×
WomanOnly

RECENZE: Brandnooz Box v říjnu 2015 vás připraví na pečení vánočního cukroví

Nejen kamenné obchody, ale i Brandnooz Box se nás už od podzimu snaží připravit na Vánoce. Krabice s překvapením tak v říjnu přinesla speciální mouku na linecké nebo třeba rumový cukr. Přečtěte si naši recenzi, kde jsme všechny výrobky vyzkoušeli a zhodnotili!

Podzim je v plném proudu, ale stejně jako by Brandnooz Box připravoval hlavně na Vánoce a pečení. Přitom jde dokonce o říjnové vydání – dorazilo totiž výrazně později kvůli problémům s dodavatelem.

Kromě pečících pomocníků v boxu upoutá také poměrně dost alkoholických výrobků, zmenšených balení a známých značek, které však na trh právě přivedly novinky. Na kartičce s popisky jsou navíc dva recepty, v nichž využijete poměrně dost výrobků.

Babiččina volba Hladká na křehké pečivo (1 kg, cena v obchodě 21,90,-)

Hned jako první vám pravděpodobně padne do oka velká hladká mouka, určená výhradně na pečení křehkého cukroví či lineckého. Po vyzkoušení to můžu jen potvrdit – těsto se netrhalo a dobře se z něj vykrajovalo. Po upečení se samozřejmě některé kousky zlomily, ale to může být spíš na vině přílišného uválení.

Tato řada Babiččiny volby, kde najdete i mouku na kynuté těsto a na dorty, je vhodná hlavně pro začínající pekaře a pekařky. Mnohem méně hrozí, že v obchodě jednotlivé typy hladkých muk zaměníte. Navíc chutná výborně.

Vitana Droždí sušené pekařské a Cukr s rumovou příchutí (8 a 20 g, cena v obchodě 2×5,90,-)

Pokud se rozhodnete upéct i vánočku, mohlo by se vám hodit sušené droždí od Vitany. Nejde o nic světoborného – k čerstvému droždí budu mít dál větší důvěru, ale toto v pytlíku se hodí, když holt zapomenete koupit nové nebo se vám v ledničce zkazí. Vystačí na pečivo z půl kila mouky, tedy přibližně jako půlka kostky běžného droždí.

Druhý, růžový pytlíček obsahuje rumový cukr, který rozhodně vítám – nerada kupuju tuzemák jen kvůli tomu, abych trochu ukápla do rumových kuliček. Cukr ho zastoupí skvěle, krásně voní a i chutí je cítit. Použít se dá i třeba do perníku.

Božkov Speciál mandlový (10×0,02 l, cena v obchodě 145,- za 0,5 l)

Když jsme u toho tuzemáku… Na jaře Božkov uvedl novou řadu sladšího alkoholu, v boxu jsme teď mohli vyzkoušet mandlovou příchuť. Na první ucucnutí vůbec není špatná, ale po vypití menšího panáku už ucítíte nezaměnitelnou chuť tuzemáku (a to já si dám raději kubánský rum).

brandnooz-box-5
Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Do cukroví jsem nezkoušela, ale určitě by mohl dobře ochutit rumové kuličky. Do krabice bylo zabaleno deset menších kalíšků, tedy ideální balení, které můžete někomu věnovat, pokud vás pití neosloví.

Hera Máslová příchuť (250 g, cena v obchodě 25,90,-)

Poslední pomocník na pečení je Hera, ovšem s máslovou příchutí. Na mě působí jako ostatní rostlinné tuky s máslovým aromatem, tudíž zbytečně (raději peču vyloženě z másla), ale svoje zákazníky si určitě najde. Výhodou je, že se s ní jednodušeji pracuje. Nevýhodou skladování – když vám box trčí někde několik dní bez ledničky, dostanete celkem strach kostku Hery použít.

Strongbow Honey (330 ml, cena v obchodě 18,90,-)

Cidery od značky Strongbow jsme už několikrát ochutnávali, tentokrát byla zařazena zářijová novinka – s medem. Tahle varianta vůbec nebyla špatná, ale ačkoliv jsem asi výjimka, na mě bylo medového aroma příliš. Stačila jedna lahev a další by mi už nechutnala. Navíc mi přijde, že se už úplně vytratila jakákoliv chuť jablek.

Desperados Pivo s příchutí tequily (2×150 ml, cena v obchodě 24,90,- za 330 ml)

Pivo s tequilou Desperadost jsme už jednou ochutnávali, tentokrát je akorát zařazeno v roztomilém zmenšeném balení. Chutná dobře a je vhodnou alternativou pro ty, kterým klasické pivo přijde obyčejné a cider příliš sladký.

Maggi Špagety Bolognese (57 g, cena v obchodě 34,90,-)

Tento výrobek mě překvapil – byla jsem totiž dost skeptická. Když už dělám boloňské špagety, tak je rozhodně nebudu dělat z pytlíku. Zvlášť, když nejde o nějak výjimečně složité vaření. Sušený rajčatový základ ale nakonec nebyl špatný a koření také ušlo. Výsledek nebyl ani nějak přesolený, akorát jsem přidala ještě nějaké své domácí bylinky.

brandnooz-box-8
Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Ovšem ve srovnání s tekutou směsí ve sklenici (když si nechcete připravovat vysloveně svoji směs) nechápu moc výhody tohoto balení. Cena je přibližně stejná, pracuje se s tím stejně rychle a ve špajzu vydrží i sklenice poměrně dlouho.

Saga Švestka a skořice (30 g, cena v obchodě 25,90,-)

Na studené večery se čaj rozhodně hodí – o to víc, když jde o tak skvělou kombinaci, jako je švestka se skořicí. Říjnová novinka od Sagy krásně provoněla byt, s chutí to už ale bylo slabší. Sice nejde o žádnou tragédii, ale třeba v takovém Megafytu jsou mnohem více cítit švestky.

Corny BIG White (40 g, cena v obchodě 14,90,-)

Pro fanoušky bílé čokolády připravila Corny limitovanou edici White. Jde jednoduše o cereálie a bílou čokoládu – pokud máte raději ovocné Corny, tahle vás zřejmě moc nenadchne. Je navíc (logicky) poměrně dost sladká.

Chocoland Jsem višňová (31 g, cena v obchodě 9,90,-)

brandnooz-box-11
Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Corny ale aspoň splňuje to, co jsem o ní očekávala – višňovou tyčinku od Chocolandu ovšem pasuju na nejslabší výrobek v říjnovém boxu. Čekáte višně uvnitř čokolády? Omyl, dostanete jakýsi růžový krém, podobný přeslazeným náplním v levnějších bonboniérách. Skoro mi bylo té hořké čokolády okolo líto.

Chio POP Corners (2×15 g, cena v obchodě 24,90 za 60 g)

Popcornové trojúhelníky od Chia jsme už také zkoušeli dříve a podobně jako Desperados i POP Corners byly do boxu zařazeny ve dvou zmenšených baleních. Jde o popcorn spečený do placatých trojúhelníků (ano, spečený, ne smažený), který je jemně osolený a člověk se po něm necítí jako čuně, co splácalo první poslední.

Kromě zmíněných výrobků bylo do boxu zařazeno i číslo časopisu FOOD – zářijové, takže třeba houbové recepty jsou lehce off topic. Ale některé tipy se využít dají.

A jak jste byli s tímto boxem spokojeni vy? Těšíte se už na vánoční pečení? Nebo jste ocenili spíš alkoholové novinky? Podělte se o své názory v diskusi pod článkem!Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*