Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box v dubnu 2014 potěšil hlavně milovníky sladkostí

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

20. 4. 2014

Velikonoce jsou svátky jara, ale také svátky plné jídla – mazanců, beránků či nádivek. Brandnooz Box plný tipů ze světa potravin se tak v dubnu rozhodl o velikonoční ladění. Překvapil nakonec pomazánkou, o které jste možná ani nevěděli, že existuje.

Brandnooz Box byl v dubnu pořádně našlapaný, hmotností se blížil čtyřem kilům, a tak se dalo očekávat, že v něm bude pití nebo něco ve skle. V březnu byl takto zařazený višňový džem, který se některým zákazníkům rozbil. Tvůrci proto přišli se zlepšovákem – ve velké krabici jsou jednotlivé přihrádky, aby se už nic neponičilo. Rozhodně správný krok.

Tentokrát bylo zařazeno poměrně dost sladkého, ale ve spojení s barevnými Velikonocemi a jarem se to dá pochopit. Několik výrobků pak bylo vybráno přesně tak, aby se daly využít na samotné svátky. Přiložený dopis byl profesionálně napsaný, výtkou je snad jenom fakt, že alkoholický drink měl špatný rok uvedení na trh.

Lotus Classic pomazánka (400 g, cena v obchodě 84,90,-)

Tohle sice není jídlo typické pro Velikonoce, ale pomazánka vyrobená z karamelových sušenek Lotus si hned získala několik fanoušků, alespoň podle internetového hodnocení. Musím přiznat, že i mně to takzvaně změnilo život, protože jsem netušila, že může existovat něco tak dobrého.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Pomazánka chutná vyloženě jako sušenky lotusky, na složení se nijak nešidilo. Je sice docela sladká, ale například oproti klasické Nutelle působí neotřele a ne tolik návykově. Ideální je na toasťák nebo palačinky, zkoušeli jsme ale i na klasický chléb a bez problému. Roztírá se pohodlně, a to i když ji zrovna vyndáte z lednice. Podle letáku existuje ještě verze s kousky sušenek, ale ta už snad musí být lepší než dvojitá duha.

Lotus Karamelové sušenky (120 g, cena v obchodě 24,90,-)

V tomto případě už nejde o žádný velký objev, klasické lotusky pravděpodobně někdy ochutnal každý. Chápu ale zařazení – tematicky pasují k pomazánce a ty větší obžery (ehm, i mě) vyloženě vybízí ke kombinaci sušenka namazaná pomazánkou. Nebudu to moc rozvádět: je to samozřejmě geniální.

V balení je osm pytlíčků po dvou sušenkách, tedy ideální pro návštěvy, aby nedostaly okoralé pečivo. K hořké kávě jako dělané.

Stock Mixer (250 ml, cena v obchodě 29,90,-)

Původně jsem drinku moc nevěřila kvůli značce, ale byla jsem překvapená. Do boxů byly náhodně zařazeny tři varianty: gin s tonicem, vodka s grepem a tuzemák s colou. Všechny pak mají přidanou jakousi ingredienci navíc, která kombinaci vylepšuje. My v krabici našli poslední možnost, ke které je dodaná limetka – a opravdu k pití ladí. Díky ní je drink svěží a nepůsobí tolik sladký. Předmíchaná plechovka je pak ideální na cestu mimo domov, když nechcete tahat všechny potřebné ingredience.

Felix Kečup (400 ml, cena v obchodě 39,90,-)

Při objednání dubnové krabičky dostali zákazníci otázku k jednomu z produktů – zda chtějí verzi pro děti, nebo pro dospělé. V prvním případě pak dostali dětský kečup se sníženým obsahem cukru, my našli kečup extra pálivý (což je škoda, jinak bych si vybrala možnost číslo jedna, ale přece jen – jde o překvapení).

Rakouský kečup Felix pálí poměrně dost a hodí se na jarní grilování. Ten, kdo ale hledí hlavně na kvalitu složení, asi příliš nadšený nebude. Výrobek obsahuje jen 139 gramů rajčat na 100 gramů kečupu (což je podobné jako například u Heinzu) a je zahušťovaný modifikovaným škrobem. V březnové krabičce jsme našli kečup od Kandu, který v této oblasti vychází mnohem lépe. Snad ale v květnu už kečupy dojdou.

Patifu Prémiová tofu paštika (100 g, cena v obchodě 26,90,-)

Paštiky od Patifu opět nejsou žádná novinka, zákazníci BIO obchodů na ně už pravděpodobně narazili (ale prodávají se i ve veganské sekci v supermarketech). Je však dost možné, že ji nevegani zatím přehlíží, přitom je to výborná vychytávka. Složení je vyvážené a lehké, takže ideální na svačinu nebo večeři. Navíc mají velice dlouhou trvanlivost.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Zařazeny byly náhodně dvě příchutě, a to delikates nebo bylinková. My našli první, která ještě více připomíná paštiku vyrobenou z masa. Akorát je trochu zvláštní, že v obchodech se právě začaly objevovat nové příchutě (u mě vítězí bazalka s česnekem), ale do boxu byly zařazeny tradiční.

