Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box v prosinci 2014 představil vánoční vůně i švestku

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

22. 12. 2014

Prosinec je tu spolu s Vánoci a Brandnooz Box tentokrát přinesl potraviny s překvapením, z nichž některé k vánoční atmosféře perfektně pasují. Přečtěte si naši recenzi, kdy jsme všechny produkty vyzkoušeli a zhodnotili!

Tento měsíc byla krabice s jídelním překvapením zaměřená spíše na jednorázové dobroty, které poměrně rychle zmizí. Došlo na lízátka, tyčinky i alkoholický nápoj s příchutí piva a tequily. Jako vždy byly výrobky zabaleny do syntetické slámy a zelené krabice. Kdo stihl včas uplatnit věrnostní body, mohl dosáhnout i na jablíčko.

Pro někoho byl tento měsíc trochu zklamáním, dost značek se oproti minulým měsícům opakovalo a nešlo úplně o zdravé produkty. Kdo chtěl ale trochu zhřešit, když už jsou ty Vánoce, tak mohl být spokojený s poměrně velkým množstvím výrobků.

Jumex Broskev (500 ml, cena v obchodě 38,-)

Mexický Jumex jsme už zkoušeli několikrát a já si posledně přála, aby to bylo naposledy, i když jsou jejich džusy vážně výborné. Broskvový obsahuje 41 procent šťávy a dužiny a je bez konzervačních látek a přidaných barviv.

Chutí není přeslazený jako jiné podobné džusy, krásně i voní. Největším lákadlem je ale samotná lahev, plechová (takže hůře recyklovatelná, ale vem to čert), která dlouho udrží chladnou teplotu. Na vrchu je šroubovací uzávěr, který těsní a nic z něj nevyteče. Ideální do kabelky nebo batohu!

Penam Zlatka (1 kg, cena v obchodě 16,90,-)

Mouka Zlatka má speciální složení. Ve skutečnosti je směsí několika muk a éček, aby těsto z ní lépe kynulo, nelepilo se a netrhalo. Je ideální na sladké pečivo, například tedy na vánočky. Funguje dobře a splňuje to, co má, ale stejně mi to připadá jako zbytečná chemie.

Megafyt Pharma Čaj Horká švestka (40 g, cena v obchodě 54,-)

Brandnooz Box. WomanOnly.cz

Brandnooz Box. WomanOnly.cz

Tohle je další vánoční výrobek, tentokrát však svátky doplní hlavně vůní. Jde o švestkový čaj s podtónem rumu a skořice, který skvěle zahřeje, až (konečně) začne sněžit.  Navíc tahle listopadová novinka chutná po švestkách lépe a intenzivněji i než podobný čaj od Pickwicku.

Hellmann’s Tatarská omáčka (250 ml, cena v obchodě 39,90,-)

Už jednou jsme zkoušeli majonézu na bagety, tentokrát je to tatarská omáčka – a samozřejmě se nemusí nutně používat jen do baget (navíc kdo si dává tatarku do bagety?). Pokud také znáte ten problém se skleničkou, kdy vám během týdne obsah zplesniví, protože nějaký šikula doma do něj hrábnul špinavou lžičkou, pak uvítáte tohle plastové balení.

Uzávěr je perfektní, snadno se s ním dávkuje a tatarka se pak hygienicky uzavře. Chutí je ale stejná jako běžný výrobek od Hellmann’s.

Bohemia Slané a Sýrové tyčinky (2×40 g, cena v obchodě 2x 5,90,-)

Do krabice byla umístěna i dvoje balení tyčinek: jedny slané, druhé sýrové. Nejde v podstatě o žádné velké novinky – chutnají jednoduše jako tyčinky. Nové na nich je akorát to, že jsou v malých kapesních baleních.

Desperados Ochucené pivo (300 ml, cena v obchodě 24,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Desperados je pití, které se v českých obchodech prodává už poměrně dlouho. Je to lehce perlivé pivo s příchutí tequily s vyšším obsahem alkoholu. Chutná dobře a je vhodnou alternativou pro ty, kterým klasické pivo přijde obyčejné a cider příliš sladký.

Kand Brusinky (190 g, cena v obchodě 34,90,-)

Brusinky od Kandu jsou podobně jako zmíněné tyčinky další klasikou, která moc nepřekvapí. Jednoduše – brusinky. Akorát v porovnání s dražšími od Rolnika jsou o něco sladší. Hodí se ke grilovanému hermelínu, svíčkové omáčce nebo zvěřině.

Balconi Mix Milk (35 g, cena v obchodě 7,50,-)

Dezert od Balconi jste už dost možná někdy jedli, akorát od jiné značky. Bohužel jde už o několikátý výrobek v prosincovém boxu, který není žádnou velkou novinkou či objevem. Je to jednoduchý piškotový řez s mléčnou náplní a čokoládovou polevou. Chutná velice dobře, není to žádná větší svačina – spíše lehká dobrota, vyrobená v Itálii.

Storck nimm2 Lolly (2x 10 g, cena v obchodě 2x 6,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Zato lízátka nimm2, to už objev je! Oproti běžným kulatým lízátkům například od Chupa Chups jsou jemně hladká a mají výrazné ovocné příchutě. Do boxů byly zařazeny dvě náhodné, a to z následujícího výběru: jablko s limetkou, ostružiny s černým rybízem, višeň s malinou a pomeranč s citronem. Obsahují 5 procent ovocné šťávy a na pultech jsou od listopadu.

Bitters Žvýkačka Energy gun (5 ks, cena v obchodě 49,-)

Žvýkačky od Bitters dobře znám z dřívějška, do boxu byl umístěn pytlík s pěti kousky. Sice nechutnají nijak závratně, ovšem to ani není jejich cílem – mají přinést dávku energie a povzbudit, což se jim podařilo. Místo cukru obsahují stévii, takže by měly začít působit rychleji než běžné energeťáky.

Kromě zmíněných výrobků byl do boxu přiložen i časopis Apetit, opět se zajímavými recepty, a leták k Jumexu a Bitters.

A jak jste byli s prosincovou krabicí spokojeni vy? Co vám nejvíce připomnělo Vánoce? A kterou novou značku byste uvnitř rádi uviděli v lednu? Podělte se o svoje názory v diskusi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box v prosinci 2014 představil vánoční vůně i švestku