×
WomanOnly

RECENZE: Brandnooz Box v srpnu 2014 přinesl pití s alkoholem i ovocem

Brandnooz Box má být v srpnu „osvěžením v měsíci sklizně“ a nabídl jak osvěžující džem, tak nový hruškový nektar. Přečtěte si naši recenzi, kde jsme všechny výrobky vyzkoušeli a zhodnotili!

Brandnooz Box i v srpnu přinesl novinky nebo tipy na jídlo, které možná v obchodech přehlížíte, ačkoliv si to nezaslouží. Krabice byla opět zelená a vyplněná syntetickou slámou. Produkty byly odděleny kartonovými přihrádkami a ty skleněné navíc zabaleny do bublinkové folie. Objevilo se ale opět pár zákazníků, kteří měli smůlu a některé sklenice se jim po cestě rozbily/otevřely (možná by nebylo od věci zkusit přidat i možnost osobního převzetí).

Výrobky jsou tentokrát půl napůl jídlo – pití. To může někomu vadit, protože celkově je obsah boxu na rychlou spotřebu a kromě jednoho koření se nic nevyužije u běžného vaření. Sladké také výrazně převažuje nad slaným, takže univerzalita tentokrát trochu pokulhává.

Avanti Spritz (0,75 l, cena v obchodě 79,90,-)

Celkem překvapivé bylo zařazení jednoho alkoholického nápoje – dopředu se totiž nedávalo na výběr, zda někdo nebude raději chtít nealkoholickou verzi (dá se to však natrvalo nastavit v osobním profilu). Jde o hořkosladký Spritz od Avanti, jakýsi předpřipravený koktejl, který se ideálně podává ve skleničce na víno s ledem a plátkem pomeranče.

Ve výsledku byl nápoj víc hořký než sladký a velice připomínal červené Campari – těm, co hořkému příliš neholdují, tak doporučuji přidat víc ledu, aby se rozpustil a chuť zjemnil. Nápoj obsahuje 8 % alkoholu a v poslední době zaplnil i leckteré hospody, tato varianta v lahvi je ale dostačujícím náhradníkem.

Schwartau Extra džem (340 g, cena v obchodě 69,90,-)

Toto je ovšem můj osobní vítěz srpnové krabice. Džem od německé firmy Schwartau jsme už jednou zkoušeli a i tentokrát jde o limitovanou edici – k fotbalovému mistrovství světa v Brazílii. Zařazeny byly náhodně dvě příchutě, višeň s tropickým ovocem nebo jahoda s limetkou, přičemž my jsme našli druhou zmíněnou.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz
Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Chuť má jednoduše na jedničku. Žádné přeslazené rozmixované jahody, které by doplňovalo jablko. Džem obsahuje 40 gramů ovoce na 100 gramů výrobku, což je velice slušné množství. Najdete v něm vysloveně kusy jahod, které příjemně doplňuje kyselá limetka. Skvělá kombinace!

Isoline 3d TOP 24 Detox (0,33 l, cena v obchodě 36,-)

Legračně vypadající lahvička od Isolinu byla naopak asi nejvíce kritizovaným výrobkem, i když podle mě neprávem. Jistě že pití chutná chemicky, ale protože jde o iontový nápoj – to je jako si stěžovat, že Redbull chutná jako sladký energeťák. Sice tohle pití určitě nesedne každému, ale pokud máte doma sportovce nebo poběžíte některý z letních závodů po Praze a jiných městech, tohle je skvělý doplněk.

Čtěte také: Jak vybrat sportovní nápoj

Má celkem nápadité použití, kdy je třetinková lahev naplněná neperlivou vodou a vy stisknete jeden ze tří pístů s vybranou směsí (na nastartování grep, pro zvýšení aktivity zelený čaj a na regeneraci s mařinkou vonnou). Ta se ve vodě rozpustí a po vypití lahev jednoduše znovu naplníte z vodovodu. Minusy jsou snad jen dva: jeden z pístů nešel pořádně stlačit a téměř identický výrobek se v boxu objevil už v lednu, a to ve verzi pro děti.

Chio POP Corners (60 g, cena v obchodě 24,90,-)

Jak někdy nadávám na zařazení chipsů (ale většinou kvůli bizarním příchutím, které ve výsledku jsou stejně na jedno brdo), tak tady musím zcela pochválit. Chio POP Corners jsou na trhu od června a zatím jsem si jich nevšimla, což je velká škoda. Po vyzkoušení jde totiž o mého favorita.

