×
WomanOnly

Rakytníkový olej aneb oranžový zázrak. Vyzkoušejte jeho blahodárné účinky

Rakytníkový olej
Zdroj: Shutterstock.com

Poznáváte ráda přírodní produkty? Tak je na čase vyzkoušet rakytníkový olej, který posilní váš organismus natolik, že se budete cítit o mnohem lépe, než doposud. Jestliže vám chybí nějaký vitamín, rakytník ho snáze nahradí a navíc vám pomůže i s vážnějšími problémy.

Rakytníkový olej
Zdroj: Shutterstock.com

Rakytníkový olej nebo také, jak jsme zjistili – oranžový zázrak, je nejen skvělým kosmetickým pomocníkem. Užívat se dá totiž i vnitřně. Pokud jste o jeho účincích doposud neslyšeli, budete se divit s čím vším si vystačí.

Rakytník – rostlina bohatá na vitamíny

Rakytník je bohatý na vitamín A, K, E nebo D. Navíc obsahuje i minerály a flavanoidy. Nesmíme také opomenout karotenoidy, díky kterým je silně oranžový, takže si dejte pozor, aby se vám olej někde nerozlil a nezanechal stopy. Samotný rakytníkový olej se pak získává z plodů rakytníku řešetlákového. Lisuje se za studena, a tak si uchovává všechny důležité látky.

Rakytníkový zlepšuje trávení

Kromě zmíněných vitamínů je olej bohatý dokonce i na omega mastné kyseliny. Jednou z nejdůležitějších je omega-7 mastná kyselina, která skvěle působí na trávící systém a v jiných produktech se s ní jen těžko setkáte.

Jestliže vás trápí neustálé nadýmání nebo další problémy spojené s trávícím traktem, na nic nečekejte, protože rakytníkový olej čeká pouze na vás.

Rakytníkový olej jako elixír mládí

Kromě trávení z vás rakytníkový olej vykouzlí doslova princeznu. Rakytník totiž díky vitamínu E omlazuje pleť a navíc výborně působí na kožní poranění, jako jsou například popáleniny. Kojícím ženám zregeneruje na jedničku zase poprsí.

Rakytníkový olej
Rostlina rakytník, Zdroj: Shutterstock.com

Rakytník na průjem a gynekologické problémy

Při potížích s průjmem, hemeroidech nebo zánětech pochvy vás rakytníkový olej opět nezklame. Problematická místa je vhodné olejem mazat a nebo nakapat pět kapek do léčivého bylinného odvaru, který vám pomůže třeba při průjmu. Při gynekologických potížích je možné zase používat na noc hygienický tampon navlhčený olejem, a to týden.

Popraskaných úst vás zbaví také rakytník

Existuje ale i spousta dalších možností, jak olej se vším všudy využít. Mazat s ním můžete popraskané ústní koutky nebo si ho nakapat do nosu při zánětu dutiny. Uvidíte, jak se vám uleví.

Krémy a sušené plody

Rakytník se využívá i při léčbě rakoviny. Ať už vás tedy trápí jakýkoli problém, nikdy není pozdě vyhledat právě oranžový olej, který zlepší viditelně nejen každou maličkost. V obchodem navíc narazíte i na sušené plody nebo různé krémy. Tyto produkty však můžete používat společně s olejem.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*