Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box na říjen 2014 připravil sladké pití a bonbony

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

2. 11. 2014

Zatímco zářijová krabice s překvapením představila různé zdravé novinky z kategorie jídla a pití, říjnový Brandnooz Box se zaměřil spíše na sladké. V zeleném boxu se tak skrýval ananasový džus nebo nové bonbony. Přečtěte si naši recenzi, kde jsme všechny produkty vyzkoušeli a zhodnotili!

Zářijový Brandnooz Box se zaměřil na celkem neobvyklé a často i zdravé produkty, zato říjnový nabízí hned několik sladkostí. Tématem krabice by tentokrát měla být duha a skutečně uvnitř najdete snad celou škálu – dětské šampaňské s krtečkem, ananasový džus nebo rovnou duhové mentosky.

Zdravý tedy říjnový box úplně nebude, najde se tu ale i pár kousků na dlouhodobější spotřebovávání. Vše bylo zabaleno, alespoň v mém případě, perfektně a nic se nevylilo. Krabice byla jako každý měsíc zelená a vyplněná syntetickou slámou. Vadou na kráse je pouze přiložený dopis, na kterém chybí jeden z výrobků.

Sommersby Jablečný cider (330 ml, cena v obchodě 36,-)

A tím je právě cider od Sommersbyho, alkoholický nápoj vyrobený z kvašeného moštu a jablečné šťávy. Nejde o žádnou velkou novinku, v obchodech je už déle, a to i v příchuti s hruškou nebo lesním ovocem. Jde však o skleněné lahve, přičemž do boxu byla zařazena plechovka – horší na recyklaci, zato lehčí do batohu.

Chuť má Sommersby výbornou, ovšem na někoho možná příliš sladkou (pro ty je pak vhodnější nakyslý cider od Kingswoodu). Celkově je cider skvělá náhrada za pivo, když máte chuť na něco sladšího, ale Frisco vám přijde takové chemické.

Jumex Ananas 100% džus (500 ml, cena v obchodě 39,-)

Od mexického Jumexu jsme už zkoušeli ovocné šťávy v plechovkách, tentokrát byla v krabici rovnou lahev, a to pro každého stejná: s ananasovým džusem. Je 100%, bez konzervačních látek a přidaných barviv. Neobsahuje dužinu.

Brandnooz Box říjen 2014

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Chutí není přeslazený jako naředěné ananasové džusy s cukrem, krásně i voní. Největším lákadlem je ale samotná lahev, plechová (takže opět hůře recyklovatelná, ale vem to čert), která dlouho udrží chladnou teplotu. Na vrchu je šroubovací uzávěr, který těsní a nic z něj nevyteče. Ideální do kabelky nebo batohu!

Kand Hořčice Delikates (200 g, cena v obchodě 29,-)

Hořčice Delikates od Kandu není žádnou novinkou, a navíc tato značka už byla v boxech představena celkem dostatečně – potřetí to snad stačí. Proti samotným produktům nic nemám, jsou kvalitní, přestože levné, a i hořčice výborně chutná. Brandnooz Box by ale měl být o objevování.

Každopádně zpět k hořčici, je celkem pikantní a chutí připomíná francouzskou hořčici od Amory. Hodí se skvěle k masu či párkům, a i když je její cena celkem nízká, je ve skleněném obalu, který se dá dobře uzavřít. Neobsahuje konzervanty.

Vitana Bešamelový základ (400 g, cena v obchodě 40,-)

Zato bešamel od Vitany je novinka, na kterou jste možná narazili i v televizních reklamách. Já sama jsem tomu nejprve moc nevěřila, upřednostňuju domácí bešamel, ale když někdo nestíhá a mermomocí chce uvařit omáčku, proč ne.

Výsledek totiž vůbec není špatný. Sýrová omáčka byla jemná a dobře chutnala, téměř nebyl cítit rozdíl. Výrobek se dá použít jako základ i do dalších světlých omáček, například bylinkové nebo koprové, stejně tak se dá využít na zapékání. Složení je dobré, obsahuje mléko (40 procent), mouku i máslo. Také ale modifikovaný škrob, což může někomu vadit.

