Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box v srpnu 2015 okouzlil retro obaly i skutečně 100% džusem

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

29. 8. 2015

Krásné obaly, výborný obsah. Tak vypadala většina výrobků v srpnovém Brandnooz Boxu, ať už šlo o čokoládovovišňový puding nebo 100% ananasový džus. Přečtěte si naši recenzi, kde jsme všechny výrobky vyzkoušeli a zhodnotili!

Tento měsíc se povedlo sestavit takový obsah krabice, že už jen vizáž obalů stačí pro kladné hodnocení. Retro puding nebo černá plechovka piva s medvědem navíc ukrývají i chutný obsah s dobrým složením.

Jako vždy bylo vše zabaleno do zelené krabice vyplněné syntetickou slámou, nic se tentokrát ani nerozbilo. I když nebyla krabice nijak zvlášť těžká, obsah patří k jedněm z nejlepších vydání, co Brandnooz Box měl.

Nestlé Fitness (375 g, cena v obchodě 89,90,-)

A spousta výrobků mě navíc překvapila. Třeba ten největší, krabice se známými cereáliemi Fitness, které však nově mají o třetinu méně cukru – celkově tak cukr vyjde na 11,8 gramu na 100 gramů cereálií.

Přesto ale nechutnají nijak zle, krásně křupou a jsou mírně nasládlé. Smíchané s řeckým jogurtem ozvláštnily snídani, aniž by měl člověk pocit, že jí jen vatu na vyplnění žaludku pro ty, co drží dietu.

Megafyt Ovocný čaj (50 g, cena v obchodě 54,-)

Čaje od Megafytu jsme už zkoušeli, ovšem před delší dobou. Tentokrát byly náhodně zařazeny dvě příchutě: třešeň a malina s citronem. Já našla tu první a vyzkoušela ji jak v horké podobě, tak studené.

Megafyt Ovocný čaj

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Teplý čaj byl výborný, skutečně voněl po třešních a nebyl potřeba nijak doslazovat cukrem. Studený taky nebyl špatný, ale víc mi chutnala limetková varianta před rokem. Každopádně jde o výborný nápad, který oceníte, zvlášť když se každou chvíli mění počasí. Koupit se čaje dají ve většině lékáren.

Bear beer (500 ml, cena v obchodě 36,90,-)

Ležák v krásné plechovce, který jsem viděla prodávat v pražském obchodu Delmart. Vyrábí se v Německu, obsahuje 7,7 procenta alkoholu a také i silněji chutná.

Není moc hořký, spíše nasládlý – má ale jakýsi alkoholový konec. To sice každému nemusí chutnat, já ale byla spokojená. I pro mě to ovšem bylo takové to pivo jedno a dost. Jediné, co mi nakonec vadilo, byla nízká perlivost – pěnu v tomto případě vyrobíte jen těžko.

Amylon Puding čokoláda višeň (40 g, cena v obchodě 5,90,-)

Nejlevnější výrobek srpnového boxu a zároveň absolutně top! Pudingy od Amylonu slaví přes sto let, a tak vydali speciální edici v retro obalech – která by se podle mě měla zavést navždy.

Obal přitom není to jediné. Puding nejen vypadal hezky, ale i skvěle chutnal – nijak uměle. Směs čokolády a višní navíc odstranila přehnanou sladkost. Plusem je i český původ, nízká cena a vůbec rychlost, s jakou se puding dá vyrobit.

Vitana Omáčky Grunt (85 a 90 g, cena v obchodě 2x 29,90,-)

Rychle se dá vyrobit i svíčková omáčka. Nevěříte? Vitana na trh už dříve přinesla polévky ve vaničkách, teď to zkouší s omáčkami. Byla jsem jako většinou dost skeptická, ale kupodivu omáčky nebyly vůbec špatné (kuře na paprice ale o něco lepší než zmíněná svíčková).

Vitana Omáčky Grunt

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Samozřejmě pořád nejde o domácí omáčku, ale když člověk nestíhá, dá se tahle náhražka bez výčitek použít. Směs neobsahuje glutamát ani konzervační látky, navíc nehrudkuje. Obě směsi nakonec vystačily na tři až čtyři porce. Kromě těchto dvou příchutí v obchodech od července najdete i rajskou a houbovou.

Pure Pineapple (250 ml, cena v obchodě 27,90,-)

Dosud jsme byli zvyklí hlavně na nektary od Jumexu – nic proti nim, skvěle chutnají a dál si je pravidelně kupuju. Ale džusy od Pure, které jsem viděla prodávat hlavně v kavárnách a bagetárnách, jsou skutečně 100%. Nula přidaného cukru, takže nejde o žádné sladké pitíčko.

Džusy se vyrábí přímým lisováním čerstvého ovoce, kromě ananasu se prodává i pomeranč nebo grep. Trochu nečekanou výhodou je malé balení – vypijete totiž tolik ovoce, že to není pro tělo příliš velký nápor (i když přirozených) cukrů či vitaminů.

Vest Mini rybky (75 g + 20% navíc, cena v obchodě 16,90,-)

Stejně jako třeba Amylon je i Vest česká firma. Zkoušeli jsme od nich už leccos, rybky sypané mákem a sezamem zatím hodnotím nejlépe. Jsou jen lehce slané, dokonce spíše nasládlé, což je oproti běžným chipsům příjemná změna. Samozřejmě ale oproti jiným rybičkám nejde o nic originálního.

Pedro Veselí špuntíci (80 g, cena v obchodě 13,-)

Podobně i špuntíci od Pedra. Ano, toho Pedra, od kterého jsme si zamlada kupovali typické tvrdé žvýkačky. Špuntíci jsou žužu podobné Vextě od Joja, ale možná o něco méně sladké. A navíc na sobě mají obličeje! (což je vlastně trochu brutální…když je jíte, tak se smějí)

Pedro Kola pendreky (85 g, cena v obchodě 15,-)

Další novinkou od Pedra jsou colové pendreky. Cola je poměrně dost cítit, trochu ji však kazí příliš sladká cukrová náplň. Moc ale nechápu, proč musí klasické pendreky obsahovat pšeničnou mouku…?

Pedro Tutti Frutti pásky (85 g, cena v obchodě 15,-)

A poslední zařazená sladkost jsou tutti frutti pásky se sladkým posypem (opět by kyselý fungoval lépe). Chutnají ale i tak dobře, vůní připomínají právě ony legendární žvýkačky.

Nad čím se ale musím pozastavit, je složení. To jako vážně? Pásky obsahují oxid titaničitý (nevhodný pro děti), karmíny (nevhodné pro děti, způsobují alergie), a dokonce brilantní modř FCF (hodnocená jako vysloveně nebezpečná). Chápu, že je potřeba to hezké želé nabarvit, ale nešlo by to jinak? Když už je to určené hlavně dětem?

A co vy, díváte se u jídla na složení, nebo nad tím spíš mávnete rukou? Co vám tentokrát chutnalo z boxu nejvíce? Podělte se o své názory v diskusi pod článkem!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box v srpnu 2015 okouzlil retro obaly i skutečně 100% džusem