Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box v listopadu 2015 pomůže o Vánocích a při zimní chřipce

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

5. 12. 2015

Listopadový Brandnooz Box je už téměř vánoční – tematicky je spojený s časem adventu. Narazíte v něm na majonézu, kterou využijete u bramborového salátu, nebo na voňavou marcipánovou Kofolu. Přečtěte si naši recenzi, kde jsme všechny výrobky vyzkoušeli a zhodnotili!

Vánoce a zima, to jsou hlavní témata listopadového Brandnooz Boxu. Krabice s překvapením ve formě jídla tentokrát přinesla horký nápoj na zahřátí i pastilky na bolavý krk. Na Vánoce pak oceníte majolku nebo speciální směs na tiramisu, kterým ozvláštníte štědrovečerní večeři.

Krabice však byla větší než obvykle – klasická zelená se syntetickou slámou byla vložená ještě do jedné, výrazně větší. Po rozbalení jsem pochopila proč: uvnitř byla i obrovská marcipánová Kofola.

Kofola Marcipán (1,5 l, cena v obchodě 24,90,-)

Právě marcipánová Kofola byla ten největší a zároveň jeden z nejzajímavějších produktů v krabici. Hned pro začátek říkám, že jsem z její chuti nebyla nějak unesená. Je příšerně sladká, takže víc než menší skleničku najednou nezvládnete. Ale zařazení je skvělé!

Jde totiž o listopadovou novinku, po které jsem v obchodech už pokukovala. Zajímavý nápad – Coca Cola má svoji slavnou vanilkovou variantu, Kofola proto přistoupila k domácnějšímu marcipánu. Fanouškem jsem se sice nestala, ale ochutnat tuhle novinku byl super nápad.

Spak Majonéza (500 ml, cena v obchodě 42,90,-)

Základem téhle majonézy, kterou určitě oceníte během míchání bramborového salátu (je poměrně velká, takže jindy byste ji asi jen těžko spotřebovali), je kvalitní řepkový olej. Vyrobena je v České republice na Šumavě a obsahuje poměrně dost žloutků. Chválím i balení s dávkovačem, ve kterém se náplň jen tak nezkazí.

Meggle Smetana do kávy (500 ml, cena v obchodě 36,90,-)

brandnooz-listopad-5

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Další listopadovou novinkou je smetana do kávy od Meggle. Má praktický obal, který se dá snadno zašroubovat a smetana vám v lednici vydrží déle. Navíc se dobře nalévá díky širokému hrdlu. Chuťově je výborná. Jistě, pořád bude lepší krémová mléčná pěna, ale pokud chcete jen obyčejnou smetanu do práce, pak tuhle oceníte.

Krahulík Snack Wingy (100 g, cena v obchodě 29,90,-)

Na podzim začal Krahulík vyrábět a prodávat nový snack – trojici salámků, které se dají dobře uchovávat a nechutnají vůbec špatně. Na 100 gramů výrobku připadlo 135 gramů masa. Salámky jsou sice poměrně slané, ale třeba já jsem za to naopak ráda.

Krušovice Pšeničné (0,5 l, cena v obchodě 15,90,-)

Krušovické pivo jsme v Brandnooz Boxu už ochutnávali, tentokrát došlo na pšeničné. To bývá nejlepší točené (a ideálně od Primátora), ale lahvové z Krušovic také není špatné – prodává se už nějakou tu dobu. Je nakyslé, ale u pšeničných piv to tak přece bývá, takže nečekejte žádnou obyč desítku.

Březňák Světlý ležák (0,5 l, cena v obchodě 13,90,-)

A druhé pivo, což je trochu chyba ve složení boxu. Březňák už vůbec není žádnou novinkou, kromě této klasické půllitrové lahve se prodává třeba i velký v plastu. Značku znám a občas kupuji. Sice patří mezi ty levnější, ale v poměru cena-výkon je Březňák dobrá volba.

