Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box v dubnu 2016 přinesl exotické chutě i nový sirup s vitaminy

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

3. 5. 2016

Tento měsíc zabrousil Brandnooz Box mezi exotické příchutě a vůně. Pomůže vám v asijské kuchyni a dodá vitaminy díky novému sirupu. Všechny výrobky jsme vyzkoušeli a zhodnotili v recenzi.

Minulý Brandnooz Box byl nacpaný k prasknutí skvělými výrobky na vaření, které mají navíc i dobré složení. V dubnu jsou balení spíš menší a narazíte na několik sladkých kousků, které by se rozhodně neměly pojídat/popíjet příliš často – ať už jde o pocukrované bonbony nebo třeba oříškovou kávu 3 v 1.

Co je ovšem na dva palce nahoru, v boxu najdete hned dva výrobky, které se v obchodech objeví až v květnu. A celkově tvoří drtivou většinu obsahu novinky, o čemž by Brandnooz Box přesně měl být.

Korunní Vitamin sirup (0,75 l, cena v obchodě 49,90,-)

Nový sirup od Korunní je právě tím výrobkem, který zákazníci Brandnooz okusili dříve než ostatní. Obsahuje více vitaminů než sirupy od konkurence a je v praktické lahvi s hubičkou.

Do boxů byly náhodně zařazeny tři příchutě: grep s liči, malina s granátovým jablkem a mango s pomerančem. Já našla poslední zmíněný, ale nutno dodat, že pomeranč v něm není téměř cítit. Zato má výraznou chuť umělého manga. Oproti klasickým příchutím je to ale celkem příjemná, exotická změna. Pokud však nejste velcí fanoušci sladkého, řeďte šťávu mnohem více, než tvrdí obal – téměř až trojnásobně.

Alpro Coconut Cuisine (250 ml, cena v obchodě 49,90,-)

Kokosová smetana není něco, co bych běžně kupovala – a tak její zařazení rozhodně vítám! Člověk si aspoň vyzkouší nějakou asijskou kuchyni, třeba do thajských omáček se skvěle hodí. Pokud však neholdujete experimentům ve vaření, nic nezkazíte ani přilitím do kávy, získá pak kokosovou vůni i chuť.

Použití smetany je jednoduché, navíc je v šikovné krabičce se šroubovacím uzávěrem. Pozor akorát na poměrně nízký obsah tuku – a naopak vyšší cenu.

Nescafé 3in1 (160 g, cena v obchodě 54,90,-)

S kokosem ještě nekončíme, půlka odběratelů boxu v něm našla i rozpustnou kávu 3 v 1 právě s kokosovou příchutí. Druhá, včetně mě, narazila na lískový oříšek.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Jde o klasickou ochucenou levnější kávu, která má akorát tu vadu, že obsahuje i cukr a sušené mléko. Já si kafe sladím, ovšem strašně mi vadí chemická pachuť mléka v prášku. Jelikož jsou ale jednotlivé porce v samostatných pytlíčcích, alespoň výrobek oceníte v práci, když zrovna nebudete mít nakoupeno do šuplíku.

Krušovice Desítka (0,4 l, cena v obchodě 13,90,-)

Do boxů těch zákazníků, kteří mají zaškrtnutý i alkohol, byly zařazeny Krušovice v plechovce. Nejde vlastně o žádné velké zkoušení, chutí jsou stejné, ale změnou tu je obal – jde totiž o limitovanou edici s hokejisty, která připomíná blížící se mistrovství světa.

Chio Chips Absolutely Barbecue (65 g, cena v obchodě 23,90,-)

Na první pohled je tahle březnová novinka trochu zklamáním. Pytlík je na svou cenu poměrně malý, a navíc není ani moc vyplněný. Chuťově jsou ale chipsy výborné – nejde o obyčejnou grilovačku, ale o pikantní, nasládlou chuť pravého barbecue. K pivu ideální!

Kotányi Dip (13 g, cena v obchodě 17,90,-)

Jak koření od značky Kotányi běžně chválím, v tomto případě asi nechápu jeho smysl. Do boxu byly náhodně zařazeny tři různé směsi na výrobu dipů – česneková, barbecue a rajčatová. První dvě bych snad ještě skousla, ale proč vyrábět rajčatový dip z prášku?

Především když se podíváte na zadní stranu obalu, zjistíte, že musíte přidat ještě majonézu, jogurt a kečup. Tudíž nejde o žádnou rychlovku. A když už jste v tom, proč radši místo koření nekoupit normální rajčata? Jedinou výhodu vidím akorát v tom, že dip byl ve výsledku velmi jemný a bez hrudek.

Dr Oetker Ovesná kaše brusinka (56 g, cena v obchodě 14,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

…což se ale nedá říct o ovesné kaši od Dr Oetkera. Na svou poměrně vysokou cenu se kaše hrudkovala a velmi špatně rozmíchávala. Příchuť brusinka je moc fajn, ale pokud zrovna na bobuli tohoto ovoce v kaši nenarazíte, jíte jakousi bez chuti/bez zápachu bílou směs. Konkurence dělá kaše bohužel lepší.

Vitana Jedlá želatina (18 g, cena v obchodě 16,90,-)

Kdo se chystá na pečení, určitě ocenil dvě březnové novinky od Vitany. Želatina má použití stejné jako jindy a výsledek je parádní, drží pohromadě a nedrolí se. Co je ovšem její velké plus, je bez příchutě, tudíž ji můžete použít nejen na dort, ale i třeba do tlačenky.

Vitana Staročeské sypání (35 g, cena v obchodě 8,90,-)

Staročeské sypání je celkem univerzální pomocník, který bude dobře chutnat na krupicové kaši, koblize, ale i pěně na latté. Směs nádherně voní a obsahuje třtinový cukr, skořici, citron a badyán.

Pedro OVO Pecky (80 g, cena v obchodě 14,90,-)

Pedro se v poslední době vrací do obchodů, ať už v podobě svých klasických žvýkaček, anebo i různých bonbonů a pendreků. Tohle želé mi ale moc nesedí – je spíš měkčí, ale především: je strašně sladké. Při cucání necítíte v podstatě žádnou chuť ovoce, jen cukr, kterým je bonbon obalený. Dáte si dva, tři a máte s cukrem na celý den vystaráno.

Bebe Dobré ráno NaMěkko (50 g, cena v obchodě 10,90,-)

Tato nová bebečka jste už pravděpodobně zaregistrovali v reklamách nebo obchodech. Jde o další sušenku od Bebe, ale tentokrát měkkou a jen jednu v celém balení. Jako cereální snídaně celkem fajn – navíc příchuť brusinka je mnohem svěžejší než čokoládová.

Kromě zmíněných výrobků byl do boxu přibalen i časopis Dieta. Nu, proč ne, i když vedle těch chipsů nebo sladkých bonbonů to působí trochu nepatřičně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box v dubnu 2016 přinesl exotické chutě i nový sirup s vitaminy