X-Drink Krtečkova malinovka (250 ml, cena v obchodě 18,-)

Sice jsem zaškrtávala, že u jednoho výrobku nechci verzi pro děti, ale u jiných, a to hned dvou, jsem se jich stejně dočkala. Jde o pití od značky X-Drink s roztomilým krtečkem (a krtka má rád každý, takže rozhodně není jen pro děti).

První nápoj je plechovka s malinovkou, která kupodivu chutná jako pravá točená, akorát možná zbytečně sladká. Proto by se neměla u dětí brát jako ideální pití, ale spíš jen jako odměna. Výhodou je, že malinovka neobsahuje umělá sladidla.

X-Drink Krtečkova voda (350 ml, cena v obchodě 11,-)

Další pití od krtečka, opět sladké, ale tentokrát bez bublinek s jahodovou příchutí. Ta možná působila lehce chemicky, ale jinak je pití dobré. Problém je leda v lahvi, která má sice na vrchu cucátko, ale bez klasické membrány, takže se z něj nepije zrovna nejlépe. Lahev je jinak poměrně úzká, tedy ideální do dětské ruky, ale bohužel kvůli tomu nejde moc zmáčknout, a tak bude možná nejlepší uzávěr zcela sundat.

7Days Borseto (60 g, cena v obchodě 14,90,-)

Croissanty od 7Days jsou obecně známé, ne však Borseto, jakási mřížka z listového těsta. Zařazovány byly do krabičky dvě příchutě, a to jablko se skořicí nebo lesní plody. Ty jsme našli my, podle složení obsahuje džem uvnitř těsta opravdu dost ovoce, ale chutí je Borseto spíš chemické a přeslazené. Těsto je navíc docela suché, ale jde o výrobek, který je v obchodech teprve od února, takže vyzkoušet ho je dobrý nápad – kupovat opakovaně ale moc ne.

Vitana Pyramidka koření (35 g, cena v obchodě 27,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Pyramidky s kořením od Vitany jste už možná zaznamenali v reklamě – a v praxi je to rozhodně dobrý nápad. Tentokrát byly zařazeny varianty tři, a to svíčková, vývar a brambory. Směs na brambory krásně intenzivně voní, akorát je asi z těchto tří nejméně využitelná. Kmín totiž mezi bramborami tolik nevadí, ovšem nové koření nebo hřebíček se z omáček a polévek lovit musí. Těmito pyramidkami, i když jsou celkem drahé, ale šikovně zamezíte tomu, abyste během jídla omylem kousli do hořkého koření.

Goodmills Babiččina volba, hladká mouka (1 kg, cena v obchodě 18,90,-)

Z hladké mouky od Babiččiny volby jsou zatím zákazníci zcela nadšeni, je ale zajímavé, že i když jde o nejdražší standardní mouku, v testu Světa potravin a Potravinářské komory si nevedla nejlépe. Zvítězila tehdy levná mouka z Globusu. Babiččina volba byla pátá ze čtrnácti, což ale není žádná tragédie.

Peče se z ní dobře, určená je spíše na třené těsto, tedy na bábovku nebo třeba beránka. Zde je krásně vymyšlený obal mouky s velikonočním laděním a receptem na zadní straně.

Kotányi Bazalka (9 g, cena v obchodě 19,90,-)

Kotányi je v kategorii koření velice dobrá značka, a tak i když už spousta z nás sušenou bazalku zkoušela, najít ji v boxu je dobré už jen proto, že se využije. Lepší je samozřejmě bazalka čerstvá, ale tato je poměrně dost aromatická a jako náhrada je zcela dostatečná.

Kotányi Pažitka (5 g, cena v obchodě 19,90,-)

Čerstvou pažitku má za oknem možná ještě více lidí, ale opět – sušená může být zase dobrá náhrada. Voní méně než bazalka (což je logické), chuťově ale také dostačující a kvalitní.

Kromě jídla byl v dubnovém Brandnooz Boxu i jeden leták k výrobkům od firmy Veto (tedy Patifu a spol.) – celkem přehledný pro ty, kteří uvažují nad občasnou veganskou náhradou masových pomazánek a směsí.

A jak jste byli s boxem spokojeni vy? Který výrobek vás nejvíc potěšil? A zkusili jste namazat lotusovou pomazánku na lotusky? Podělte se v diskusi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box v dubnu 2014 potěšil hlavně milovníky sladkostí