlasy v létě? Po dovolené vyžadují pozornost