Jde o popcorn spečený do placatých trojúhelníků (ano, spečený, ne smažený), který je jemně osolený a člověk se po něm necítí jako čuně, co splácalo první poslední.

Nescafé Ledová káva (250 ml, cena v obchodě 31,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz
Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Další novinka, tentokrát od července, je ledová káva několika příchutí od Nescafé. Zařazeny byly náhodně čtyři, a to s vanilkou, cappuccino, tmavá káva nebo latté macchiato. Nejvíce mě zajímala poslední zmíněná a ejhle, našla jsem ji i v krabici. Ve srovnání s jinými kávami v plechovce, dokonce i těmi dražšími, je tahle výborná. Není nějak přeslazená a obsahuje plnotučné mléko. Takže pokud potřebujete jednu kávovou rychlovku, tohle je skvělá volba.

Jumex Nektar (335 ml, cena v obchodě 22,-)

Jumex je značka nektarů, džusů a smoothies z Mexika. Na českém trhu je už nějakou dobu, ale zatím se příliš neprosadila – zkusit to přes box s jídlem je tak dobrý nápad. Zařazeno bylo několik příchutí, tradiční i exotické (například švestka nebo guabanana). Já našla hruškový nektar, kde přibližně polovinu tvořil džus, který byl rozředěný vodou. Příchuť je dobrá, dokonce je v plechovce i trocha dužiny, ale na skutečně 100% džus to pořád nemá.

Patifu Prémiová tofu paštika Gourmet (100 g, cena v obchodě 27,90,-)

Patifu se jednou v Brandnooz Boxu objevila a už tehdy jsem se divila, že nezařadila nové příchutě – a tak to udělali teď v srpnu. Každý dostal variantu Gourmet, což je paštika z tofu, která se však snaží chutí přiblížit dražším paštikám (nejvíce mi připomíná z kachního masa na víně).

Na Patifu je ale skvělé, že ji mohou jíst i vegani a u složení si můžete být jisti, že nejíte žádný odpad. Neobsahuje konzervanty, barviva ani aromata, ale díky svému balení vydrží ve špajzu několik let. Akorát snad mohly být pro neznalé zákazníky atraktivnější jiné příchutě, například rajčata s olivami jsou skvělá!

Delissa Křehká (42 g, cena v obchodě 7,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz
Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Stará známá Delissa se v srpnu prodloužila, ale asi aby zůstala za nízkou cenu, přišla o svoji polevu. Tato nová verze není žádné terno, v podstatě jen sladká oplatka, která nezasytí, jen zaplní tělo zbytečnými cukry. Na výběr byla čokoládová, oříšková a kakaovo-mléčná příchuť – já našla první zmíněnou, ale mám dojem, že ve výsledku by to bylo asi jedno.

Zlatopramen Radler N.A Grep (0,5 l, cena v obchodě 17,90,-)

Žádné velké nadšení se u mě nekoná ani v případě radleru od Zlatopramenu. Jde o nealkoholické pivo s grepovou příchutí, přičemž je nápoj smíchaný přibližně půl napůl pivní základ a limonáda. A právě perlivou limonádou tohle pití i je, nevidím mezi nimi už ani rozdíl. Pokud někomu ale nealko radlery vyhovují, pak je tento asi dobrou volbou – neobsahuje barviva a je v něm jen přírodní cukr.

Kotányi Paprika uzená (25 g, cena v obchodě 19,90,-)

A nakonec téměř jako vždy nějaké to koření. Tentokrát jde o dubnovou novinku od Kotányi, a to uzenou papriku. Má lehce kouřovou chuť (podobně jako třeba kouřová piva), protože se před umletím samotný plod papriky udil v kouři. Ideální je na použití k rybám, do omáček nebo do pomazánek, ale musí se na ni dát pozor během vaření za vysokých teplot – mohla by totiž zhořknout.

Kromě zmíněného jídla byl do boxu přidán letáček k nektarům Jumex, kde je i šikovná internetová adresa, na níž najdete přehled všech jejich džusů – včetně právě onoho 100% pomerančového.

A jak se srpnový Brandnooz Box trefil vám do chuti? Máte raději více pití, nebo více jídla v krabici? Co vám chutnalo nejvíce? O názory se můžete podělit v diskusi pod článkem.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*