Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box v březnu 2016 představil čokoládu s perlami

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

31. 3. 2016

Březnová krabice s překvapením byla opravdu naditá – najdete v ní krásnou bonboniéru, farmářské polévky i nové voňavé čaje. Přečtěte si naši recenzi, kde jsme všechny výrobky vyzkoušeli a zhodnotili!

Není to tak dávno, co si zákazníci stěžovali, že Brandnooz Box zpomalil a začal do krabic zařazovat málo výrobků – a navíc nepříliš lákavých stálic v obchodech. V březnu ale box s překvapením v podobě jídla opět zamakal a máme tu jednu z nejnaditějších krabic.

Najdete tu zdravější výrobky v podobě předvařené řepy či celozrnných těstovin, ale i sladkosti ke kávě nebo krásnou bonboniéru s perličkami. To vše zabalené do zelené krabice vystlané bublinkovou folií, aby se nic nerozbilo.

Figaro Perličky (121 g, cena v obchodě 59,90,-)

Od loňského podzimu nabízí firma Figaro dvě nové bonboniéry – Perličky a Karamelky. První zmíněné jsem našla ve své krabici a jsou perfektní. Patří sice do levnější kategorie čokolád, ale na chuti to není moc znát, a navíc perličkový vzhled vypadá krásně. Jako dárek ideální.

Spak Sour Cream omáčka (140 ml, cena v obchodě 33,90,-)

brandnooz-4

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Někdy Brandnooz zařazuje do boxu dva různé výrobky od jedné značky a záleží, jaké máte holt štěstí – jako třeba u bonboniér. Tentokrát k tomu došlo i u omáčky Spak a poměrně dost odlišného výrobku, celozrnných těstovin. Jako dobrý krok mi to úplně nepřijde, ale chápu, že důvody budou asi spíš praktické.

Každopádně já si nemám co stěžovat, na vyzkoušení jsem dostala oba produkty. Krémová omáčka se zakysanou smetanou od Spaku chutná skvěle, nepříliš kysele, i když chápu, že správný sour cream by měl být kyselejší. Hodí se k masu na grilu, ale i hranolkům nebo americkým bramborám. Jako skvělý tah hodnotím i malý objem sklenice, protože podobné výrobky mi mizí z lednice pomalu a aspoň se nezkazí.

Zátkovy těstoviny celozrnné (330 g, cena v obchodě 39,90,-)

Celozrnné těstoviny nadchly méně. Nejde pro mě o žádnou novinku, i když Zátkovy těstoviny s ní přišly až teď v březnu. Chutí jsou dobré, ale nepříliš odlišné od celozrnných těstovin, které kupuju před domem v BIO obchodě – a jejichž cena je stejná.

Kand Živáňská omáčka tradiční (380 g, cena v obchodě 32,-)

Živáňskou omáčku od Kandu jsem zkusila dát do zapečených těstovin se zeleninou a vyplatilo se. Je sice trochu pálivá, ale ne nijak nesnesitelně. Navíc její obsah je poměrně dobrý – alespoň podle chuti je cítit vysoký podíl zeleniny. Kdo v krabici nenašel tuto pikantní omáčku, dostal žampionovou, podle fotky možná ještě lákavější.

Top Topic Citrón (500 ml, cena v obchodě 17,90,-)

Top Topic dosud vyráběl klasický nápoj s hroznovým vínem, anebo s malinou či pomerančem, které jsme už taky ochutnávali. V březnu jim přibyl citronový bráška. Chutná příjemně, lépe než citronová minerálka, ale to bude jednoduše větším podílem cukru. Jako velký plus hodnotím nepříliš vysokou perlivost.

Vitana Farmářská polévka (2x 100 g, cena v obchodě 2x 29,90,-)

Polévky z pytlíku většinou moc nemusím, ale tyhle dvě překvapily. Do boxu byly přibaleny dvě Farmářské polévky, jedna s červenou čočkou a druhá s ovesnými vločkami, do které se kromě vody musí přidat i mléko. Obě chutnaly dobře, vločková možná ještě více.

brandnooz-8

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Složení je dobré, žádný přidaný glutamát, umělá aromata ani barviva. Obal, kdy vidíte dovnitř sáčku, je také fajn nápad. Palec dolů dávám akorát nápisu na obalu, že je polévka na čtyři porce – to ani náhodou, s přidaným pečivem se z ní nají maximálně dva lidé.

Maggi Tekuté koření (200 g, cena v obchodě 24,90,-)

Klasické koření od Maggi letos slaví 130 let na trhu a změnu obalu bych tedy v průvodním dopise neonálepkovala jako novinku. Ale budiž.

Chuť je stejná jako dříve, jde o klasické dochucovalo, hlavně do polévek. Moje zásada je, že když se polévka musí dochucovat, asi nebyla úplně dobře uvařená, ale proč ne. Téměř každý doma jeho Maggi máme.

efko Červená řepa předvařená (500 g, cena v obchodě 29,90,-)

Červenou řepu zbožňuju v salátu se špenátem a kozím sýrem a tahle je stejná jako od jiných značek – poměrně sladká, měkká a hrozně špatně otevíratelná (když si nedáte pozor, máte hned růžové oblečení). Překvapilo mě, že má být výrobek i před otevřením v lednici.

Chocoland Fruity 45% (25 g, cena v obchodě 11,90,-)

brandnooz-11

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Od Chocolandu jsme už zkoušeli kdeco a tato tyčinka je zatím moje nejoblíbenější. Jistě, jde o klasickou malou sladkost, žádnou svačinu na cesty. Ale k čaji byla fajn – jde o žlábek ze sušenky vyplněný ovocnou směsí. Ta je snad jen zbytečně lepivá.

Ahmad Tea Contemporary (3x sáček, cena v obchodě 79,90,- za 30 g)

Tři pytlíčky čaje, tři různé nové příchutě. Značku Ahmad Tea pravidelně kupujeme a tahle novinka mě zaujala. Jde o tři kombinace: černý čaj se štiplavým hřebíčkem, zázvorem a skořicí, zelený čaj s javorovým sirupem a mléčný oolong.

Já jako laik jsem byla spokojená, čaje krásně voní a neslazené chutnají výborně. Přítel, který si třeba oolong kupuje sypaný, už tak nadšený nebyl – čaje prý sice voní, ale chuť je trochu umělá, prostě obyčejný ovoněný čaj, navíc s vysokou cenou.

Balconi CeReal a Mix Max Karamel (28 g a 35 g, cena v obchodě 5,90,- a 6,90,-)

Balconi na jaře představila dva nové dezerty, cereální a karamelový piškot. Oba jsou fajn, hlavně k odpolední kávě. Ale raději ji moc neslaďte.

Kromě toho byl do krabice zařazen i časopis Psychologie, leták k firmě Chocoland a sleva do Yves Rocher.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box v březnu 2016 představil čokoládu s perlami