Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box v březnu 2015 představil novinku, kterou ještě nekoupíte

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

29. 3. 2015

První jarní Brandnooz Box přinesl sušenky, které ještě ani nejsou na českém trhu, i skvělý ovocný džem. Přečtěte si naši recenzi, kde jsme všechny výrobky vyzkoušeli a zhodnotili!

Jaro je už oficiálně tu, a navíc se blíží Velikonoce – což je ideální možnost, jak tematicky sladit březnový Brandnooz Box. To se tentokrát úplně nepovedlo, neumím si moc představit, že bych uposlechla rady v přiloženém dopise a koledníkům nabízela brambůrky s příchutí kuřete…

Ale nevadí. Výběr v boxu je tentokrát bohatý, sice jde vesměs o nezdravé jídlo a pití, ale ve většině případů to jsou novinky, což oceňuju. Vše bylo jako vždy zabaleno do zelené krabice s přihrádkami, která byla vyplněná syntetickou slámou.

Balconi Wafers (45 g, cena v obchodě 9,90,-)

Oplatky s oříškovou náplní od Balconi jsou takovou novinkou, že se na český trh dostanou až v červnu. V tomhle případě rozhodně chválím, že se je povedlo vyjednat pro zařazení do boxu. Navíc mě překvapilo, že i přes nijak atraktivní obal a nízkou cenu chutnají skvěle. Jemné, o velikosti klasických miňonek… Akorát dost drobí, ale to se dá očekávat.

Bohemia Chips s příchutí pečené kuře (77 g, cena v obchodě 25,90,-)

Chipsy s příchutí kuřete už Bohemia vyrábí, ovšem ve své tradiční řadě. Tyhle jsou novinka, a to nijak zázračná. Chutí je to podobné jako nedávné chipsy a la hamburger – chemické cosi, které vzdálené připomíná to, co je na obrázku. Navíc dost nevábně voní. Ocenit ale musím poměrně velké lupínky, které se ani po cestě moc nerozlámaly.

Schwartau Extra džem (340 g, cena v obchodě 69,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Že jsou džemy od Schwartau výborné, není asi potřeba zdůrazňovat. Tentokrát byly náhodně zařazeny čtyři různé příchuti: malina, jahoda, borůvka nebo lesní plody. My jsme zkoušeli první zmíněnou variantu, která byla příjemně kyselá. Největší výhodou těchto džemů je ale podíl ovoce – 50 gramů na 100 gramů výrobku.

Krušovice Desítka (0,5 l, cena v obchodě 14,90,-)

Do boxů těch zákazníků, kteří mají zaškrtnutý i alkohol, byly zařazeny Krušovice v plechovce. Nejde vlastně o žádné velké zkoušení, chutí jsou stejné, ale změnou tu je obal – jde totiž o limitovanou edici s hokejisty, která připomíná blížící se mistrovství světa.

Vest Makovky (90 g, cena v obchodě 18,-)

Makovky od Vestu jsou v podstatě Telka v jiném obalu. Chutnají téměř stejné – příjemná kombinace sladkého se slaným, doplněná mákem. Ten je mimochodem v krekrech opravdu cítit. Balení je tak akorát velké k večernímu filmu.

Asterix a Obelix Kids drink (250 ml, cena v obchodě 19,90)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Ovšem toto je asi nejhorší výrobek krabice. Přeslazené pití, které se tváří jako plné vitaminů a cílící výhradně na děti. Obsahuje prý všemožné prospěšné látky a není chemicky konzervované, ale minimálně můj Asterix chutnal čistě jako energeťák. Doufám, že tohle by nikdo svým dětem sám od sebe nekoupil – vždyť jedna plechovka obsahuje 25 gramů cukru.

Vitana Poctivá Tatarská omáčka (240 ml, cena v obchodě 24,90,-)

Tak už i Vitana od března vyrábí majonézy a tatarské omáčky. Nejdříve jsem k nim byla mírně skeptická, ale tatarka chutnala dobře a srovnatelně s tou asi nejprofláknutější od Hellmann’s. Možná byla ještě o krapet jemnější a méně kyselá. Obsahuje i více žloutku.

Kand Dijonská hořčice (200 g, cena v obchodě 29,90,-)

Hořčici Delikates od Kandu už známe – byla příjemně pikantní a připomínala dijonskou hořčici od Amory. Tentokrát došlo přímo na dijonskou a je to podobný případ. Vzhledem k nízké ceně je hořčice perfektní, pálí tak akorát a opět se chutí blíží dražší konkurenci. Hodí se ke grilování masa nebo i do salátů.

Corny Big Fruit (40 g, cena v obchodě 14,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Jahodová Corny je březnová novinka, od které jsem mnoho nečekala, ale je parádní! Krásně voní po jahodách, stejně tak i chutná – žádná pachuť chemie. Oproti různým tyčinkám nacpaným cukrem je to výborná alternativa.

Meggle Lactose Free smetana ke šlehání (200 ml, cena v obchodě 29,90,-)

Stejně jako u předchozí bezlaktózové smetany od Meggle nemám ani u téhle na šlehání žádné výhrady. Je to skvělá možnost pro ty, kteří jsou k běžné smetaně citliví, přitom chutí i použitím jsou srovnatelné. Jedinou nevýhodou je vyšší cena.

Chocoland Jsem Kaštanová (31 g, cena v obchodě 8,-)

Od Chocolandu jsme už v říjnu ochutnávali kávovou čokoládu, která se podobala Kofile. U Kaštanové je podobnost k výrobku od Orionu ještě nápadnější, tentokrát však jen názvem. Kaštanová se pyšní belgickou čokoládou a má obsah kakaové sušiny v hořké čokoládě výrazně vyšší než Kaštany, 54 procent – i když chutí jsou nakonec obě tyčinky podobné. Nakonec ale v obchodě necháte za tuhle od Chocolandu skoro poloviční částku.

Kromě zmíněných výrobků byly do boxu přibaleny i dva časopisy, Marianne Bydlení a Svět ženy.

A jak se březnový Brandnooz Box líbil vám? Co vám nejvíce chutnalo? A co z výrobků využijete během Velikonoc? Podělte se o své názory v diskusi pod článkem!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box v březnu 2015 představil novinku, kterou ještě nekoupíte