Knorr Bohatá šťáva (2x4x28 g, cena v obchodě za jedno balení 45,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

A toto je další náhražka podomácku vyrobených přísad na vaření. Spokojená jsem s ní byla ale o něco více než s bešamelovým základem. V boxu byly dvě balení po čtyřech kapslích, jedny ke tmavému a druhé ke světlému masu. Vypadají podobně jako želé bujony od Knorru, které jsou na trhu již déle, toto je ovšem říjnová novinka.

Používají se tak, že se jedna kapsle nechá rozpustit v 250 ml horké vody. Během rozpouštění je třeba směs míchat, ale nevařit. Po rozpuštění se nechá vařit přibližně jednu minutu – a hotovo.

Šťávy neobsahují konzervanty, přidaný glutamát ani umělá barviva, a pokud člověk opět spěchá a nemůže si vypomoci sám, jde o výbornou náhradu. Výrobek není nějak přehnaně slaný, obsahuje bylinky a tím, že postrádá dochucovadla, je v rámci možností jedním z nejlepších na trhu.

X-life Krtečkovy bublinky (700 ml, cena v obchodě 45,-)

Nic proti Krtečkovi, ale výrobky od X-life bych už opravdu příště ráda vynechala. Tentokrát je v boxu vyloženě dětské pití, šampaňské bez alkoholu, s chemií a cukrem. Do krabic byly zařazovány náhodně dvě verze, malinová nebo s příchutí lesního ovoce.

My narazili na druhou jmenovanou, složení: mrkvový koncentrát, koncentrát z granátového jablka, aroma lesní směs (tolik k oné příchuti). Chuť je dost sladká, jen o trochu horší než známé Robby Bubble (ale taky levnější). Na plastové lahvi je sice napsáno, že pití obsahuje i vitamin C, ale samozřejmě nejde o nic, co by děti mohly pít každý den. V prosinci by bylo zařazení trefnější, vzhledem k silvestru, ale šáňo se dá samozřejmě schovat.

A jen taková poznámka na závěr, proč jsem na výrobek možná o něco přísnější: lehce mě vytáčí rozdělení na růžovou verzi pro holčičky a modrou pro chlapečky. Nevidím důvod, proč by malinové bublinky nemohl pít kluk a naopak. Ale to je už spíš detail v nepříliš šťastné formulaci v přiloženém dopise.

Chocoland Herba (90 g, cena v obchodě 23,90,-)

Kombinace 13 bylin, pomeranče a zázvoru nejprve zněla varovně, bonbony od Chocolandu mají podle obalu navíc protáhnout dutiny a osvěžit. Ve výsledku ale chutnají jako klasické želé, které je posypané kyselejším cukrem.

Což je alespoň pro mě výhoda, zázvor v bonbonech není moc cítit a dají se ujídat i jen tak. Kdybych si je ale koupila kvůli kašli, asi bych nadšená nebyla. Kromě želé v pytlíku existuje i verze tvrdých dropsů v krabičce.

Chocoland Jsem kávová (31 g, cena v obchodě 9,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Od stejné značky byla v boxu i čokoládová tyčinka s kávovou náplní. Chutná podobně jako Kofila, i když se pyšní belgickou čokoládou. Například obsah kakaové sušiny v mléčné čokoládě je ovšem stejný, 25 procent (pro představu – takový obsah má třeba i mléčná Studentská pečeť). I cenově jde o podobný výrobek. Nehodnotím ho nijak negativně, zachutnal, akorát nevidím jeho smysl, když existuje téměř zaměnitelný produkt.

Mentos Rainbow (37,5 g, cena v obchodě 17,90,-)

Od září se na pultech objevily nové mentosky, tentokrát v barvách duhy. Tradiční rulička obsahuje sedm příchutí se dvěma dražé od každé z nich. Narazíte tak například na zelené jablko, jahodu nebo dvě novinky: borůvku a žlutý grapefruit. Bonbony jsou dobré a nijak odlišné oproti klasickým, výhodou tu je rozmanité balení, kde se se jen tak nepřejíte jednou příchutí.

Jinak v říjnovém boxu nebyl žádný leták ani časopis. Který výrobek tento měsíc nejvíce chutnal vám? Oslovily vás sladkosti, nebo máte raději slané? Uvítali byste více zdravých výrobků, nebo dáváte přednost rychlým dobrotám? Podělte se o názory v diskusi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box na říjen 2014 připravil sladké pití a bonbony