Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Ptáte se, jak přestat pít alkohol? Chce to pevnou vůli a odhodlání

Alkohol patří do života téměř každého člověka. Jestliže si však díky bujarým alkoholovým večírkům nepamatujete celé víkendy, nebo pokud bez skleničky vína nevydržíte ani jeden večer, problém s alkoholem je na světě. Už nechcete, aby vaše emoce vzkřísil pouze litr vína? Přinášíme pár tipů, jak se tohoto nebezpečného zlozvyku zbavit!

Pokud jste se tedy rozhodla omezit pití alkoholu, je to samozřejmě šlechetné a úctyhodné rozhodnutí. Abyste ale byla úspěšná, musíte mít pevnou vůli.

Zameťte si před vlastním prahem!

Nejprve projděte vlastním bytem, nebo domem a zbavte se všeho alkoholu. Ano může se to zdát kruté, ale pokud si necháte „jenom jednu“ lahvinku na posezení s kamarádkami, vašeho alkoholového strašáka se nikdy nezbavíte! Proto vyhoďte, nebo darujte všechny vaše zásoby – tvrdý alkohol, pivo, víno, aj. Jak se říká, sejde z očí, sejde z mysli.

Najděte si jiné koníčky

Po této domácí čistce byste se měla zamyslet, ve kterých situacích a denních dobách nejčastěji konzumujete velké množství alkoholu. Pokud pijete zejména večer po práci, zkuste si najít jiný program a vymyslet aktivity, které nejsou slučitelné s pitím,  například kino nebo nějaký sport. Jestliže pijete, když jste sami, zapojte se více do společenských situací a vymyslete nějaké společné aktivity pro vaši rodinou nebo přátele.

Samozřejmě nejste alkoholik jenom proto, že pijete o trochu více, než byste sama chtěla. Takže až si příště vyrazíte s kamarádkami za víkendovou zábavou, neodmítejte alkohol zcela. Takové chování by ve vás akorát podpořilo touhu něm. Zkuste ale nejprve pít pouze nealkoholické nápoje a až dojde na alkoholické, vyvarujte se pití takzvaně na ex. Pijte po malých doušcích, tak toho vypijete méně.

Dalším vhodným trikem pro vás by mohl být naředěný alkohol. Například pokud si chcete dát bílé víno, poproste číšníka o takzvaný vinný střik. Tedy bílé víno naředěné sodou. Tento trik lze praktikovat u téměř všech alkoholických drinků. Nejen, že ušetříte svá játra, ale také peněženku! Naředěné drinky vám totiž vydrží delší dobu.

Ohodnoťte tento článek:
2,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Ptáte se, jak přestat pít alkohol? Chce to pevnou vůli a odhodlání