Dr. Oetker Crema Tiramisu (63 g, cena v obchodě 21,90,-)

brandnooz-listopad-9

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Tahle novinka od Dr. Oetkera je něco podobného jako nedávná panna cotta, ovšem se složitější přípravou. Budete potřebovat ještě mléko, piškoty, kávu a holandské kakao. Po našlehání směsi se vše spojí, nechá ztuhnout v ledničce a tadá – máte originální dezert. Samozřejmě dodávám, že není nad domácí tiramisu, které nevyrobíte z prášku a obyčejných piškotů, ale pokud někdo nemá tolik času anebo peněz na mascarpone, tenhle zlepšovák ocení.

Knorr Bohatý bujon zeleninový (4×28 g, cena v obchodě 33,90,-)

Rosolovité bujony od Knorru mám ráda. Když už musíte po bujonu sáhnout, tyhle patří mezi kvalitnější, se silnou chutí a lepším složením (neobsahují přidaný glutaman ani konzervanty). Navíc se snadno rozpouští.

Rajec Kojenecká voda (0,33 l, cena v obchodě 9,90,-)

Nu, prostě voda. Čistá, s nízkým obsahem dusičnanů, která se nemusí převařovat. Já jakožto nekojenec asi novinku od Rajce příliš nedocením.

Chocoland Jsem sladká (50 g, cena v obchodě 7,90,-)

Od Chocolandu jsme už zkoušeli leccos, pokaždé mě odradilo, že tyčinka působila jako okopírovaná verze od Orionu nebo jiných značek. Tenhle váleček ale hodnotím zatím nejlépe, sice Jsem sladká je opravdu strašlivě sladká, ale jednou za čas to tolik nevadí. Chutí se podobá sojovému suku, ale uprostřed má krémové jádro. Mňam!

Pectol Dropsy s vitaminem C (19,2 g, cena v obchodě 18,90,-)

Toto je první z trojice bojovníků proti chřipce, které najdete v krabici. Bonbony od Pectolu obsahují vitamin C a působí jako levnější bráškové Halls. Pořád jde o bonbony, ne lék, ale při bolesti v krku nebo s ucpaným nosem oceníte, že skutečně protahují. Do boxů byly náhodně zařazeny tři příchutě, já měla smůlu asi na nejméně dobrou – anýzovou.

Maxi Vita Horký nápoj (1 dávka, cena v obchodě 69,90,- za 40 g)

brandnooz-listopad-14

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Horký nápoj od Maxi Vita mě celkem překvapil. Když máte chřipku, oceníte něco s vitaminy a zároveň teplého. Sice dám vždycky přednost horkému zázvoru s citronem, ale tahle říjnová novinka s černým bezem mě nijak neuráží.

Marťánci Gummi s Echinaceou (2 vzorky, cena v obchodě 169,- za 50 ks)

Gumové Marťánky jste už možná viděli v reklamě. Po ochutnání mě moc nepřesvědčili, pořád je považuju za placebo pro děti. Chutnají jako obyčejní gumoví medvídci s divným ocasem. Lépe určitě vyjde, když koupíte dva pomeranče anebo ten zmíněný zázvor.

Chupa Chups Lízátko (12 g, cena v obchodě 7,90,-)

A poslední sladkost na závěr je lízátko od Chupa Chups. Žádná novinka, klasická chuť. V boxu jsem našla lehce nakyslé zelené jablko, ale narazit jste mohli i na jahodu nebo colu.

Tentokrát byl box také plný letáků – na obrovském papíru k majonéze Spak byl i recept na bramborový salát, za což dávám velký palec nahoru. Další leták představuje pšeničné Krušovice a dva menší lákají děti na soutěž k Marťánkům a lízátkům Chupa Chups. Letáky ke Světu potravin, jakýmsi lékům a prášku na praní jsem už pochopila méně, ale budiž.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box v listopadu 2015 pomůže o Vánocích a při zimní chřipce